Jump to content



LianLi V2000 (pics) updated-FINAL!


Trooper

Recommended Posts

Μιας και χάθηκε το προηγούμενο thread με το LianLi V2000, θα ξαναποστάρω τις φωτό που είχα ποστάρει και τότε + καινούριες με το watercooling.

Ας ξεκινήσουμε με μερικές φωτό γενικού περιεχομένου, με άδειο κουτί βασικά:

front2.jpg

Οχι και τόσο άδειο αλλα τέσπα :p

v2000-left.jpg

Απο την αριστερή μεριά, δεν υπάρχει τίποτα, μιας και ειναι όλα ανάποδα. Βλέπουμε το Tagan, το καλώδιο που φεύγει απο τις μπροστά usb, τους σκληρούς σε αραιή διάταξη, και την πλάτη...

v2000-right.jpg

Απο δεξιά αρχίζει να γίνεται ωράιο το πράγμα :D Όπως βλέπετε, εχει 2 120αρηδες ανεμιστήρες, ο πίσω έχει και κάλυμμα για να περιορίζει το θόρυβο ακόμα περισσότερο αν και ειναι πολύ αθόρυβοι ανεμιστήρες. Στη μέση βλέπουμε το στήριγμα για τις pci κάρτες, δε πολυχρειάζεται γενικά αλλά εμένα μου χρειάστηκε λόγω του μπλοκ. Χώρος για 12 σκληρούς, 3 ξεχωριστά τμήματα, 6 5.25 θέσεις, γενικά άπλετος χώρος.

v2000-right2.jpg

Το πίσω μέρος:

v2000-back.jpg

Βάζοντας κάποια πράγματα...

v2000-right-mobo.jpg

Η πρώτη προσπάθεια συμμαζέματος...

right.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Προχωράμε λοιπόν στις επόμενες φωτογραφίες:

Μπροστά:

front1.jpg

Το πλαινό 95% τελειωμένο... κατι ψιλομαζέματα, 1-2 δεματικά και θα ειναι οκ. Εκανα και οσο sleeving μπορούσα, αλλά παραπάνω δύσκολα, θα πρεπει να το λύσω απο το τροφοδοτικό μετά και χλωμό.

side1-1.jpg

Βραδυνή :D

side4.jpg

Υπερφωτισμένη:

side4-uper.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εμεινε το παράθυρο, εδώ θέλω τη γνώμη σας... Μιας και πρεπει να έχω στη μέση εκεινο το @@ για να κρατάει τη vga, κατι πρεπει να του κάνω για να μη φαίνεται τόσο χάλια.

Οι προτάσεις μου:

Τίποτα:

side1.jpg

Να το βάψω μαύρο:

side2.jpg

Να κάνω 2 παράθυρα! :

side3.jpg

Τι λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

νταξ.......δεν χρειαζεται να ξαναπω τα οσα καλα εχουν τα ΛΙΑΝΛΙ κουτια.........απλετος χωρος και πανευκολο μονταρισμα σε οτι γουσταρουμε............

εχω ομως και καποιες παρατηρησεις........

(μπορει τα παρακατω να απορρεουν απο το ασυνηθιστο ακομα ΒΤΧ προτυπο)

1)ο σωληνας που φευγει απο το ψυγειο και παει στην αντλια θα μπορουσε να περασει ακομα πιο μπροστα απο τους δισκους και να φτανει στην αντλια απο μια θεση πιο κοντα στα drives και οχι απο τον ενδιαμεσο χωρο μητρικης αντλιας......χαλαει στο ματι

2)ο σωληνας που φευγει απο το ψυγειο και παει στο μπλοκ του επεξ μπορουσε με ενα γωνιακο ρακορ να πηγαινει ευθεια στο μπλοκ χωρις να χρειαζεται η δεξιοστροφη κουρμπα πανω απο τους δισκους.

(δειξε καμια καλυτερη κοντινοτερη φωτο απο διαφορετικες γωνιες εκει που γινεται ο χαμος με τους σωληνες..)

οσων αφορα το @@δι που κρεμεται μεσα στη μεση για τις pci.........

ή κοψε το απο κατω μεχρι εκει που πιανει την vga.........σαν κρεμαστο δηλαδη απο το πανω μερος.........

ή φτιαξε και ενωσε 2 φτερα στο πανω μερος του σαν μεγαλο Τ(τρουπερ) και σκαλισε τα υπολοιπα γραμματα απο κατω ωστε να σχηματισεις το ονομα σου.........εαν τα γραμματα π.χ. το Ο γινει και τρυπητο θα μπορει να περναει ομορφα φως απο μεσα του.....εαν μπορεσω θα σου κανω ενα σχεδιακι......

κατα τα αλλα πρεπει να ριξεις πολυ σλιβαρισμα.......με τοσο χωρο παντως δεν ειναι τιποτα δυσκολο...........καλοριζικο και παλι:drool: :T:

Link to comment
Share on other sites

Trooperακο σορρυ που δεν εχω βρει χρονο να τα πουμε ακομα απο κοντα :o

για το κουτακι στα ειχα ξαναπει οποτε ας μην τα ξαναλεμε....

οσο για το προβλημα που βλεπω οτι εχεις τωρα...

αυτο που εχω να σου προτεινω με μια προχειρη ματια ειναι να αντικατασταθει το κομματι που βιδωνουν τα pci με ενα αντιστοιχο αλλα πιο απλοποιημενο απο χοντρο πλεξυ....

