Jump to content



Recommended Posts

έχουν αλλάξει τα μαθηματικά του λυκείου.. μένουν πολύ πίσω, από όταν άλλαξε το σύστημα κ σταμάτησαν οι δέσμες.. στη δική μου σχολή βέβαια δεν το δέχονταν οι καθηγητές κ συνέχιζαν από εκεί κ πέρα με τα δικά τους μαθηματικά..  :wall:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

εγώ το 2002 το έδωσα λογικά κάμποσα άλλαξαν ε;; χαχα 

Εμ τώρα άμα σου πω ότι πας γυρεύοντας να ακούσεις ότι είσαι παππούς, εγώ θα φταίω;

 

Είδες πάντως, σαν καλός άνθρωπος δε στο είπα αλλά σε προειδοποιώ :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο ανώμαλος πρέπει να είσαι να περνάς τα υπόλοιπα μαθήματα και να χρωστάς μαθηματικά (επειδή θα βιαστούν να μιλήσουν μερικοί , μιλάμε για Ηλεκτρονικών Μηχανικών όπου τα 3/4 περιέχουν μαθηματικά)

Χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό που λες αλλά πέρνα από εδώ μια βόλτα και θα αλλάξεις γνώμη. Ένα θα σου πω, τώρα που άλλαξε καθηγητής πέρασε το 86% των φοιτητών, πριν δε περνούσε ούτε το 1/3.


Φταίμε βέβαια και εμείς αλλά ως ένα σημείο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανηψιό στην 5η δημοτικού και την Κυριακή που μας πέρασε τον πήγα σε ομιλία του Σιμόπουλου (είχε έρθει στο Ναύπλιο). Σήμερα με πολύ χαρά έμαθε πως τελικά ανακαλύφθηκαν τα βαρυτικά κύματα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανηψιό στην 5η δημοτικού και την Κυριακή που μας πέρασε τον πήγα σε ομιλία του Σιμόπουλου (είχε έρθει στο Ναύπλιο). Σήμερα με πολύ χαρά έμαθε πως τελικά ανακαλύφθηκαν τα βαρυτικά κύματα.

 

σε θεωρητικό επίπεδο ξέραμε ότι υπάρχουν απλά δεν τα είχαμε καταγράψει (βγάλει φωτογραφία :D) , τώρα πλέον και με την βούλα κατεγράφησαν άρα η θεωρία αποδείχτηκε ....

επόμενο βήμα παραγωγή Βαρυτικών κυμάτων ! :p

 

http://news247.gr/eidiseis/epistimi/h-istorikh-anakoinwsh-gia-ta-varytika-kumata-deite-live-eikona.3902830.html

 

Η πηγή των βαρυτικών κυμάτων είναι μία σύγκρουση και συγχώνευση δύο τεράστιων μαύρων τρυπών, με μάζες περίπου 30 φορές μεγαλύτερη του Ήλιου, σε απόσταση 1,3 δισεκατομμυρίων ετών φωτός από τη Γη. Το συμβάν αυτό απελευθερώνει τεράστια μάζα-ενέργεια με τη μορφή βαρυτικών κυμάτων, τα οποία έγιναν αντιληπτά από τους ανιχνευτές του LIGO.

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.