Jump to content



τι θα γίνει με τους αστυνομικούς....?


BanOr

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Μπορεί οι αστυνομικοί να ειναι υπερβολικοί πολλές φορές, ή να υπάρχουν ηλίθια όρια ταχύτητας (70 στην Εθνική οδό:hehe: ) αλλά δυστυχώς είτε σου αρέσει είτε όχι, το κράνος πρέπει να το φοράς. Μπορει να σου χαλάει το μαλλί ή να σε ζεσταίνει το καλοκαίρι, αλλά για το καλό σου είναι. Το ιδιο ισχυέι και για τη ζώνη. Οταν θα τρακάρεις μια φορά φορώντας ζώνη ή κράνος και δε πάθεις τίποτα, τοτε θα καταλάβεις ποσο χρήσιμο είναι.

Δε βλέπω το λόγο για τον οποίο πρεπει να σβήσουμε το thread.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , πριν 4 χρονια ειδα απο κοντα τις συνεπειες του να μη φορας κρανος... Προσωπικα απεχθανομαι τα δικυκλα, αλλα ενας πολυ καλος μου φιλος τα αγαπουσε αρκετα... Το αγαπουσε τοσο το μηχανακι του (Rmx) που υστερα απο ενα μηνα σε κομα και αφου ειχαν αλλοιωθει λιγο τα χαρακτηριστικα του προσωπου του λογω ατυχηματος που ειχε, ξανανεβηκε στο ιδιο μηχανακι χωρις κρανος...

Εχω να τον δω απο τοτε...

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ/ΖΩΝΗΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΛΟΒΛΑΧΑΚΙΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ....

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΦΟΡΑΜΕ ΚΡΑΝΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πολλά δεν πιάνεις φαίνεται......

Το σκέφτηκες πολύ για να ανοίξεις τέτοιο θέμα βρε αγόρι μου; Και με τον τρόπο που εκφράστηκες βέβαια. Πρέπει να υπάρχουν και όρια νομίζω.

Να ανοίξω και εγώ ένα θέμα για τους στρατιωτικούς, τους οδηγούς ταξί, για τους εφοριακούς, για τους νταληκιέρηδες και να τους βρίζω-θίγω έ; Τι ποιο λογικό;:TD:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλα αυτά σωστά...

Και για τη ζώνη και για το κράνος και για όλα...

Αλλά νομίζω οτι γενικά μιλώντας ο BanOr έχει δίκιο.

Η εξουσία διαφθείρει...

Αυτό γίνεται και με τους μπάτσους...

Υπάρχουν κάποιοι που κάνουν καλά τη δουλειά τους, υπάρχουν όμως και κάποιοι λίγοι πολύ διεφθαρμένοι...

Δεν θα ασχολειθώ ούτε με τους πρώτους, ούτε με τους δεύτερους.

Η πλειοψηφία των αστυνομικών ανοίκει σε μια άλλη κατηγορία.

Σε αυτούς που την έχουν δει εξουσία...

Και έχει παραγίνει το κακό...

Έγραψαν ένα παλικάρι οτι δεν φοπρούσε ζώνη, ενώ φορούσε και ισχυρίστηκε το όργανο οτι δεν την φόραγε και την έβαλε όταν τον είδε...

Ήμαρτον.

Πριν ένα μήνα με γράψανε για παρκάρισμα μπροστά σε μπάρα αναπήρου.

Πάρκαρα, είδα τους μπάτσους δίπλα μου ακριβώς, έ λέω απέναντι στην αντίστοιχη μπάρα παρακρισμένο είναι και δεν έχει κλίση και εκτός αυτού δίπλα μου είναι θα μου το πούνε αν απαγορεύεται, να φύγω...

Και πάρκαρα για έναν και μόνο λόγο: Η μπάρα είχε μέσα στη μέση κωλονάκι από αυτά που βάζουν στην άκρη του πεζοδρομίου, που στην ουσία την αχρήστευε...

’ρα και να ήθελε ο κακομοίρης ο ανάπηρος νακατέβει δεν μπορούσε αφού δεν τον εμπόδιζα εγώ αλλά το κωλονάκι.

Τελικά ρε παιδιά επιστρέφοντας βρίκα την κλίση. Τα παλικάρια περίμεναν να φύγω για να την κόψουν αμέσως μετά...

