Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Απλα μου κάνει εντύπωση που δε το ανεφερε κανείς άλλος τοσο καιρό.  Και το δευτερο ποσο σεβεται τα χρήματά του κάποιος που θα αγοράσει κάτι απο μαγαζί με μασκότ τριχωτά κουρ@δι@.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κανείς άλλος δεν παίρνει πλέον το newsletter του Πλαισίου :hehe:

 

Θυμάμαι που όταν μετακόμισα Μάνδρα, είχα στείλει βιογραφικό να πάω ως προγραμματιστής, επειδή η θέση ήταν Μαγούλα (5 λεπτά από το σπίτι). Όχι ότι δεν ήμουν ευχαριστημένος, αλλά έκανα κάθε μέρα 30+30χλμ για να πάω στη δουλειά μου και φυσικά έχανα 2+ ώρες στο δρόμο.

 

Πήγα λοιπόν να κάνω τη συνέντευξη και εκτός του ότι έδιναν ελάχιστα σε σχέση με αυτά που ζητούσαν, η HR Manager που με είδε, με ρώτησε τουλάχιστον 10 φορές αν αντέχω την πίεση. Στο τέλος κι αφού είδα ότι δεν τραβάει το θέμα, δεν άντεξα και της τα έχωσα:

Για να με ρωτάτε τόσες πολλές φορές αν αντέχω την πίεση, ξέρετε τι καταλαβαίνω; Ότι θα πρέπει να έρχομαι εδώ 9 το πρωί, να φεύγω 10 το βράδυ, να μην κάνω ούτε διάλειμμα για κατούρημα και πολλές φορές θα πρέπει να έρχομαι και ΣΚ. Αυτό δείχνει εντελώς απαράδεκτο management, και τσιγγουνιά από πλευράς εργοδότη που δεν προσλαμβάνει περισσότερο προσωπικό ώστε να καλύψει τις συνεχόμενες ανάγκες για εργατώρες. Μάλλον πρέπει να φύγω, γιατί δε με ενδιαφέρει αυτή η συμεργασία.

Η θέση ήταν ανοικτή 9 μήνες μετά εν καιρώ κρίσης...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω, δε μπαίνω καν στον κόπο να στειλω βιογραφικά σε τετοια πράγματα. 

 

Και απλά φορ δε λολζ ποσταρα στην σελιδα του SouthPark οτι το μεγαλειο του Hankey εχει φτάσει παντού. Lawsuit anyone? Jajajaja

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου κάνει εντύπωση που δε το ανεφερε κανείς άλλος τοσο καιρό.  Και το δευτερο ποσο σεβεται τα χρήματά του κάποιος που θα αγοράσει κάτι απο μαγαζί με μασκότ τριχωτά κουρ@δι@.

 

xH8n4MT.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είχα πάει κι εγώ για συνέντευξη.. 6 φορές(!!!).. κάθε φορά μου πρότειναν και κάτι άλλο αν με ενδιέφερε.. ξεκίνησα από πωλητής (φοιτητής ήμουν, πρώτη μου επίσημη δουλειά) κ φτάσαμε προγραμματιστής κ product manager (να αποφασίζω τι προϊόντα θα είχε το site και κάποια μαγαζιά). Πέρασα κ κάποια τεστ κ έδειξαν να εντυπωσιάζονται. Προς θεού δεν το λέω να κάνω φιγούρα..!!! 

Όσο με πήρατε εσείς τηλέφωνο, άλλο τόσο με πήραν κι εκείνοι.. στο τέλος, μιας κι ήμουν ψαρωμένος, πήρα να ρωτήσω τ ι συνέβη κι αν όντως με θέλουν.. μου είπε ένας τύπος "χίλια συγγνώμη αλλά νομίζουν πως είστε αρκετά καλός κ θα φύγετε σύντομα από εμάς, ενώ εμείς θέλουμε κάποιον πιο μόνιμο...".. γελούσα.. καιρό.. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 Δεκεμβριου  2004,  Πλαισιο στην Ομηρου  Ν.Ψυχικο ...

 

ειχα παει με εναν φιλο να παρω το half life 2, ολοι το ειχανε day1 και εγω ο λακαμας περιμενα το hardcopy ...

