Jump to content



Recommended Posts

3 minutes ago, Delijohn said:

εγώ δυο γνωστούς που έχω κ πήγαν στην Γερμανία, ο μόνος ρατσισμός που είδαν ήταν από Έλληνες μεγαλωμένους εκεί, που θεωρούν τους έλληνες που πάνε τώρα φτωχούς κ κατώτερους.. οι "φτιαγμένοι" από παλιά έλληνες της γερμανίας τους έβλεπαν αφ'υψηλού.. βέβαια ο ρατσισμός δεν είναι αρρώστια που κάνει επιλογές, μπορεί να τον δεις κι από μαύρο (που λέει ο λόγος)

Το ιδιο ακριβως συμβαινει στην Αυστραλια , οπου ειναι ο κολλητος μου εδω και 4 χρονια , και οταν πηγε του ελεγαν "μια χαρα ειναι ο Σαμαρας, τι δουλεια εχεις εδω; Ηρθες για να μας φας τις δουλειες; " .. 

Ρατσισμο μπορει να συναντησεις παντου :) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

6 minutes ago, Delijohn said:

εγώ δυο γνωστούς που έχω κ πήγαν στην Γερμανία, ο μόνος ρατσισμός που είδαν ήταν από Έλληνες μεγαλωμένους εκεί, που θεωρούν τους έλληνες που πάνε τώρα φτωχούς κ κατώτερους.. οι "φτιαγμένοι" από παλιά έλληνες της γερμανίας τους έβλεπαν αφ'υψηλού.. βέβαια ο ρατσισμός δεν είναι αρρώστια που κάνει επιλογές, μπορεί να τον δεις κι από μαύρο (που λέει ο λόγος)

λόγο κρίσης κάποιοι χάβουν ότι λέει η τηλεόραση και κατηγορούν ΕΣΕΝΑ ότι τους έφαγες λεφτά 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως, δεν έχω συναντήσει ίχνος ρατσισμού και μάλιστα δεν είναι καθόλου ανεκτικοί ως λαός στον ρατσισμό. Μέχρι και στη σύμβαση εργασίας μου το αναφέρει ότι ρατσιστικά σχόλια, ακόμα και για αστείο, οδηγούν σε απόλυση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GriGaS said:

ισχύει και για τα ανέκδοτα με Κωστίκα και Γιωρίκα;

Δε νομίζω να τα καταλάβουν, αλλά γενικά σε τέτοια θέματα, δε δέχονται αστεία.

Την άλλη φορά πήγε η γυναίκα μου στη γιατρό και όταν της συμπλήρωνε το ιστορικό της είπε να συμπληρώσει "οικιακά" στο πεδίο "Εργασία" και όταν της είπε, "όχι, εργάζομαι", της ζήτησε 10 φορές συγνώμη. Δεν είναι ρατσισμός αυτό, αλλά τα βάζουν όλα στο κομμάτι "discrimination" στο οποίο δίνουν πολύ μεγάλη έμφαση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

άστα σάπια και πες για το πουλερικό  ^^^^^^^^^^^^^^ 

 

άσε ρε Καβασάκι μη σε  αρχισω στα καλημέρα-γκιφ και πάθεις κανένα αμόκ :hehe:

 

να απαντήσει ..... ο νικοΛακισσσ ήθελα να πω :p  

 

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.