Jump to content



Αγορά tablet 8" φτηνό max 100€


swatoner

Recommended Posts

Λοιπόν με ενδιαφέρει να βρώ ένα tablet φτηνό (μέχρι 100€) για την μάνα μου.

Θυμήθηκε στα γεράματα οτι θέλει να περνάει την ώρα της αφού δουλειά στο μαγαζί δεν πολυ έχει.

Το σκεπτικό είναι να πάρει κάποιο φτηνό να δει αν την βολεύει και μπορεί να εξοικοιωθεί και αργότερα ίσως πάρουμε καλύτερο. Αλλά πχ να δώσω 200€ και μετά να μη το χρεισιμοποιήσει θα κλαίω τα λεφτά του.

Με ενδιαφέρει κυρίως να έχει μεγαλούτσικη οθόνη είτε να μεγαλώνουν τα γράμματα. Αν κοιτάξω σε 10άρι ανεβαίνει το κόστος.

Κοίταγα το Bitmore LineTab 7811Q 7.9"

Καμιά γνώμη-ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο Tesco Hudl το πρωτο μοντελο. Το εχω δει απο κοντα και κοβει ασχημα. Απο το σουπερμαρκετ της τεσκο το βρισκεις 80 λιρες. Πιστευω θα το βρεις και αμαζον με λιγη καλη θεληση :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου να δώσεις κανένα 10€ παραπάνω για το παρακάτω.

DealsMachine: 8 inch VOYO A1 Mini Windows 8.1 OS Tablet PC Intel Atom Z3735F Quad Core 1.3GHz WXGA IPS Screen 2GB RAM 32GB ROM WiFi Cameras OTG

Έχει και με λιγότερα αλλά θεωρώ καλύτερο vfm το προηγούμενο.

DealsMachine: 8 inch Onda V819w Windows 8.1 OS Tablet PC Intel Z3735E Quad Core 1.33GHz WXGA IPS Screen 1GB RAM 16GB ROM WiFi

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο Tesco Hudl το πρωτο μοντελο. Το εχω δει απο κοντα και κοβει ασχημα. Απο το σουπερμαρκετ της τεσκο το βρισκεις 80 λιρες. Πιστευω θα το βρεις και αμαζον με λιγη καλη θεληση :)

7" ειναι, το καινουριο ειναι 8.3" νομιζω

Link to comment
Share on other sites

7" ειναι, το καινουριο ειναι 8.3" νομιζω

Ναι δεν διαφωνω καλα τα λες :) Απλα το καινουργιο παιζει στις 120 και ξεφευγει απο το μπατζετ που αναφερει ο φιλος μας στο αρχικο ποστ :) Γι αυτο προτεινα το πρωτο που αν και μικρη η οθονη αξιζει τα λεφτα του :)

Link to comment
Share on other sites

Το 7αρι είναι μικρό και δε κάνει. Με έψησε το VOYO Mini που είναι και Windows και otg. Θέλει να βλέπει και ταινίες βλέπετε. Αλλά έχει 115 και το touch του είναι μέτριο.

Δεν θέλω να δώσω 100+. Εδώ έλεγα ότι βρω ποιο φτηνό. Έτσι κι αλλιώς δοκιμαστικό θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παντως με το Bitmore LineTab 7811Q 7.9" που λες θα τα κλαις τα λεφτα σου ετσι κι αλλιως! Καλυερα samsungκι ας ειναι και 10-20 ευρω πιο ακριβο , samsung tab 3 που εχω εγω το πηρα 119 κι ειναι δυναμιτης!τωρα πρεπει να επεσε η τιμη του

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.