Jump to content



Recommended Posts

πριν 57 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Η παχυσαρκία και η αγυμνασία κάνουν την επιτυχή εισχώρηση  της βελόνας άθλο για Sniper νοσοκόμα…

Άμα η νοσοκόμα δε σκαμπάζει ότι και να είσαι... Αν δεις τον αδερφό μου δεν έχει ίχνος λίπος πάνω του, γυμνάζεται από παιδί τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα και χθες το μεσημέρι που έτυχε να το συζητήσουμε με άλλο άτομο οι φλέβες του έκαναν μπαμ από χιλιόμετρο. Είναι μια δουλειά που θέλει και πείρα πέρα από γνώσεις. Αλλά συμφωνώ ότι στα παχύσαρκα & αγύμναστα άτομα είναι πιο δύσκολο να τους βρουν φλέβα.

 

Όσο αφορά την αιμοδοσία καλό θα ήταν όσοι μπορούμε να δίνουμε αίμα μια φορά το χρόνο. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, ούτε για τον οργανισμό, ούτε σαν διαδικασία. Συν ότι (χτύπα ξύλο) κάποια στιγμή μπορεί να το χρειαστούμε εμείς ή ένας δικός μας άνθρωπος και θα έχουμε στην άκρη x δικές μας φιάλες αίμα. Κανένα νοσοκομείο δεν θα αφήσει κάποιον από αίμα τη σήμερον ημέρα αλλά ενημερώνουν ότι αν υπάρχουν συγγενείς αιμοδότες και μπορούν να δώσουν, να δώσουν για να αναπληρώσουν το αίμα που διατέθηκε.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Blade_Fight.gif

 

Είχαμε τους καλημεράκηδες με τις Πετρούλες, μας ήρθαν και οι βδέλλες τώρα. Ουρτ βαμπίρια. Καντε θέμα ρε.

 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, karmen1983 said:

Είναι κάποιες στιγμές που με προβληματίζεις πολύ :p 

Όταν ΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κανονίσουμε κάνα καφέ ή μάσα, μπορείς να με ρωτήσεις κατ' ιδίαν.

 

11 hours ago, Seek & Find said:

Μα και θεμα να κανουνε θα σπαμαρεις οποτε..:p

 

Καλά, κάντε εσείς θέμα και δεν πρόκειται ούτε απέξω να περάσουμε.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Blade_Fight.gif

Είχαμε τους καλημεράκηδες με τις Πετρούλες, μας ήρθαν και οι βδέλλες τώρα. Ουρτ βαμπίρια. Καντε θέμα ρε.

Δεν φταίω εγώ ρε αγόρι. Μάλλον έχουν μέλι τα ποστ μου :p :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Θα αρχισω τα γαλλικα σε λιγο με την κίνηση !!!:rant85:

Reported @ΤροχαίαΑθηνών

Γράφει μηνύματα ενώ οδηγάει.

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 2
  • Haha 3
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Η παχυσαρκία και η αγυμνασία κάνουν την επιτυχή εισχώρηση  της βελόνας άθλο για Sniper νοσοκόμα…

Παχύσαρκος δεν είμαι, αλλά και πιο παχύς που ήμουν , η φλέβα μου απλά πετάγεται. Βρίσκει και η θεία μου η Μαριγώ :p 

 

Δε μπορώ να δώσω όμως αίμα, έχω το στίγμα της Μεσογειακής Αναιμίας και μου έχει απαγορευτεί να δίνω. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.