Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 16 λεπτά, το μέλος hypnz έγραψε:

Πωωω ρε γμτ!! Σκοτώθηκε με μηχανάκι φίλος. 23 χρονών παλικάρι... Γαμω τα μηχανάκια γαμω!!

:( Συλλυπητήρια , στην οικογένειά του κυρίως :(

Τι να πω... Πολύ λυπηρό! 

Ακριβώς το ίδιο (21 χρονών), ένας δόκιμος εκεί όπου ήμουν φαντάρος. Σειρά μου. Αν δεν ήταν δόκιμος, θα έιχε απολυθεί μαζί μου (9 Νοεμβρίου απολύθηκα, 2011, 26 Νοεμβρίου έγινε αυτό και την επόμενη ημέρα θα είχε άδεια).

 

Βράδυ, νυσταγμένος, γύρισε κάτι στρατιωτικούς στη μονάδα (τους είχε κεράσει καφέ νωρίτερα μιας και γιόρταζε - Στέλιος το όνομά του), και κατεβαίνοντας με τη μηχανή (μικρού κυβισμού), αποκοιμήθηκε λίγο πριν μια στροφή. Έπεσε σε χωράφι, στο οποίο υπήρχε ΕΝΑ παλιό φυλάκιο/σκοπιά, και βρήκε ακριβώς εκεί με το κεφάλι.... 

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συλλυπητήρια αρχικα...

Δεν ειναι θεμα φταιω δε φταιω.

 

 

Μ. Τρίτη εζησα περιστατικο με μηχανη κ αυτοκινητο. Το αυτοκινητο περασε τη Συγγρου με κοκκινο μετα απο 5 με 8 δευτερολεπτα απο την ωρα που αναψε το κόκκινο με αποτελεσμα να χτυπήσει την μηχανη με τον γνωστο μου. Ευτυχως φορούσε κρανος και ειδικο μπουφαν κ μια τσαντα στην πλάτη με εγγραφα και την εβγαλε σχετικα καθαρη. Δεν εφταιγε αλλα παρολιγο να πάει σε αλλη διασταση...

 

Που θελω να καταληξω; Δεν συμπαθω τις μηχανες μιας και σε διαστημα 2 μηνων εχασα τρεις πολυ καλους φιλους. Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι δε φταινε οι μηχανες. Καμια φορα ερχεται και σε βρισκει και παρόλο που ακουγεται μοιρολατρικο ειναι η αληθεια. Τα περιστατικά πολλα...

 

Απο την αλλη το κυνηγαμε κιόλας. Ο φιλος σου χωρις κρανος και ταχυτητα και πχ το προσφατο περιστατικο με τα οπλα στο Μενιδι. Αν αλλαξουμε τροπο σκεψης, συμπεριφορα, προτεραιότητες, με απλα λογια παιδεία, τοτε τετοια περιστατικά θα ειναι πιο σπανια.

 

 

Οπως και να εχει και για να μη φιλοσοφω (συγνωμη αλλα λογω περιστατικων που εχω ζησει με πιανει μια επιπλεον ευαισθησία) ευχομαι καλη δυναμη σε ολους σας που τον γνωριζατε...

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.