Jump to content



Recommended Posts

μωρέ τα κοντρολ είναι σχετικά καινούργια δεν έχουν φθορές ούτε έχει πέσει μέσα τπτ υγρά κτλ,

το πρόβλημα είναι ότι ενώ δίνουν σήμα(έκανα το κολπάκι με την κάμερα του κινητού για να βεβαιωθώ)

δεν φτάνει τπτ ούτε στην τιβι ούτε σε ένα dvd player που έχω...το αστείο είναι ότι με ένα προγραματιζόμενο της φιλιπς και οι 2 συσκευές παίζουν κανονικά  :crazy:

 

με έχει καταραστεί ο γάτος, από το 2012 όλο γκαντεμιές μου τυχαίνουν :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

μωρέ τα κοντρολ είναι σχετικά καινούργια δεν έχουν φθορές ούτε έχει πέσει μέσα τπτ υγρά κτλ,

το πρόβλημα είναι ότι ενώ δίνουν σήμα(έκανα το κολπάκι με την κάμερα του κινητού για να βεβαιωθώ)

δεν φτάνει τπτ ούτε στην τιβι ούτε σε ένα dvd player που έχω...το αστείο είναι ότι με ένα προγραματιζόμενο της φιλιπς και οι 2 συσκευές παίζουν κανονικά  :crazy:

 

με έχει καταραστεί ο γάτος, από το 2012 όλο γκαντεμιές μου τυχαίνουν :p

Γιατί απ το 12; Αφού το 4 έκανες εγγραφή :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρε το κινητο σου, ανοιξε το app της καμερας,

 

Φερε face to face την καμερα και το remote, με τοn IR receiver να βλεπει την καμερα ε....

 

πατα κουμπια στο remote. Αν εκπεμπει, θα πρεπει να βλεπεις ασπρες αναλαμπες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τι δλδ;δεν ξέρεις; αν μέσα από το φακό της κάμερας του κινητού,βλέπεις το κοντρόλ να ανάβει σημαίνει ότι λειτουργεί 

 

oldest trick in da world :p

 

WRONG!  :p

 

Πρίν τα κινητά με κάμερα τι θα έκανες?????????

 

Βάζεις ένα ραδιοφωνάκι αναλογικό στο ΑΜ και σημαδεύεις την κεραία του με το τηλεκοντρόλ. Όταν πατάς κουμπιά κάνει θόρυβο!!!! 

 

Τhats the oldest!  ;)  :p  :lol:

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις ένα ραδιοφωνάκι αναλογικό στο ΑΜ και σημαδεύεις την κεραία του με το τηλεκοντρόλ. Όταν πατάς κουμπιά κάνει θόρυβο!!!! 

 

 

Το ραδιοφωνάκι πιάνει την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που εκπέμπουν τα ηλεκτρονικά του χειριστηρίου. Αν έχει καμμένο LED δε θα στο δείξει.

Η κάμερα θα δείξει και το LED.

Ο πατέρας μου παλιά μου είχε μαγαζί, είχε και μια κάμερα και τσέκαρε και τα 2. Κανονική κάμερα, δεν είχαν εφευρεθεί τα κινητά τότε!

 

Πριν τα ραδιοφωνάκα AM, δεν υπήρχαν τηλεχειριστήρια!! Και μάλιστα τα πρώτα τηλεχειριστήρια που βγήκαν, ήταν με μηχανικά κουμπιά που χτύπαγαν πάνω σε μεταλλικές πλάκες και παρήγαγαν ήχους μέσα στο ακουστικό φάσμα. Αυτούς άκουγαν οι τηλεοράσεις με μικρόφωνα και πήγαιναν στο επόμενο κανάλι και φωνή πάνω κάτω (3 κουμπιά). Έχω ένα τέτοιο.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

δέμα από γνωστό ποδηλατομάγαζο στο γιου-κει φεύγει στις 17 με προσδοκώμενο χρόνο παράδοσης τις 5 μέρες...ο μηνάς έχει 28 δεν έχει έρθει τπτ και τους έχω στείλει 5 μαιλ στα οποία απαντάνε  "your patience is greatly appreciated"...  :noexpression:

 

μιλάμε για τρισμέγιστους λαλάκες   :rant85:  :rant85:  :rant85:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.