ιδιας αντοχης αλλα με το οφελος της διαφανειας...

(εννοειται οτι εκει που βιδωνουν τα thumbscrews θα προστεθει λαμακι αλουμινιου στο πλαι

το οποιο ομως θα φαινεται ελαχιστα, ωστε να εχουμε μεταλλικο σπειρωμα για τις βιδες ..)

;)

Link to comment
Share on other sites

Για το Fragma,

closeup.jpg

Οπως βλέπεις η τρύπα που περνάνε τώρα οι σωλήνες ειναι η μοναδική που υπάρχει! Δεν γινεται να περάσουν απο αλλού, και δεν ειμαι διατεθιμένος να αρχίσω τις τρύπες :p

Για το άλλο τώρα με το μαρκούτσι στη μέση, καλή η ιδέα σου...

Κοπρίτη μαν, ήρθε η ευκαιρία σου να εξιλεωθείς :p:p:p

Πλάκα κάνω, αν νομίζεις οτι μπορείς να βοηθήσεις σε αυτό...Πες μου πότε! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

Εχεις σκεφτει να το βαψεις το ιδιο χρωμα με τα μωβ πραγματα εκει δεξια ?

Χαλια θα ειναι!!!!!Ή μαυρο ή τιποτα!!!!!

Κωστα τι μας κανεις τωρααααααααααααα......αψογος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τανκ με τα ρακορακια ειναι το δικο μου??Δεν μασαει μια ρεεεε..καλη μοντιφα εκανα,δεν φαινεται και καθολου:p

Κωστα προτεινω να το βαψεις μαυρο το σταντ για την καρτα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο και ευχρυχωρο αποτι βλεπω κουτι!

Αν το στηριγμα το θες μονο για την VGA τοτε μπορειις να το αφειρέσεις και να στηριξεις την καρτα με μια καπως χοντρη πετονια απο πανω, η οποία μπορει ειτε να ειναι διάφανη είτε να της βαλεις ενα λεντακι στην ακρη (η ενα φωτορυθμικο!) και να προσφερει και εφε.

Μολις μου ηρθε η ιδεα να βαλεις το HDLED στην ακρη της!

Ισως μπορεις να βρει και καποιο μακροστενο κομματι plexi για να κρεμασεις την καρτα αντι για πετονια. Η ενα οποιοδήποτε πλαστικο μακρόστενο, όπως αυτα που εχουν στα μπαρ να ανακεύουν τα ποτα! Η ενα stick θερμόκολλας

Σταματαω, θα με παρετε με τα γιαουρτια!

Νυχτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

E oxi kai μαυρο βρε παιδια .

Μαυρο ολο το υπολοιπο κουτι μαυρο κι'αυτο ... δεν θα'ναι ωραιο .

Μαυρη μαυριλα πλακωσε θα'ναι .

Το μαυρο ειναι πολυ ωραιο...ελκυστικο θα ελεγα...το ασημι ετσι κ ετσι...

Ασε που ταιριαζει καλυτερα εκεινο το κολωνακι να ειναι μαυρο...σε αλλο χρωμα θα ηταν πολυ "ξενο"...

Οπως καταλαβες κ το δικο μου κουτι μαυρο ειναι...και το Lianli PC75 ή αυτο του Κωστη, οποιο κ να παρω, κ αυτο μαυρο θα ειναι!!!!!

Η εντυπωση πως ποσταρεις απλα για να ποσταρεις γινεται πιο "δυνατη"...τεσπα μη χαλασουμε το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morpheus

Πολυ ωραιο και ευχρυχωρο αποτι βλεπω κουτι!

Αν το στηριγμα το θες μονο για την VGA τοτε μπορειις να το αφειρέσεις και να στηριξεις την καρτα με μια καπως χοντρη πετονια απο πανω, η οποία μπορει ειτε να ειναι διάφανη είτε να της βαλεις ενα λεντακι στην ακρη (η ενα φωτορυθμικο!) και να προσφερει και εφε.

Μολις μου ηρθε η ιδεα να βαλεις το HDLED στην ακρη της!

Ισως μπορεις να βρει και καποιο μακροστενο κομματι plexi για να κρεμασεις την καρτα αντι για πετονια. Η ενα οποιοδήποτε πλαστικο μακρόστενο, όπως αυτα που εχουν στα μπαρ να ανακεύουν τα ποτα! Η ενα stick θερμόκολλας

Σταματαω, θα με παρετε με τα γιαουρτια!

Νυχτα

Ή ενα μπλε neon string φιλε μου...ελπιζω να εχεις δει για ποιο λεω...αλλα μηπως θα ηταν υπερβολη?

Με χοντρη πετονια μια χαρα θα ηταν...δεν θα φαινεται κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

:wassat: :hi: :OT:

Πάμε πάλι πίσω στο θέμα μας. Πάρα πολύ ωραίο το κουτί σου, μπράβο. Πόσο σου πήγε το moddάρισμα αν επιτρέπεται?:)

Χμμμ τι εννοείς ? :...:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το μαύρο δεν μου αρέσει και μένα καθόλου εκτός κι αν είναι πολύ καλά φτιαγμένο και πάντα ματ, εντελώς όμως. ΟΧΙ βουρτσισμένο αλουμίνιο. Για μένα μόνο ασημί στο αλουμίνιο αν είναι βουρτσισμένο.

Κατα τα άλλα συμφωνώ σε όλα με το Φράγμα. Σε όλα όμως!! Το Τ ήταν πολύ έξυπνο φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.