Τελικώς την έσβησα, αφού πήγα και διαμαρτηρήθηκα...

Και αυτό είναι απλά ένα που μου έχει τύχει...

Να μην αρχήσουμε να λέμε για την εθνική που ξαφνικά σε σημεία που έπρεπ να έχει 120 πριν από στροφή σου βάζει 80 και σου την έχει στιμένη πίσω από τους θάμνουν λες και είναι κομάντος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 10:34]

Γενικά πολλά δεν πιάνεις φαίνεται......

Το σκέφτηκες πολύ για να ανοίξεις τέτοιο θέμα βρε αγόρι μου; Και με τον τρόπο που εκφράστηκες βέβαια. Πρέπει να υπάρχουν και όρια νομίζω.

Να ανοίξω και εγώ ένα θέμα για τους στρατιωτικούς, τους οδηγούς ταξί, για τους εφοριακούς, για τους νταληκιέρηδες και να τους βρίζω-θίγω έ; Τι ποιο λογικό;:TD:

To σκεφτηκα αρκετα...

- η πρωτη σκεψη μου ηρθε οταν πριν απο πολλα χρονια φοραγα ρουχα που μοιαζανε με ρουχα Ζητά και το Μπαγουδο με σταματησε μονο και μονο για να με βρισει επειδη φοραγα μαυρα πετσινα και ασπρο κρανος...

- η δευτερη σκεψη μου ηρθε οταν ενα μπαγουδο αρχισε να με κλωτσαει στο κεφαλι ριχνοντας με κατω... επειδη περιμεναμε στο τραινο για να παμε στο γηπεδο (οχι δεν ειχα κανει κατι...απλως περιμεναμε το γ@μοτραινο)

- η τριτη σκεψη ηταν οταν ειχα χτυπησει με την μηχανη, ημουν κατω στο δρομο μεσα στο αιμα και με την μηχανη να εχει παρει φωτια...περασανε 2 καρουμπαλα....και φυσικα ουτε καν σταματησαν!!!! (τελικα σταματησε ενα ασ8ενοφορο της expressservice)

- και να συνεχισω λεγοντας οτι στην κανιγγος σε ελεγχο ταυτοτητας κατεληξα να και ειμαι κολλημενος στο μπατσολεωφορειο και ολοι οι μπατσοι να ερχονται και να με "περνανε" ενα χερακι....

μπορω να σου πω και 2-3 αλλα περιστατικα... που εχουν συμβει και σε φιλους μου αν θελεις...

βλεπεις τελικα το σκεφτηκα αρκετα πριν πω αυτα που ειπα....

οι "ανθρωποι" αυτοι ειναι χαμηλοτατου μορφωτικου επιπεδου, συνηθως προερχονται απο τα γκραβαρα 'η τη γαστουνι.... και φυσικα δεν εχουν τιποτα καλυτερο να επιλεξουν επαγγελματικα, οποτε το παιζουν εξουσιαστες, με οτι αυτο συνεπαγεται. Το κακο ειναι οτι βλεπω και παιδια μικρα (20-25) που γινονται μπατσοι και δυστηχως κρατανε ακομα την νοοτροπια του "παλιου καλου μπατσου"....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Ναι αλλά εσύ βλέπεις πουθενά τον BANOR να διαχωρίζει καλούς με κακούς;

Το πρόβλημά μας είναι το πως έθεσε ο BanOr το θέμα;

Είπε αυτό που ήθελε, εκφράστηκε λάθος, πέσατε δικαίως πάνω του...

Παντού, σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί...

Απλά εγώ μιας και τέθηκε το θέμα, λέω οτι ο BanOr έχει δίκιο στο οτι έχει παραγίνει...

Και φυσικά λέω οτι η πλειοψηφία των αστυνομικών "την έχει δει" εξουσία...

Προσωπικά θεωρώ την αστυνομία ένα αναγκαίο κακό.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα....βασικά νομίζω ότι δεν απευθυνόμουνα σε σένα.