 

εμπαινες μεσα και στα δεξια σου ειχε stand με xbox σεταρισμενο να παιζει  halo 2 ( meh .... ) 

ειχε μια υπαλληλο να ανεβαινει τις σκαλες, κοκκινομαλλα  - καμπυλωτη (rawr!)  με μαυρο κολλαν και τον γνωστο κοκκινο  σκουφο, η φατσα θυμιζε κατι απο Ελινα Καντζα στα νιατα της, brings back good mammaries :p 

 

μεχρι και το 2007-2008 μια χαρα image ειχε σαν  επιχειρηση, μετα αρχισαν τα γνωστα καραγκιοζιλικια  

 

"γνωρισα τον τασο απο τα χαρτικα "

"επαιξα golf στο wii " 

 

πεταμενα χιλιαρικα σε διαφημισεις επιπεδου  jumbo, αν ειχαμε ποτε καπιταλισμο  εδω περα  - σιγουρα δεν εφαρμοστηκε σωστα, μας δωσανε το κουτι με την ασπιρινη και εμεις το περασαμε  για καραμελες.   

Link to comment
Share on other sites

Όλο αναφορές στο παρελθόν κανείς τώρα τελευταία , μήπως συμβαίνει κάτι και βλέπεις την ζωή σου να περνάει μπροστά απτά μάτια σου ? X D

( μπήκα μετά δεδομένα στο σάιτ και με πέταξε στην vodafone 10 φορές , τι γενεν )

Link to comment
Share on other sites

βλεπεις πουθενα μελλον ? 

 

(ο πρωτος που θα πεταξει κατι  σχετικο με πεπονι / καρπουζι  τον περιμενει  gifiaki εκπληξη  :p

 

απο την αλλη λογικο. να κανω αναφορες εκει γιατι πραγματα οπως ο στρατος και το πλαισιο  ανηκουν πλεον στο παρελθον.

 

αμα χρειαστω τονερ για τον εκτυπωtη  πχ  θα προτιμησω καποιο μαγαζι εδω  στο παγκρατι και αμα δεν βρω τιποτα  παω  κιτρινομαγαζο ζωγραφου ή ακομα και  e-gate που την εχουν δει νομαδες και αλλαξανε  διευθυνση  3 φορες στα 4  χρονια  :p 

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγχθεί εξονυχιστικά μόλις επιστραφεί....ποιος ξέρει τι βασανιστήρια περνά στα χέρια αυτού του τεντιμπόη 

 

Καλησπέρα

 

 

γεια σου Μαρίκα,μήπως μπορείς να βάλεις άλλο αβαταρ στον αστροκατ;;κάτι που να λέει "προβατοκλοπέας"πχ;;;

 

ty

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

βλεπεις πουθενα μελλον ? 

 

(ο πρωτος που θα πεταξει κατι  σχετικο με πεπονι / καρπουζι  τον περιμενει  gifiaki εκπληξη   :p

 

απο την αλλη λογικο. να κανω αναφορες εκει γιατι πραγματα οπως ο στρατος και το πλαισιο  ανηκουν πλεον στο παρελθον.

 

αμα χρειαστω τονερ για τον εκτυπωtη  πχ  θα προτιμησω καποιο μαγαζι εδω  στο παγκρατι και αμα δεν βρω τιποτα  παω  κιτρινομαγαζο ζωγραφου ή ακομα και  e-gate που την εχουν δει νομαδες και αλλαξανε  διευθυνση  3 φορες στα 4  χρονια   :p

 

1395159372368.jpg

Link to comment
Share on other sites

1395159372368.jpg

 

saywhat.jpg

 

περναω δελτια και γραφω  ταυτοχρονα, τι εγινε παλι ? :p 

 

btw κριμα που εριξα μαυρη πετρα  σε αυτα τα μαγαζια πριν βαλουν  φορουμ και user reviews, τοσες ευκαιριες χαμενες για B grade trolling :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου εσβησε τα ποστ μου το πλαισιο ρε. OMG.

 

They dont know what they started.

Εγώ όταν κράζω, μόνο στην επίσημη σελίδα στο Fb και πάντα screenshot μόλις γράψω.

Έτσι είχα κάνει με τον πΟΤΕ, το έστειλα σε φίλους, το έκαναν share και ενώ ήμουν 1 χρόνο χωρίς τηλέφωνο/internet, μου έβαλαν γραμμή μέσα σε 48 ώρες.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.