Jump to content



Αγορα καρτας γραφικων


Pc_master

Recommended Posts

Γεια σας θελω να αγορασω καινουρια καρτα γραφικων και δεν ξερω αν θα ειναι συμβατη με την μητρικη μου. Τι πρεπει να κοιταξω? Η μητρικη μου ειναι η asus p5kpl-am epu. Εχει 1 PCIe slot x16, 1 PCIe slot x1, και 2 σλοτς PCI. Υποστηριζει DDR2 μητρικες. Εγω θελω να παρω μια καρτα γραφικων το πολυ 60-70 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να αγορασω καινουρια καρτα γραφικων και δεν ξερω αν θα ειναι συμβατη με την μητρικη μου. Τι πρεπει να κοιταξω? Η μητρικη μου ειναι η asus p5kpl-am epu. Εχει 1 PCIe slot x16, 1 PCIe slot x1, και 2 σλοτς PCI. Υποστηριζει DDR2 μητρικες. Εγω θελω να παρω μια καρτα γραφικων το πολυ 60-70 ευρω.

Όλες οι σύγχρονες κάρτες γραφικών είναι συμβατές με τη μητρική σου. Μόνο οι παλιές AGP δεν κάνουν στο μηχάνημά σου.

dcvcqd.gif

Στα 70 € η R7 250 είναι η δυνατότερη που μπορείς να πάρεις καινούρια. Μεταχειρισμένες πιθανότατα θα βρεις ακόμη πιο δυνατές (πχ Radeon HD 5850 κλπ).

Έγινε επεξεργασία από DOOM_NX
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταια ερωτηση η μνημη στην καρτα γραφικων τι ρολο παιζει οταν 2 καρτες εχουν τα ιδια πανω κατω λευτα και η μια 1γιγα ενω η αλλη 2γιγα? ξερω οτι οσο περισοτερη μνημη τοσο το καλυτερο απλα το λεω με την προυποθεση οτι και οι 2 ειναι κοντα στα λεφτα. Π.χ. η μια που σας εστειλα πριν η R7 240 με αυτην εδω SAPPHIRE RADEON R7 240X 2GB DDR3 PCI-E RETAIL - ποια υπερτερει?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.