Jump to content



to buy or not buy? :)


Αλέξης

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά :alien:

:OT: Καταρχήν τα smile δεν παίζονται, αλλά ας μπώ στο θέμα.

Έξω ψιλο ψηθεί να πάρω ένα miniPC, και κατέληξα στο Shuttle SN41G2V2 λόγο ότι το έχω βρει φτηνό κοντά στα 300 euro. :unsure:

To σύστημα έρχεται μαζί με έναν AMD Athlon XP 2700+, 512 MB 333Mhz κτλ κτλ :nuke:

(λολ, εντάξει δεν είναι τίποτα γρήγορο και σκοπεύει να αντικαταστήσει έναν celeron 1100 που έχω)

Οι απορίες μου είναι:

1. Nα το πάρω το ρημάδι ή να περιμένω από νέο έτος μιας και που αλλάζουν τα πάντα απότι βλέπω?

2. Θα βρω επεξεργαστές καλύτερους σε Socket A στην αγορά αν χρειαστώ (δεν είχα ποτε AMD)? Τέλοςπάντων πέρνει τίποτα καλύτερο σε CPU? :giveup:

3. Αυτά, δεν με ενδιαφέρει να πετάει το σύστημα αν και θέλω να παίξω μερικά νέα games όπως NFS Underground 2, Doom3, Half-life 2, CS Source (βέβαια με μια αναβάθμηση κάρτας γραφικών που δεν με απασχολεί). Αν πάρω καμιά 9600ΧΤ ή καλύτερη θα τα παίζει ή θα τα παίξει; :tomato: :tomato:

Ευχαριστώ guys για το χρόνο σας

Ότι είναι να πείτε πέστε το :upside:

Σχετικά λινκς για το σύστημα:

http://www.us.shuttle.com/specs_access.asp?pro_id=439

Link to comment
Share on other sites

Bασικα athlon xp στην αγορα δεν νομιζω οτι θα βρεις μονο sempron πια!!!

Δεν μας ειπες τι καρτα γραφικων εχει το συστημα για να δουμε αν χρειαζεται αλλαγη για αυτα που θες να παιξεις

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει ΜΧ θα χρειαστεις αλλαγη η καρτα που λες ειναι μια χαρα

Οσον αφορα τους sempron εχουν λιγοτερη L2 cache 256 αντι 512 που εχουν οι barton με εξαιρεση τον 3000+ που εχει το ιδιο!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.