Jump to content



Recommended Posts

Τέτοια εποχή πριν 12 χρόνια ήμουν στην Αλεξανδρούπολη στο 12ΤΥΠ στο στρατόπεδο Ζήση. Βέβαια τότε τα πράγματα ήταν πολύ χαλαρά με τις καταστάσεις επιβίβασης και κατέβαινα Άργος αεροπορικώς! Δυστυχώς δεν έχω ξαναπάει Αλεξανδρούπολη, από την οποία έχω μόνο ωραίες αναμνήσεις!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Καλημέρα σε όλη τη παρέα ! :)

Καλές διακοπές σε όσους ήδη τις  ξεκίνησαν και υπομονή στους υπόλοιπους που  (πέντε και σήμερα :p ) θα τις ξεκινήσουν ! :D

@tommybertsen και @Olianna, καλό ταξίδι παιδιά και στα παραπέτα, να γεμίσει η ματιά σας θάλασσα, μαζέψτε εικόνες και για εμάς, που φέτος (για μια χρονιά ακόμα) θα την δούμε με το κανοκιάλι ! )

Και μιας και οι διακοπές πήραν ένα ακόμα χρόνο αναβολή και λέμε ό,τι θέλουμε  . . . μια εικόνα από αυτές που σου χαράζονται στη μνήμη με όλες τους τις λεπτομέρειες και σε συντροφεύουν όλη σου τη ζωή!

 

Ξημέρωμα, την ώρα που αρχίζει να παίρνει χρώματα η ανατολή, το καράβι κατηφορίζει το Κρητικό πέλαγος και πλησιάζει στο νησί που τα βουνά του διαγράφονται αχνά και δίνουν σχήμα στον ορίζοντα.

Η πλώρη -κάτω από τα πόδια να σχίζει ήσυχα το νερό που είναι σα λάδι, οι θόρυβοι του πλοίου λες και δεν υπάρχουν!

Μετέωρος στο κενό, αισθάνεσαι σαν να πετάς και μια δροσερή αύρα απ' το Νοτιά, ανεμίζει το πουκάμισο και  φέρνει την ανάσα του νησιού που κουβαλάει το άρωμα  απ' όλα τα μυριστικά του.

Η  ανάσα και το μυαλό γεμίζουν με εικόνες και χαμόγελα και μια ακατάλυτη αίσθηση χαράς και προσδοκίας !

 

Αυτή η εικόνα, πάνε πάνω από σαράντα χρόνια, αλλά ακόμα μου κάνει παρέα και μου γαληνεύει τη ψυχή, λες και τη ζω αυτή τη στιγμή! :)

 

Καλημέρα σας !

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

Τέτοια εποχή πριν 12 χρόνια ήμουν στην Αλεξανδρούπολη στο 12ΤΥΠ στο στρατόπεδο Ζήση. Βέβαια τότε τα πράγματα ήταν πολύ χαλαρά με τις καταστάσεις επιβίβασης και κατέβαινα Άργος αεροπορικώς! Δυστυχώς δεν έχω ξαναπάει Αλεξανδρούπολη, από την οποία έχω μόνο ωραίες αναμνήσεις!

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ!!!! Ημουν στην ιδια ακριβως μοναδα πριν 3 χρονια! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχε ξεμεινει ενα ρεταλι απο rgb λεντοταινια , οι κολλησεις ειναι τυπου "της νυχτας τα καμωματα ,τα βλεπει η μερα και γελαει" αλλα κλαιν :p 

IMG_20170802_220242.jpg

 

Ευτυχως εχω παρει 2 μπυρες για το βραδυ , βαρεμαρα στο φουλ 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος deninho έγραψε:

τελικά κάτι deadlines για το εκπα ήταν που με άγχωναν και δεν μπορούσα να φάω. Τις χάσαμε και ηρέμησα :p

 

 

Τι? Πτυχιακή? Δε τέλειωσες?!?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, GriGaS said:

Τέτοια εποχή πριν 12 χρόνια ήμουν στην Αλεξανδρούπολη στο 12ΤΥΠ στο στρατόπεδο Ζήση. Βέβαια τότε τα πράγματα ήταν πολύ χαλαρά με τις καταστάσεις επιβίβασης και κατέβαινα Άργος αεροπορικώς! Δυστυχώς δεν έχω ξαναπάει Αλεξανδρούπολη, από την οποία έχω μόνο ωραίες αναμνήσεις!

 

Εγώ το 2006 Δορίσκο. Κατεβαίναμε Αλεξανδρούπολη στις εξόδους μας. Πολύ καλές αναμνήσεις έχω κι εγώ. Πρέπει να ξαναπάω κάποια στιγμή στο μέλλον.

 

6 hours ago, karmen1983 said:

Λίγο έλειψα και κοντέψαμε να πάρουν φωτιά τα μπουτια μας πάλι!

 

 

Τί έγινε πάλι;

 

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

 

Τι? Πτυχιακή? Δε τέλειωσες?!?

 

Γιατί δεν μπορώ να βάλω και Like και Haha σε ένα post; :haha:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μελτέμια στο Αιγαίο τις τελευταίες ημέρες. Αφού σκέφτομαι, μόλις τελειώνω τις εξωτερικές δουλειές και επιστρέφω στο γραφείο, να βάζω στη διαπασών τα άπαντα των Κονιτοπουλαίων για να διώχνω κόσμο και ν' απολαύσω την κλεισούρα μου στο γραφείο. Μάλλον, χρειάζομαι επειγόντως διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, καλησπέρες

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους! 

Καλή εβδομ.. Α κατσε, τελειώνει η εβδομάδα :hehe:

Καλή αναμονή για το σκ! 

φτάσατε κιόλας! γρήγορο το ταξίδι κι έμαθα δεν κούναγε :bleh:

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.