Jump to content



gtx 970 vs r9 290 για 1080p gaming


giannisth

Recommended Posts

970 GTX

 

FAR CRY 4 -> 4K + X4 MSAA + ULTRA 

 

 

 

DYING LIGHT -> 4K + ULTRA 

 

 

 

 

απο εδω http://www.insomnia.gr/topic/542109-nvidia-geforce-series-900/page-412

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Κανά παιχνίδι σοβαρό θα μας ποστάρεις καμιά φορά... έχεις πιάσει τα ποιο χιλιοπατσαρισμένα,στο πόδι γραμμένα παιχνίδια με Nvidia CrapWorks!

Βάλαμε τώρα COD AW έτσι για να έχουμε να λέμε... Εσύ κακός έχεις 2 GTX970... κανονικά έπρεπε να είχες PS4/XO!

Στα λέω φιλικά ΜΗΝ με παρεξηγήσεις. Με τόση ιπποδύναμη που έχεις στο PC σου πραγματικά περίμενα να ασχολήσε με ΑΛΛΑ παιχνίδια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει ποστάρει άλλος....

 

 

 

Ποιό είναι το νόημα αυτού του σποτ. Ότι τα λεφτά σου πάνε σε τέτοιες βλακείες αντί σε RnD και ποιοτική υποστήριξη;

 

Ρε @Sebastian, πλάκα σου κάνουν τα παιδιά. Μην το συνεχίζετε άλλο και "μολύνετε" το τόπικ. 

 

Ξαφνικά ανακάλυψαν ότι η ανεπάρκεια μνήμης(πρόβλημα χειρότερο από αυτό της 970) προκαλεί παγώματα, stuttering και τις δέκα πληγές του Φαραώ. Μέχρι χθες σου λέγανε(και σου πόσταραν μετρήσεις) ότι οι κάρτες με δυνατό πυρήνα τα κατάφερναν καλύτερα από σαπάκια με περισσότερη VRAM.

 

@zpaf

Η R9 290X ήταν, είναι και θα είναι κορυφή για πάντα. Truth be told.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να έρθει το κτήνος! Με η χωρίς Mantle θα πέσει κλάμα.. ελπίζω η nvidia να βάλει μπροστά το επόμενο στάδιο των CrapWorks διότι εάν δεν σαμποτάρει την AMD την βλέπω μαζί με τις κουτσές στο κάδο ανακύκλωσης! Τελικά όπως λένε και στα ξένα φόρα... μονάχα για το power efficiency θα έχουν να μιλάνε τα παπαγαλάκια! :hehe:

 

EDIT:

 

Battlefield: Hardline needs R9 290 or GTX 760 for best quality

Recommended:
OS: WINDOWS 8 64-BIT (with KB971512 Update)
CPU: INTEL QUAD-CORE CPU, AMD SIX-CORE CPU
MEMORY: 8 GB RAM
GRAPHICS CARD: AMD Radeon R9 290, NVIDIA GeForce GTX 760

GRAPHICS MEMORY: 3 GB  (Αυτό ξέχασες  να το βάλεις)
HARD DRIVE: 60 GB
DIRECTX 11

:hehe: = Μα τι εννοεί ο ποιητής??? Θέλω 3GB VRAM για να μαξάρω τα textures αλλά κατα τα αλλά η 760 αρκεί σαν GPU... εντάξει θα πρέπει να πάρω την 760 4GB edition :hehe: αλλιώς θα πρέπει να πάω σε 290??? Μα καλά πώς γίνεται αυτό??? :hehe:

 

Καταλαβαίνεις οτι κάνεις "ζημιά" σε αυτούς που δεν σκαμπάζουν έτσι! Το παιχνίδι θα παίζει μία χαρά σε 1080p με mid-range κάρτες με 2GB buffer. Άντε στην χειρότερη να μην βάλεις Ultra τα textures και το ΑΑ.

Απο δώ και πέρα και για να κινηθεί και η αγορά των VGAs θα το ρίξουν στις τάχα μου μεγαλύτερες απαιτήσεις σε VRAM για να αδειάσουν τα ράφια και να αναγκάσουν τον κόσμο σε αναβάθμιση. Θέλω να δώ και το optimization του συγκεκριμένου βέβαια... είμαι περίεργος!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με ολα αυτα που διαβαζω τοσο καιρο, για την 970, για τον πολεμο μεταξυ των δυο κολοσσων, εχω αρχισει και πιστευω οτι οποιος δινει πανω απο 250 για καρτα γραφικων ειναι κοροιδο και δεν την χρειαζεται απαραιτητα τελικα.

Βαζω και τον εαυτο μου μεσα, που με την 970 πρωτη φορα εδωσα 350 για gpu.

 

Καθε 6 μηνες βγαζουν κατι καινουργιο, μας εχουνε χ#σμενους και γουσταρουν να μας βλεπουν να τσακωνομαστε.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1080p+ultra+x4MSAA απο το dsogaming

 

http://www.dsogaming.com/wp-content/uploads/2015/02/bfh_2015_02_03_16_24_10_145.jpg

http://www.dsogaming.com/wp-content/uploads/2015/02/bfh_2015_02_03_16_41_00_826.jpg

 

.....εχει γραφικαρες :hehe:

 

Εγώ singlακι θα παίξω.... 

