Jump to content



TP LINK MR3020


skepasti21

Recommended Posts

Καλησπερα στους guru εδω μεσα.... Παρακαλω τους προβολείς σας, αγόρασα ενα TP LINK MR 3020 και με μεγαλη χαρα το εβαλα να δουλέψει, εξαρχής νομιζα οτι θα αποδίδει σαν ενα κανονικο router που εχουμε οι περισσότεροι στα σπίτια μας, ελα που ομως έμεινα με τη χαρα και πηρα μεγαααλη απαγοήτευση ... Μου κανει το εξής κουλό: ενω οταν ειμαι διπλα του με το κινητο μου (iPhone 4s) το wifi παει σφαίρα , οταν παω στον επάνω όροφο του σπιτιού μου η συνδεση ειναι σαν να χάνεται αλλα αυτο που κανει τρομερή εντυπωση ειναι οτι το σημα αντε να πεσει μια γραμμή , βασικές λειτουργίες δν μπορω να κανω οταν ειμαι μακρια του και ας δειχνει οτι εχει σημα... Σαν channel modes μου δινει τα εξής που δν ξερω αν παιζουν ρόλο : 11b only , 11g only, 11n only, 11bg mixed, 11bgn mixed και width 20 -40 MHz τα δοκίμασα ολα.... Αλλα δν ξερω αν πρεπει να χρησιμοποιήσω καποιον συνδυασμό των παραπανω, επισης πειραματίστηκα και με την αλλαγη των καναλιών (1-12) αλλα τπτ... Να προσθέσω οτι εχει γινει update απο το επίσημο site της TP LINK. Το θελω για χρηση τοσο απο laptop-pc οσο και απο κινητο. Ευχαριστω εκ των προτέρων . ΣΤΕΛΙΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κουλό, είναι αναμενόμενο. Ανάλογα την πλάκα που έχεις στον όροφο μπορεί να επηρεάσει πολύ ή λίγο το σήμα.

Επιπλέον το δικό σου είναι φορητό ρουτεράκι, χωρίς εξωτερική κεραία, οπότε χαιρετίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.