Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Τι είδα μόλις τώρα!! Αναχαίτιση αεροσκαφών (λογικά) και σε τέρμα χαμηλό υψομετρικό!
4 αεροπλάνα σύνολο, δε πρόλαβα να διακρίνω αν ήταν F16, Mirage ή κάτι άλλο μιας και δε τα γνωρίζω καλά. Απίστευτη εμπειρία :eek:

 

Άλλη μια φορά είχε περάσει πάνω από το σπίτι μου (βρίσκεται σε σχετικά μεγάλο υψόμετρο σε σχέση με την υπόλοιπη πόλη) ένα F16 στο οποίο μπορούσα να διακρίνω το κάθε τι που έγραφε από κάτω καθώς και τα πυρομαχικά που φορούσε.

 

 

Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο airshow στην Καβάλα περνουσαν φ16 δικά μας και κάτι Μιράζ από Εμιράτα  πανω απ τον άγιο Λουκά και απ το μπαλκόνι που ειμασταν έβλεπες τον πιλότο κανονικά και σου εσκαγε στα μούτρα η ζέστη και τα σταγονίδια κηροζίνης.

 

Απλά fak yeah.

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UltraB said:

Τι είδα μόλις τώρα!! Αναχαίτιση αεροσκαφών (λογικά) και σε τέρμα χαμηλό υψομετρικό!
4 αεροπλάνα σύνολο, δε πρόλαβα να διακρίνω αν ήταν F16, Mirage ή κάτι άλλο μιας και δε τα γνωρίζω καλά. Απίστευτη εμπειρία :eek:

 

Άλλη μια φορά είχε περάσει πάνω από το σπίτι μου (βρίσκεται σε σχετικά μεγάλο υψόμετρο σε σχέση με την υπόλοιπη πόλη) ένα F16 στο οποίο μπορούσα να διακρίνω το κάθε τι που έγραφε από κάτω καθώς και τα πυρομαχικά που φορούσε.

 

Ελπίζω ότι είδες εκπαίδευση ή -στη χειρότερη- scramble για αναχαίτιση κάπου πολύ πιο μακριά (αν κινούνταν ευθεία ανατολικά). Αν είχαν αρχίσει αναχαιτίσεις πάνω από την Κρήτη, θα είχαμε επιστράτευση. :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Στο airshow στην Καβάλα περνουσαν φ16 δικά μας και κάτι Μιράζ από Εμιράτα  πανω απ τον άγιο Λουκά και απ το μπαλκόνι που ειμασταν έβλεπες τον πιλότο κανονικά και σου εσκαγε στα μούτρα η ζέστη και τα σταγονίδια κηροζίνης.

 

Απλά fak yeah.

 

Attention!!! TheWalkingDead MEGA SPOILER!!!!

 

Spoiler

aGxEEYX_460sa.gif

 

 

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, acct said:

 

Ελπίζω ότι είδες εκπαίδευση ή -στη χειρότερη- scramble για αναχαίτιση κάπου πολύ πιο μακριά (αν κινούνταν ευθεία ανατολικά). Αν είχαν αρχίσει αναχαιτίσεις πάνω από την Κρήτη, θα είχαμε επιστράτευση. :D

Τι να σου πω, δε γνωρίζω πολλά πάντως τα είδα στην τσίτα και το πρώτο πράγμα που μου πέρασε απ το μυαλό ήταν αναχαίτιση.

 

Και ο σχηματισμός τους αυτό μου έφερε στο μυαλό. Τα πρώτα δύο μπροστά το ένα πίσω από το άλλο και άλλα δύο πιο πίσω. Μάλιστα το τελευταίο θυμάμαι να έκανε και ελιγμό.
Οι θέσεις τους, των πίσω αεροσκαφών (όχι των τελευταίων, του 2 & 4) μου πέρασαν πως προσπαθούσαν να lockαρουν τα δύο μπροστά (1 &3). Άλλες φορές είναι πιο πλάγια ή παράλληλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.