ΑΛΛΑ πάλι με την ιστορία που μας γράφεις δεν λέει τίποτα. Σε εμένα πάλι δεν έχει συμβεί τίποτα. Δεν ξέρω γιατί!!!!!! αλλά βλέπεις εγώ παρότι δεν έχω κακές εμπειρίες δεν είπα ότι ΟΛΟΙ οι ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ είναι ΚΑΛΟΙ. Εσύ και ο banor αυτό λέτε!

Και να για να τελειώνουμε δεν υπάρχει ΚΑΛΟ και ΚΑΚΟ επάγγελμα και ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ η ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ που ανήκουν σε ένα και μόνο επάγγελμα. Αναρωτήθηκες γιατί όλα αυτά τα παιδιά που λές να θέλουν να γίνουν "μπάτσοι"; Μήπως νομίζεις ότι θέλουν να βαράν εσένα σε όλη τους την ζωή; ΛΕΦΤΑ θέλουν. Και αν ο μπαμπας τους είχε, να είσαι σίγουρος ότι θα διαλέγαν κάτι άλλο.

Το να εκφραζόμαστε εδώ μέσα τουλάχιστον λίγο πιο κόσμια δεν νομίζω να πείραζε κανέναν.Τι διάολο πια! Μπροστά στην οθόνη σας βγαίνει όλη η αγανάκτηση που έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαίως να μην υπάρχει αστυνομία. Ποις δεν θα το ήθελε αυτό; Είσαι όμως εσύ έτοιμος να τηρήσεις τους νόμους; Η είσαι σίγουρος ότι θα τους τηρήσουν οι υπόλοιποι; Μην λέτε ότι σας κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ουτε γω εχω λεφτα...

ουτε εχω διπλα μου ατομα που εχουν λεφτα...

αλλα ποτέ μα ποτέ μα ποτέ δεν θα γινομουν

μπαγουδο....

και μια μερα να ακουσω τον απο "πανω" μου να με διαταζει να παω να κοπανησω την μανα και τον αδερφο μου... επειδη πχ διαδηλωνουν....

δεν ειναι επαγγελμα αυτο...ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι αστυνομικος και δεν εχω καμμια συγγενεια με κανεναν αλλα ειλικρινα ο τιτλος του thread δεν τιμαει καθολου ανθρωπους που θελουν να λεγονται πολιτισμενοι.Γινεται το ''μπατσοι'' να γινει αστυνομικοι?

Το οτι ορισμενοι αστυνομικοι ειναι corrupted ειναι αληθες.Οπως αληθες ειναι οτι corrupted ειναι και ταξιτζηδες, εφοριακοι ,διευθυντες εταιριων και ομαδων και σιγουρα ορισμενοι που νομιζουν οτι μπορουν να προσβαλλουν ανθρωπους που κανουν καλα την δουλεια τους (στην συγκεκριμενη των περιπτωσεων) μονο και μονο επειδη ποσταρουν ελευθερα στο internet...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morpheus [Σήμερα, στις 01:06]

Θελει να σου πει οτι μελημα του κρατους ειναι να μην χτυπησεις, και για οικονομικους λογους περα τους ανθρωπιστικους, γιατι οι τραυματιες κοστιζουν εκατομμυρια. Εσυ ομως δεν θες να προστατεψεις τη ζωη σου και επιλεγεις να μην φορας κρανος οποτε το κρατος σου βαζει προστιμο για να σε αναγκασει να το φορεσεις.

ομορφο αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 11:22]

...και σιγουρα ορισμενοι που νομιζουν οτι μπορουν να προσβαλλουν ανθρωπους που κανουν καλα την δουλεια τους (στην συγκεκριμενη των περιπτωσεων) μονο και μονο επειδη ποσταρουν ελευθερα στο internet...

μην ανυσηχεις τα εχω πει και μπροστα τους....

Link to comment
Share on other sites

κλασικη περιπτωση "αναρχικου" ο οποιος μετα απο 10 χρονια τα εχει πλακακια με τις διοικητικες αρχες και βγαζει λεφτα με το τσουβαλι μου θυμιζουν μερικα απο αυτα που γραφονται εδω μεσα. Οπως στο πανεπιστημιο που θυμαμαι ολους τους "αγωνιστες" , τωρα οι μισοι ειναι στο δημοσιο και οι αλλοι μισοι ειναι με δερματινα βαλιτσακια και το παιζουν γιαπις, δεν μας χεζεται λεω εγω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.