Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Πλησιάζει και η Καθαρά Δευτέρα. :)

Θυμάμαι μικρός αν τύχαινε στο χωριό, φτιάχναμε χαρταετό από καλάμια και αλευρόκολλα με τον παραδοσιακό τρόπο.

Σε λίγο τα πιτσιρίκια θα βάζουν στα drones ουρά, και θα τα πετάνε. :p

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Με το αεροβόλο κατεβάζω οποιοδήποτε drone. Εχω κατεβάσει και χαρταετούς, προφανώς.  

Αν πετάει πάνω από τα 80-90 μέτρα, χλωμό το βλέπω, λίγα έχουν την ισχύ να κάνουν ζημιά τόσο μακρυά.

Link to comment
Share on other sites

159722-doge-such-swag.jpg

 

 

 

 

 @Wizard! , το παρακατω, κανει ζημια στα 100 μετρα. Εκτος απ αυτο εχω και diana/beretta αλλα ενω ειναι πιο ευχρηστα και ελαφρια δεν είναι τοσο derp guns οσο το ισπανικο.

3_.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 @Wizard! , το παρακατω, κανει ζημια στα 100 μετρα. Εκτος απ αυτο εχω και diana/beretta αλλα ενω ειναι πιο ευχρηστα και ελαφρια δεν είναι τοσο derp guns οσο το ισπανικο.

Εγώ έχω ένα BSA, αντίστοιχο με αυτό, αλλά και πάλι, στα 100 για να ρίξεις drone το βρίσκω δύσκολο. Anyway...

Link to comment
Share on other sites

Ένα κριτικαλ χιτ αρκεί. Μισό κιλό πλαστικό είναι το drone που κρατιέται με το ζόρι στον αερα, όχι μπεκατσα.

 

Υ.Γ επειδή το σοβαρευεις κ είμαστε στο ποθ, δε μιλησε κανείς για 100μ. Αη κηπ τρακ οφ Μάη στεητμεντζ.

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Υ.Γ επειδή το σοβαρευεις κ είμαστε στο ποθ, δε μιλησε κανείς για 100μ. Αη κηπ τρακ οφ Μάη στεητμεντζ.

Μήπως δεν κατάλαβα καλά...;

 

Λέω εγώ:

39 minutes ago, Wizard! said:

Αν πετάει πάνω από τα 80-90 μέτρα, χλωμό το βλέπω, λίγα έχουν την ισχύ να κάνουν ζημιά τόσο μακρυά.

Με το σκεπτικό ότι ένας χαρταετός κι αντίστοιχα το drone που και καλά θα πάει να του κάνει ζημιά, κάπου εκεί πετάει. Συνήθως οι καλούμπες είναι 100μ.

 

Λες μετά:

34 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 @Wizard! , το παρακατω, κανει ζημια στα 100 μετρα. Εκτος απ αυτο εχω και diana/beretta αλλα ενω ειναι πιο ευχρηστα και ελαφρια δεν είναι τοσο derp guns οσο το ισπανικο.

Άρα καταλαβαίνω ότι μιλάμε για αυτή την απόσταση, σωστά...;

 

Anyway, μια δοκιμή θα μας πείσει :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

Λελ.

 

Λες δεν υπάρχει αεροβόλο που κάνει ζημια στα 100, σου λέω υπάρχει.  Τώρα αν υπάρχουν χαρταετοί και ντρον** στα 100 και γιατί πρέπει να βάλει κανείς αυτούς στο στόχαστρο με το αεροβόλο την καθαρά δευτερα είναι άλλο θέμα που αν πάμε για καφεδαρα ψηνομαι να το αναλυσουμε. 

 

**Αλλά αν όντως την άλλη βδομάδα δω ντρον στο χωριό έχει φάει πετρα στην απογείωση.-

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.