Jump to content



Recommended Posts

Φτάσαμε 2 τη νύχτα γιατί Εκτός από 1 ώρα καθυστερηση εκκίνησης του δρομολογίου, το πλοίο έριξε ταχύτητα λόγω ανέμων. 

Από το κούνημα την ακούσαμε λίγο η αλήθεια είναι :hehe:

 

Οπότε γι'αυτό και το παραλήρημα :p

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Στο βαπόρι απ'την Περσία

:hehe:

Saos ferries, φύγαμε από Λαύριο! 

Κάνει τη διαδρομή Λαύριο-Λήμνο-Σαμοθράκη- Αλεξανδρούπολη and back,  μια φορά την εβδομάδα. 17 ώρες είναι το συνολικό ταξίδι με τις στάσεις, αλλά χτες είπαμε να το γλεντήσουμε λίγο παραπάνω :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Στο βαπόρι απ'την Περσία

:hehe:

Saos ferries, φύγαμε από Λαύριο! 

Κάνει τη διαδρομή Λαύριο-Λήμνο-Σαμοθράκη- Αλεξανδρούπολη and back,  μια φορά την εβδομάδα. 1787655678654567898765 ώρες είναι το συνολικό ταξίδι με τις στάσεις, αλλά χτες είπαμε να το γλεντήσουμε λίγο παραπάνω :p

 

Αυτό δεν είναι ταξιδι ρε συ ειναι αργοναυτική εκστρατεία.

  • Like 2
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος idonthave έγραψε:

Που να ταξίδευε και με το Δημητρούλα (αν υπάρχει ακόμα ) που δεν άφηνε λιμάνι για λιμάνι :bleh:

Ε, και ο Θεόφιλος? First think then talk.

Kαβάλα-Σαμο 22.5 ώρες.

 

Και τελικό λιμάνι νομίζω Ραφήνα, οταν εφτανες είχες καπελάκι με αγκυρα, ατημελητο μουσι και μαλλινο πουλόβερ.

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Ε, και ο Θεόφιλος? First think then talk.

Kαβάλα-Σαμο 22.5 ώρες.

Και τελικό λιμάνι νομίζω Ραφήνα, οταν εφτανες είχες καπελάκι με αγκυρα, ατημελητο μουσι και μαλλινο πουλόβερ.

I don't know what about you talk :bleh:

Δεν τον ξέρω τον κύριο, δεν έτυχε να ταξιδέψω μ'αυτόν :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θεόφιλος, Σαπφώ, Κεντέρης, Άγιος Ταξιάρχης. Τέσσερα ονόματα, η ίδια ιστορία ταλαιπωρίας, σιχτιρίσματος και αγανάκτησης. Για να είμαι δίκαιος, το "Σαπφώ" ήταν καλοτάξιδο, αλλά έτριζε ολόκληρο. Ο Θεόφιλος, ε, ειπώθηκε παραπάνω, πώς πήγαινε. Ο Κεντέρης ήταν τόσο Αίολος που περνούσε και νόμιζες ότι η θάλασσα θα καταπιεί το νησί-Ατλαντίδα. Ο Άγιος Ταξιάρχης ήταν μια κατηγορία μόνος του: 17-24 ώρες, κατ' ελάχιστον, το κάθε ταξίδι-εμπειρία ζωής-κάθαρση. Έμπαινες άνθρωπος και έβγαινες Τομ Χανκς. Τι μου θυμίσατε...

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πιο σαπιοκάραβο είχα πάρει πάντως είχα φύγει από Θεσσαλονίκη για Σαντορίνη τότε, αμούστακο αγόρι ακόμα και κάναμε 22.5 ώρες. Και επειδή είμεθα και φτωχοί τότε, το '98, δεν είχαμε ούτε καμπίνα. Μετά με λυπήθηκαν οι γονείς και μου έστειλαν χρήμα και γύρισα με το δελφίνι Αθήνα και μετά με Intercity στη Θεσσαλονίκη.

  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμείς καμπίνα ελέω σκυλιού. Στη Σαμοθράκη πηγαίνουν όλοι οι ρασταμεν :p

Ήταν τρομερή εμπειρία νομίζοντας ότι είμαι στο γήπεδο από τα "τσιγάρα" που κανανε :hehe:

 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Intercity. Άλλη μεγάλη αγάπη αυτή:p. Κατέβαινα Αθήνα στο πρώτο έτος, για να δω την τότε κοπέλα μου και επειδή ο βασιλικός μου πισινός δεν άντεχε τον καρβουνιάρη, πήγαινα με intercity, για να νιώσω και λίγο κυριλέ:suicide:.

Έτρωγα και κοτοπουλάκι για μεσημεριανό. Ναι, είχε και γεύμα, αμ πουώς.

Πίσω στη Θεσσαλονίκη, το παιδί που έμενε πάνω από εμένα, μου έλεγε ότι στην Ιταλία που είχε πάει με το erasmus, το intercity θεωρούταν τρένο τρίτης κατηγορίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Θεόφιλος ακόμα ταξιδεύει; Τι σαπιοκάραβο είναι αυτό!

Πριν χρόνια ταξιδεύαμε με αυτό προς ή στο γυρισμό, δε θυμάμαι, για Μυτιλήνη. Είχαν κλείσει η δικοί μου καμπίνα γιατί ο αδερφός μου ήταν στα πρώτα χρόνια της ηλικίας του και εγώ αρκετά παιδάκι αλλά δεν άντεξαν ούτε 10 λεπτά. Εννοείτε ούτε καν λόγος για ύπνο στην καμπίνα. Μιλάμε για τρελό ταρακούνημα!

 

Βέβαια έχω ταξιδέψει ελάχιστες φορές και ως επί το πλείστον ήταν με τα πλοία της Minoan Lines που είναι άψογα σε όλους τους τομείς, οπότε ίσως να μην έχω και τόσο αντικειμενική άποψη. Αλλά ήταν τραγικά ακόμα και για εμένα που δεν σκαμπάζω από ναυτία και τα σχετικά.

 

Αφήστε δε που όταν δέναμε στο λιμάνι βρήκε στο πλάι! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.