Jump to content



Προβλημα με την Οθονη παρακαλω βοηθηστε


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω ενα σταθερο υπολογιστη και μια οθονη ACER η οποια με εμφανισε ενα προβλημα σημερα το μεσιμερι που ανοιξα τον υπολογιστη.Μου βγαζει μια πολυ λεπτη γραμμη ενος χιλιουστου και εχω επισης δοκιμασει την οθονη στον αλλον μου υπολογιστη.Και εκει τα ιδια!!!Σας παρακαλω βοηθηστε με και αν διωρθωνεται τι μπορω να κανω.

post-33536-1416078894,035_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις με άλλο καλώδιο. Αν επιμένει πρέπει να ανοιχτεί η οθόνη να τσεκάρεις την εσωτερική καλωδίωση. Σπάνια μπορεί να είναι πρόβλημα με το πάνελ αυτό καθαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις με άλλο καλώδιο. Αν επιμένει πρέπει να ανοιχτεί η οθόνη να τσεκάρεις την εσωτερική καλωδίωση. Σπάνια μπορεί να είναι πρόβλημα με το πάνελ αυτό καθαυτό.

Αν το έχεις με συσκευές, τσέκαρε ( με πολύ προσοχή ) την εσωτερική καλωδίωση.

Αν την ανοίξεις, προσπάθησε να ανεβάσεις και καμια φωτό, ώστε να δούνε και οι υπόλοιποι.

Αν δε το χεις, πας για τεχνικό, εκτός κι αν πιστεύεις πως δεν αξίζει...

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο ειναι vga τωρα οσο για να το ανοιξω και να δω την εσωτερικη καλωδιωση οπως μου ειπες...λιγο δυσκολα!Επισης μερικες φορες βγαζει μια βλε οθονη και λει οτι ενα error εχει προκηψει και παρακαλουμε αν ξανα συμβει να εποικινοονυσεται με τον κατασκευαστη...και κανω επαναεκκινιση και ξανα παιζει οπως πριν!! αν συμβει βαλει θα ανεβασω μια φωτογραφια να την δειτε

Έγινε επεξεργασία από michalis_kav13
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά σε αυτά τα αποτελέσματα:

https://www.google.gr/search?q=bsod+%CE%941&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=nts&gfe_rd=cr&ei=ngtFVJ_IGaKo8weg1oLQAw#safe=off&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=nts&q=bsod+D1

Αν κάποιο γράφει και (Solved) στον τίτλο, το προτιμάς στην ανάγνωση

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.