Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

50 τετραγωνικά είναι; :p

Να παίρνεις ρεπό τη Δευτέρα, και να δουλεύεις Σάββατο. Πουθενά δεν σας πιάνουμε. :p

Το εργοδοτικό μαστίγιο δεν έδινε ρεπό το Σάββατο :p

Link to comment
Share on other sites

θυμήθηκε ο αδερφός μου να παίξει hearthstone μετά από 2-3 χρόνια.. (με το account μου)

πάω να κάνω login κ θέλει το authenticator που είχα σε άλλο τηλέφωνο κ πριν 25 rom flashes. 

Πας να κάνεις remove το authenticator και σου λέει ανέβασε national id.

ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;;;; 

ΟΥΣΤ ΜΩΡΗ BLIzz

 

and the rant goes on

δώσε μου κ διεύθυνση να στείλω κ παλιό/χρησιμοποιημένο μποξεράκι σε σακουλάκι

Link to comment
Share on other sites

φαινεται υπερβολή αλλά κλέβονται πολλά battlenet accounts γιαυτό το κάνουν. μπορείς και με serial number Νομίζω

Αυτό είναι δικό τους πρόβλημα, όχι δικό μας. Σαν τις τράπεζες και λοιπά, που ρωτάνε ένα σκασμό στοιχεία και σου λένε "για το καλό σου βρε κουτό".

Να ασφαλίσουν τους servers τους ώστε να μη μπαίνει ο κάθε επίδοξος hacker μέσα και να σταματήσουν να μας πρήζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δικό τους πρόβλημα, όχι δικό μας. Σαν τις τράπεζες και λοιπά, που ρωτάνε ένα σκασμό στοιχεία και σου λένε "για το καλό σου βρε κουτό".

Να ασφαλίσουν τους servers τους ώστε να μη μπαίνει ο κάθε επίδοξος hacker μέσα και να σταματήσουν να μας πρήζουν.

 

Δεν είναι υποχρεωτικό το authenticator, αν θέλεις βάζεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό το authenticator, αν θέλεις βάζεις

Μα δε λέω ότι είναι υποχρεωτικό, αλλά σου λέει, άμα δεν το βάλεις, μπορεί να χάσεις το λογαριασμό σου. Γιατί; Γιατί δεν επενδύουν σε ασφάλεια. Τόσα εκατομμύρια βγάζουν, αλλά το μπαλάκι στον καταναλωτή πάλι...

 

btw, μετά από τόσα χρόνια, τώρα πρόσεξα ότι έχουμε την ίδια οθόνη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μα δε λέω ότι είναι υποχρεωτικό, αλλά σου λέει, άμα δεν το βάλεις, μπορεί να χάσεις το λογαριασμό σου. Γιατί; Γιατί δεν επενδύουν σε ασφάλεια. Τόσα εκατομμύρια βγάζουν, αλλά το μπαλάκι στον καταναλωτή πάλι...

 

btw, μετά από τόσα χρόνια, τώρα πρόσεξα ότι έχουμε την ίδια οθόνη :hehe:

 Και ποντίκι : P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δικό τους πρόβλημα, όχι δικό μας. Σαν τις τράπεζες και λοιπά, που ρωτάνε ένα σκασμό στοιχεία και σου λένε "για το καλό σου βρε κουτό".

Να ασφαλίσουν τους servers τους ώστε να μη μπαίνει ο κάθε επίδοξος hacker μέσα και να σταματήσουν να μας πρήζουν.

 

Μα δε λέω ότι είναι υποχρεωτικό, αλλά σου λέει, άμα δεν το βάλεις, μπορεί να χάσεις το λογαριασμό σου. Γιατί; Γιατί δεν επενδύουν σε ασφάλεια. Τόσα εκατομμύρια βγάζουν, αλλά το μπαλάκι στον καταναλωτή πάλι...

 

Εχμ, τα χακαρισμένα account είναι από βλακεία του καταναλωτή συνήθως, όχι της Bliz και τηε κάθε Bliz.. Key-loggers, fishing-mails κτλ.. Για αυτό τα authenticator...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχμ, τα χακαρισμένα account είναι από βλακεία του καταναλωτή συνήθως, όχι της Bliz και τηε κάθε Bliz.. Key-loggers, fishing-mails κτλ.. Για αυτό τα authenticator...

Σωστά. Άρα και η τραπεζά μου, θα έπρεπε να βάλει κάτι αντίστοιχο για την ασφάλειά μου. Δεν το έχει όμως. Μάλλον θα είναι ξέφραγκο αμπέλι.

Link to comment
Share on other sites

Δε μας ενοχλούν τα authenticator. Κάθε άλλο παρά "κακό" κάνουν. (έχω authenticator με 5-6 λογαριασμούς πάνω).

Το κακό είναι η λογική της κάθε εταιρείας που φτιάχνει το policy έτσι ώστε αντί να είναι φιλικό προς το χρήστη, είναι φάση... ΕΙΜΑΣΤΕ Η BLIZZARD και σου ζητάμε proof of id ΚΙ ΑΜΑ Σ'ΑΡΕΣΕΙ! Αν η blizzard έχει ηλίθιους πελάτες, δε με ενδιαφέρει... δε θέλω να έχει ΚΑΙ την ταυτότητά μου.

Αν είσαι η σουπεργουάου blizzard, μίλα με τη google που έχει το mail μου και δες ότι δε με χάκαρε κανείς και στείλε έναν ρημάδη κωδικό να ενεργοποιήσω νέο authenticator. Ή ας μου είχες ζητήσει και 2ο mail όταν έκανα εγγραφή. Δεν συμφωνήσαμε ποτέ να σου στέλνω scanαρισμένη την ταυτότητά μου ή το διαβατήριό μου. 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Delijohn, μα αυτό λέω... Δε λέω να μην υπάρχει ασφάλεια, λέω να είναι διαφορετική. Εδώ η τραπεζά μου έχει πιό απλό σύστημα, η Blizzard δε μπορεί να φτιάξει; Αλλά ξέρεις ποιό είναι το θέμα; Αν μου hackάρουν την τράπεζα, θα φύγω. Αν μου hackάρουν τη Blizzard, θα αγοράσω πάλι τι παιχνίδι. Διπλό κέρδος. Για αυτό δεν τους νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

the rage israel :p

στου gaben παντως, οπου τo mobile authenticator εχει γινει πρακτικα υποχρεωτικο, σου δινει ενα password καβατζα σε περιπτωση που χαθει το κινητο σου.

αυτο με την ID ειναι οντως too much, κατι παρομοιο ειχε συμβει σε εμενα λιγο πριν γινει day break games η sony online.

Link to comment
Share on other sites

the rage israel :p

στου gaben παντως, οπου τo mobile authenticator εχει γινει πρακτικα υποχρεωτικο, σου δινει ενα password καβατζα σε περιπτωση που χαθει το κινητο σου.

αυτο με την ID ειναι οντως too much, κατι παρομοιο ειχε συμβει σε εμενα λιγο πριν γινει day break games η sony online.

Καλά, μην είσαι τόσο σίγουρος όμως ότι θα δουλέψει το συγκεκριμένο password. Στο λέω γιατί τα ίδια που τραβάει ο @Delijohn τώρα με τη Blizzard τα είχα περάσει όταν είχε χαλάσει το email authentication του steam και νόμιζα ότι κάτι έπαιζε με το λογαριασμό μου. Το password που λες δε λειτούργησε ποτέ, ήταν λάθος λέει ο Gaben...

 

Spoiler :
2lleyo8.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.