Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

 

1 hour ago, wrong method said:

πόσοοοο λατρεύω το start button του αρκουδίσιον :p 

 

Από τώρα αρκουδίσιο; Το καλοκαίρι δεν έχει μπει ακόμα, αφού.

 

2 hours ago, Wizard! said:

Επισήμως; ΕΠΙΣΗΜΩΣ; ΕΠΙΣΗΜΩΣ;;!!

Επίσημα το καλοκαίρι μπαίνει στο θερινό ηλιοστάσιο, που πέφτει κάπου μεταξύ 19 και 22 Ιουνίου και είναι η μεγαλύτερη μέρα του χρόνου.

Ανεπίσημα, καλό καλοκαίρι λένε όλοι σήμερα, 1η Ιουνίου.

 

» ΙΣΗΜΕΡΙΕΣ – ΗΛΙΟΣΤΑΣΙΑ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι σημερα παρακολουθω τις εκφρασεις των πελατων μου στο μαγαζι οταν ειδαν οτι για 5η φορα απορρόφησα την αυξηση του φπα και κρατησα τις τιμες σταθερες :hehe:

 

Επρεπε να εχω στησει καμερα κ να τραβαω...

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

26 τώρα στο δωμάτιό μου με ελαφρό δροσερό αεράκι να μπαίνει από το ανοιχτό μου παράθυρο.

Παίζει το ακουστικάκι που έφτιαξα. Έγινε λίγο Frankenstain, αλλά χαλάλι του.

Θα έβαζα και φωτό, αλλά δεν παίζει να το βγάλω τώρα. Έχω εκστασιαστεί με τη μουσική.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Απο το πρωι σημερα παρακολουθω τις εκφρασεις των πελατων μου στο μαγαζι οταν ειδαν οτι για 5η φορα απορρόφησα την αυξηση του φπα και κρατησα τις τιμες σταθερες :hehe:

 

Επρεπε να εχω στησει καμερα κ να τραβαω...

Τι κατάστημα έχεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πλήρωσα ένα λογαριασμό της Cosmote μέσω internet banking της Εθνικής. Δεν ήταν η πρώτη φορά που το κάνω αυτό και χάρηκα ιδιαιτέρως που όλα πήγαν καλά. (και δεν είχε προμήθεια η συναλλαγή).

Στη συνέχεια πήγα να πληρώσω ένα λογαριασμό της Βόδι-phone, με τον ίδιο τρόπο. Είχε προμήθεια 20 λεπτά. Γιατί το κέρατό σας; Δεν το πλήρωσα, θα πάω αύριο από την τράπεζα να φάω το χρόνο μου και του υπαλλήλού, ίσως τον πληρώσω και με μονόλεπτα-δίπλεπτα, δεν έχω αποφασίσει ακόμα, αλλά προμήθεια δε θα έχω.

Ζώα πρωτόγονοι!! Να περάσει ο μήνας να την κάνω από το μπ....έλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε, κάντε τη σιγά-σιγά όλοι όσοι το βλέπετε "μπ....έλο", να το περιφράξουμε και να ξεκινήσουμε να το σουλουπώνουμε. Μη ζητάτε μετά να γυρίσετε όμως, ε; :D

 

Πέρα από την πλάκα, ποιος φταίει πάλι τώρα; Σε κάποιες τράπεζες/εταιρείες έχουν βλαμμένη τιμολογιακή πολιτική. Νομίζεις ότι αυτό δε συμβαίνει στο εξωτερικό μήπως; Οι μισοί εδώ δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να πληρώνουμε προμήθεια στο paypal ή στο γέμισμα μιας prepaid για να αγοράσουμε φτηνά από Σουαζιλάνδη, αλλά βγάζουμε σπυριά μόλις δούμε προμήθεια σε πληρωμή λογαριασμού.

 

Πέρα από την έκφραση αγανάκτησης, κάνε κάτι απτό. Πάρε τους τηλέφωνο ή στείλε μια έγγραφη διαμαρτυρία. Ψήφισε με τα λεφτά σου και άλλαξε πάροχο υπηρεσίας. Ζήτα να σου πληρώσει κάποιος που δεν έχει προμήθεια και δώσε του τα λεφτά.

 

Δυστυχώς για την ώρα  οι -ανακεφαλαιοποιημένες με τα λεφτά μας- τράπεζες βρίσκουν και κάνουν, γιατί δεν μπορείς να ανοίξεις αλλού λογαριασμούς, αλλά εν τέλει, ακόμη κι αν υποθέσουμε ότι δε βρίσκεις άμεση εναλλακτική, δε θα σου κοστίσει περισσότερο απο 0,20€ σε βενζίνη, χρόνο και νεύρα να πας στο ταμείο;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα, δε βλέπω να διορθώνεται η χώρα. Πάει, αυτό ήταν.

 

Θα κάνω στάση στην τράπεζα ενώ πάω κάπου αλλού, δε θα πάω μόνο τράπεζα. Για σκέψου όμως και την ικανοποίησή μου βλέποντας τη φάτσα του ταμία (που δε φταίει σε τίποτα) όταν θα βγάλω τη σακούλα με τα κέρματα.:hehe:

 

4 minutes ago, acct said:

Πάρε τους τηλέφωνο ή στείλε μια έγγραφη διαμαρτυρία.

Πήρα τηλέφωνο. Καταγράφηκε το αίτημα, μαζί με μια παρατήρηση σχετικά με την αναντιστοιχία του εντύπου που πήρα σπίτι με αυτό που έχει σκαναρισμένο σαν παράδειγμα η τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.