Jump to content



Windows 8.1 64 bit μπλέ οθόνες και φορμάτ και crasarei


kentayros5

Recommended Posts

καλησπέρα σας είχα 8.1 enterprice 64 και μου έβγαζε μπλε οθόνες .

Μου είπε κάποιος γνωστός σχετικος με υπολογιστές οτι φταιει μια εφαρμογή εξτρα από την Nvidia η( experience tis Nvidia) όπου βρίσκει τα σπασμένα σου παιχνίδια και σου τα μπλοκαρει και ετσι εμφανίζονται οι μπλε οθόνες με την δυστιχισμένη φατσο:happy2::happy2:ύλα.(ετσι αφαιρεσα τα παιχνιδια μου μπας και έστρωνε αλλα τίποτα)

Παρεπιπτώντος φωράω asus GTS 250 1gb.

από τισ πολλές μπλέ οθόνες αποφάσισα να κάνω φορμάτ.

Όλα καλα ξεκίνησα την διαδικασία ...στο σημείο της γλώσσας μου κολλαει και μου βγάζει μία μαύρη οθόνη που γράφει τα εξής : file\boot\BCD 0x000000f και μετα απο λίγο detecting array και με ξαναβγάζει παλι στην αρχη της εικόνας που γραφει del. η tab. για να μπεις στο bios .

Προσπάθησα να βαλω τα WINDOWS 7 ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ . δοκιμασα και με στικάκι παλι τα ιδια .

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΥΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Link to comment
Share on other sites

Με μια απλή αναζήτηση στον γουγλη μιλάνε για προβληματικό δίσκο. Για έλεγξε και τον δικό σου καθώς επίσης και τις μνήμες!

Τα εχω ελεγχξει τιποτα...πριν λιγο καταφερα ννα κανω εγκατάσταση μεχρι το 40 % και μετα παλι κολλησε.

Μηπως αν βγάλω την μπαταρία απο την μητρική αλλάξει κάτι????

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις και το AHCI mode να δείς αν προχωράει.

Αν και πιστεύω επειδή σου γράφει για το array κάποια ρύθμιση του sata interface θα παίζει...

Ποια μητρική έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στον δίσκο είναι. Διάβασε με tool το smart του δίσκου. Επίσης παίζει να στο κάνει κ το DVD drive. Απλά ο δίσκος εξηγεί και τις μπλε οθόνες

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα δοκιμασα το νεο σκληρο να ξεκινησω με εγκατασταση και μενει η οθονη στην αρχικη εικονα για να μπείς στο delete kai tab πλεο ουτε εκεί μου επιτρέπει να μπώ τι φταιεί δε βγάζω ακρη?????

μηπως τροφοδοτικο???? ειναι καινούργειο 4 μηνών?????

Μηπως ξερει κάποιος???? δοκιμασα το hard disk sentinel .Όλα αψογα δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.