 

Αφήνω τους Α-M-Dακιδες με το π@π@τζοmantle...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Με ολα αυτα που διαβαζω τοσο καιρο, για την 970, για τον πολεμο μεταξυ των δυο κολοσσων, εχω αρχισει και πιστευω οτι οποιος δινει πανω απο 250 για καρτα γραφικων ειναι κοροιδο και δεν την χρειαζεται απαραιτητα τελικα.

Βαζω και τον εαυτο μου μεσα, που με την 970 πρωτη φορα εδωσα 350 για gpu.

 

Καθε 6 μηνες βγαζουν κατι καινουργιο, μας εχουνε χ#σμενους και γουσταρουν να μας βλεπουν να τσακωνομαστε.

 

Νομος ειναι αυτος ρε μαν...για μενα τουλαχιστον.Με την λογικη αυτη παντα αγοραζα gpus.(7600gt,4850,6850 κλπκλπ)

Προσωπικα στο κατω κατω σε singleplayer game ποσως με ενδιαφερει να εχω το περίφημο 60αρι σταθερο...couldnt care less ειλικρινα.

Εχω παιξει απειρα παιχνιδια με 40αρια πανω κατω και ολα μια χαρα.Αν πιανω βασικα σταθερα 30+ ειμαι καλυμμένος.

Το κολημα μερικων με το κολημενο 60αρι σε singleplayer gaming ειναι κομπλεξικο imo.

Στο online gaming αλλαζει το πραγμα.Ειδικότερα σε competitive παιχνιδια και κυριως στα fps το καθε παραπανω frame μετραει..και πολυ μαλιστα.

 

Εφτιαξα ενα πισακι για εναν ξαδελφο(ασχετος με το αντικείμενο με λαπτοπ της κακιας ωρας ηταν μεχρι τωρα)  πριν μερικους μηνες

(4460,H97,8gbram,r9 280) και γυρναει και μου λεει σε μια φαση"ρε στο draagon age δεν πιανει 60αρι σταθεροοοοοο"

Εφαγε καρπαζια  συγιρισμένη ,δεν ηξερες τι ειναι το frame του λεω πριν μερικους μηνες το 60αρι σε μαρανε

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1080p+ultra+x4MSAA απο το dsogaming

 

http://www.dsogaming.com/wp-content/uploads/2015/02/bfh_2015_02_03_16_24_10_145.jpg

http://www.dsogaming.com/wp-content/uploads/2015/02/bfh_2015_02_03_16_41_00_826.jpg

 

.....εχει γραφικαρες :hehe:

 

Εγώ singlακι θα παίξω.... 

 

Αφήνω τους Α-M-Dακιδες με το π@π@τζοmantle...

 

 

Sebastian πες αλεύρι....Lawyers homing in on Nvidia  :hehe:

Το αγγούρι που έρχεται είναι πολύ μεγάλο...

Tsoyklas...zaxarwnei-aggouri.jpg

 

Επειδή τα links πλέον δεν σε σώζουν με τίποτα.....προτείνω... :hehe: :hehe: :hehe:

 

 

Γιατί έτσι σου αρέσει.... :hehe: :hehe: :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με κόκκινους οπαδούς σαν τον Arxagello καταλαβαίνεις γιατί αυτή η εταιρία έπιασε πάτο  :hehe: 

 

Α-Μ-D με κατι Dj Alex, yanni, Arxagello για οπαδούς μονο το default σου απομένει για σωτηρία  :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με κόκκινους οπαδούς σαν τον Arxagello καταλαβαίνεις γιατί αυτή η εταιρία έπιασε πάτο  :hehe: 

 

Α-Μ-D με κατι Dj Alex, yanni, Arxagello για οπαδούς μονο το default σου απομένει για σωτηρία  :hehe:

 

Έτσι θα σας πάει, ετοιμάσου.... :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

 

post-45526-dumb-and-dumber-to-gif-bike-p

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

γατακια με τις κοκκινες κ@υραδες μπορειτε να μου δωσετε κατι τετοιο ?

 

Στο 90% 2 πυρηνες για να πιασουν τα 60 fps rock stable σε δυσκολες στιγμες στο Dying Light (βραδινες με φωτεισμους) σε 1440p

Σε μερα παιζουν πολυ πιο χαμηλα...

Dying_Light_Game_2015_02_03_22_48_14_291

 

Αυτος που εχει μια 980gtx παλευει τα 35 fps με tearing... :D 1080p και αντίο ζωη!

 

Ο κοκκινος με το FAILFIRE ζεσταίνει μονο τον κ@λο του... :D

 

Δειτε και ποσο τραβαει ram συστηματος. 10 λεπτα gameplay και παπαλα τα 8gb....

 

Αρχαγγελος, csaris, takispa, kimonma κανουν unistall  :D  :D  :D  :D

 

2015_02_02_00026.jpg
 
2015_02_02_00027.jpg
 
2015_02_02_00028.jpg
 
2015_02_02_00029.jpg
 
2015_02_02_00030.jpg
 
2015_02_02_00031.jpg
 
2015_02_02_00032.jpg
 
2015_02_02_00033.jpg
 
2015_02_02_00034.jpg
Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.