Jump to content



τι θα γίνει με τους αστυνομικούς....?


BanOr

Recommended Posts

Παιδια δεν πάει άλλο η κατάσταση με τους μπάτσους...

Σήμερα λόγω μαμημένης ψυχολογίας πήγα με έναν κάλο μου φίλο στο ’λσος (Φιλαδέλφεια)να μιλήσουμε να ηρεμίσω λίγο...

Στριβω αριστερά μες στο αλσος μετα απο 1-2 λεπτά σκάει ένα κολι πισω μου...Εγώ είχα κατέβει απο το μηχανάκι και είχα αράξει μέσα με το φιλαράκι...

Ήμασταν εκεί κανα μισάωρο και οι αστυνομικοί με περιμέναν "μπροστά"(σχεδόν) απο το μηχανάκι...Βασικά περίμενα να φύγουν γιατι δεν είχα μαζί το κράνος...Σημασία έχεο ότι με περιμέναν τόση ωρα εκεί και δεν φύγαν...Όταν ήμουν λίγα μέτρα απο το μηχανάκι την λακισαν...Μάλλον δεν με είχαν δει...

Που θα πάει αυτή η κατάσταση?Επείδη έχουμε Χριστούγεννα και θέλουν να πάρουν περισσότερα γκα-φρα πρέπει να μαμησουν τις διακοπές μας???

Μπάτσοι ...:TD:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από BanOr

να φυγει το θρεντ

δεν σε καταλαβαινω δηλαδη...!Επειδη ανοιξε ενα τοπικ κ καποιος ειχε διαφορετικη αποψη ζητησες να φυγει ολοκληρο???Δεν μπορεις παντα να εχεις ιδιες αποψεις με ολους.....!

Η το βαζεις το θεμα η οχι....!

Φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BanOr [Χθες, στις 22:54]

Παιδια δεν πάει άλλο η κατάσταση με τους μπάτσους...

Σήμερα λόγω μαμημένης ψυχολογίας πήγα με έναν κάλο μου φίλο στο ’λσος (Φιλαδέλφεια)να μιλήσουμε να ηρεμίσω λίγο...

Στριβω αριστερά μες στο αλσος μετα απο 1-2 λεπτά σκάει ένα κολι πισω μου...Εγώ είχα κατέβει απο το μηχανάκι και είχα αράξει μέσα με το φιλαράκι...

Ήμασταν εκεί κανα μισάωρο και τα γουρούνια με περιμέναν "μπροστά"(σχεδόν) απο το μηχανάκι...Βασικά περίμενα να φύγουν γιατι δεν είχα μαζί το κράνος...Σημασία έχεο ότι με περιμέναν τόση ωρα εκεί και δεν φύγαν...Όταν ήμουν λίγα μέτρα απο το μηχανάκι την λακισαν...Μάλλον δεν με είχαν δει...

Που θα πάει αυτή η κατάσταση?Επείδη έχουμε Χριστούγεννα και θέλουν να πάρουν περισσότερα γκα-φρα πρέπει να μαμησουν τις διακοπές μας???

Μπάτσοι ...:TD:

Πολυ θρασος εχεις μικρε

Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει αυτή η κατάσταση?Επείδη έχουμε Χριστούγεννα και θέλουν να πάρουν περισσότερα γκα-φρα πρέπει να μαμησουν τις διακοπές μας???

Θέλουν περισσότερα φράγκα και για αυτό δουλεύουν περισσότερο. Αλλά εμάς μας ενοχλεί το γεγονός πως θέλουν περισσότερα από όσα βγάζουμε και τους κατηγορούμε επειδή παλαιότερα δεν έκαναν αυτό που έπρεπε να κάνουν. Ζήλια είναι, θα περάσει. :T:

Κι η άποψή μου είναι πως πολύ καλά κάνουν. Τις προάλλες το αγόρι μιας φίλης μου έπεσε από το μηχανάκι και χτύπησε στο κεφάλι. Ανήλικος ακόμα και δυστυχώς απεβίωσε. Η κηδεία του έγινε χθες. Όταν άκουσα για το ατύχημα, δεν ήξερα πως να αντιδράσω. Αν φορούσε κράνος, ίσως να ήταν διαφορετική η κατάσταση τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero

Θέλουν περισσότερα φράγκα και για αυτό δουλεύουν περισσότερο. Αλλά εμάς μας ενοχλεί το γεγονός πως θέλουν περισσότερα από όσα βγάζουμε και τους κατηγορούμε επειδή παλαιότερα δεν έκαναν αυτό που έπρεπε να κάνουν. Ζήλια είναι, θα περάσει. :T:

Κι η άποψή μου είναι πως πολύ καλά κάνουν. Τις προάλλες το αγόρι μιας φίλης μου έπεσε από το μηχανάκι και χτύπησε στο κεφάλι. Ανήλικος ακόμα και δυστυχώς απεβίωσε. Η κηδεία του έγινε χθες. Όταν άκουσα για το ατύχημα, δεν ήξερα πως να αντιδράσω. Αν φορούσε κράνος, ίσως να ήταν διαφορετική η κατάσταση τώρα.

...κρίμα...

αλλα όπως λέει και ο αμπαρθ πρεπει να μην κυνηγάνε εμάς..αλλά απο την άλλη που ξέρουν οτι εμείς δεν ήμαστε κάποιοι απο τους "αλλους" που πρέπει να κυνηγουν...

Link to comment
Share on other sites

εχμ, κοιτα το να κοβουν κλησεις για κρανος, ζωνη κλπ ειναι νομιζω ξεφτυλα για εμας.Δηλαδη δεν πρεπει να ειμαστε εμεις τοσο ηλιθιοι και να πρεπει να περιμενουμε να μας κανει παρατηρηση καποιος για το αυτονοητο (να προστατευουμε τη ζωη μας) ... και ειναι επισης χαζο να νομιζει κανεις οτι εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει τη ζωη του. Εφοσον το κρατος καλειται να πληρωσει τα σπασμενα (ενα ατυχημα κοστιζει πολυ στο κρατος, καλυτερα να σκοτωθεις παρα να μεινεις πχ αναπηρος ή εστω τραυματιας σοβαρα) ...Αρα το κρατος ενδιαφερεται για να σε 'προσεχει' ...

Link to comment
Share on other sites

Θελει να σου πει οτι μελημα του κρατους ειναι να μην χτυπησεις, και για οικονομικους λογους περα τους ανθρωπιστικους, γιατι οι τραυματιες κοστιζουν εκατομμυρια. Εσυ ομως δεν θες να προστατεψεις τη ζωη σου και επιλεγεις να μην φορας κρανος οποτε το κρατος σου βαζει προστιμο για να σε αναγκασει να το φορεσεις.

Θα μου πεις ζωη μου ειναι οτι θελω κανω.

Πως θα σου φαινοταν αν μαθαινες τοτε οτι πλεον οσοι τραυματιζονται χωρις κρανος (η ζωνη για τα αυτοκινητα) θα ακυρωνεται η ασφαλεια τους; Δηλαδη αν πεσεις χωρις κρανος, να σε βαλουν στην ακρη του δρομου να μην ενοχλεις την κυκλοφορια και μετα εισαι μονος σου.

Το ξερω οτι η αποψη ειναι καφροφασιστικη και η διατυπωση εξισου, αλλά την εβαλα επιτηδες, χωρις να την ενστερνιζομαι, για να γινω κατανοητος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.