Jump to content



Προβλημα με τη Διαχειριση σα Win 7 x64


slalom

Recommended Posts

Όπως τα λεει ο τιτλος, δεξι κλικ στον υπολογιστή μου, κλικ στη Διαχειριση και δεν ανοιγει το παραθυρο.

Αν τρεξω από το start το compmgmt.msc τρεχει κανονικα

Εχω τρεξει το sfc /scannow και διορθωσα και το μητρωο, όπως λεει εδώ

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/86fceb80-7fef-4094-a703-ed608d445e86/windows-7-computer-management-error?forum=w7itprogeneral

Όλα αυτά εμφανιστηκαν όταν εγκατεστησα τον καινουριο δισκο, μαζι με ένα παλιο. Χρησιμοποιησα και το δευτερο controller (αν εχει σημασια), η μητρικη είναι η Gigabyte P55-US3L

GIGABYTE - Motherboard, Graphics Card, Notebook, Slate, Mini PC, Server, PC Peripherals and more / GA-P55-US3L (Rev. 1.0)(Μητρικές,Chipset P55,Socket 1156) /

Για να ανοιξει χρειαστηκε γυρω στα 20 λεπτα, βγαζοντας το γνωστο μηνυμα "Ολοκληρωθηκε Χ%..." που βγαζει στις αναβαθμίσεις λογισμικού.

Επειδή είναι το κατεβαστηρι δε θυμαμαι αν "χρωσταγα" restart, που δεν το νομιζω.

Επιπλέον εβγαλε και ένα άλλο μηνυμα περι εκκαθαρισης στο ιδιο στυλ με το "Ολοκληρωθηκε Χ%..."

Βεβαια πρωτη φορα ειδα αυτή την "εκκαθαριση"

Καμια ιδεα να επαναφερω το compmgmt.msc στη Διαχειριση???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχεις την δυνατοτητα να κανεις επαναφορα συστηματος, παντως με επιδιορθωση, αν ακολουθησεις ακριβως τις οδηγιες, δεν θα εχεις κανενα προβλημα, το εχω κανει απειρες φορες, για να αποφυγω το format.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.