Jump to content



προβλημα με πολυμηχανημα hp 1515 στην φωτογραφια


panos 12

Recommended Posts

παιδια καλησπερα εχω ενα πολυμηχανημα το οποιο το πηρα προσφατα τον hp 1515 και οταν πηγα εχτες να βγαλω για πρωτη φορα μια φωτογραφια μεγεθους 13χ18 δεν μου την βγαζει ακριβως ολοκληρη, άλλα αφηνει μεγαλο περιθωριο στις ακρες, δοκιμασα σε Α4 και ειδα οτι βγαζει κανονικα το μεγεθος φωτογραφιας, οταν ομως βαζω χαρτι φωτογραφικο δεν βγαζει την φωτογραφια οπως πρεπει, δοκιμασα και ακομα μεγαλυτερες διαστασεις δηλαδη εβαλα και 21χ24 κατι τετοιο και το αποτελεσμα ηταν ακριβως το ιδιο τι να κανω; το πολυμηχανημα εχει 1,5 μηνα που το πηρα εχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω ενα πολυμηχανημα το οποιο το πηρα προσφατα τον hp 1515 και οταν πηγα εχτες να βγαλω για πρωτη φορα μια φωτογραφια μεγεθους 13χ18 δεν μου την βγαζει ακριβως ολοκληρη, άλλα αφηνει μεγαλο περιθωριο στις ακρες, δοκιμασα σε Α4 και ειδα οτι βγαζει κανονικα το μεγεθος φωτογραφιας, οταν ομως βαζω χαρτι φωτογραφικο δεν βγαζει την φωτογραφια οπως πρεπει, δοκιμασα και ακομα μεγαλυτερες διαστασεις δηλαδη εβαλα και 21χ24 κατι τετοιο και το αποτελεσμα ηταν ακριβως το ιδιο τι να κανω; το πολυμηχανημα εχει 1,5 μηνα που το πηρα εχει προβλημα;

Απλά βάζεις λανθασμένες ρυθμίσεις εκτύπωσης, βάλε "εκτύπωση χωρίς περιθώριο" ή κάτι τέτοιο. Δεν θυμάμαι πως το λέει η ΗΠ διότι πλέον έχω Κανον.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κατι τετοιο, ας πουμε κι εγω ειχα εναν canon mg2150 και με το που εβαζα χαρτι με διαστασεις 13χ28 αμεσως το εβγαζε σε ολη την φωτογραφια πληρες δηλαδη, το προγραμμα που εχει η hp ειναι το photo print creation και ειναι και αναβαθμισμενο

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κατι τετοιο, ας πουμε κι εγω ειχα εναν canon mg2150 και με το που εβαζα χαρτι με διαστασεις 13χ28 αμεσως το εβγαζε σε ολη την φωτογραφια πληρες δηλαδη, το προγραμμα που εχει η hp ειναι το photo print creation και ειναι και αναβαθμισμενο

Έχει οπωσδήποτε, όλοι οι εκτυπωτές έχουν, μπορεί να είναι στις ρυθμίσεις για προχωρημένους, εκτός αν ο εκτυπωτής σου δεν υποστηρίζει τις διαστάσεις του χαρτιού που βάζεις. Δεν μιλάω για πρόγραμμα εκτύπωσης, αλλά για τον driver του εκτυπωτή, πας στις ιδιότητες εκτύπωσης και εκεί κάνεις τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

πηγα στις ρυθμισεις των windows εχει οντως διαστασεις 13χ18 αλλα οταν παταω οκ δεν το σωζει και ξανα γυριζει παλι στο Α4 φυλλο, και φενεται χαζο να βγαζει απο εκει φωτογραφια αφου εχει προγραμμα δικο του ο εκτυπωτης εχει το creation photo print γιατι να βγαζει απο εκει αλλα δεν σωζει και την επιλογη που του βαζω

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα και στις ρυθμισεις 13χ18 αλλά παλι τιποτα, ουτε και απο τα windows παλι κοβει, παρατηρω οτι δεν μπωρει να βαλει την φωτογραφια ακριβως δεν συνεργαζονται τα προγραμματα, δεν ξερω γιατι, τον canon που ειχα ηταν πολυ ευκολος εκτυπωτης, αυτος ο hp εχει πολλες λειτουργιες, και δεν ειμαι και πολυ εξοικιωμενος με τους εκτυπωτες, εχω φαει ολο το μελανι του, και ολα τα φυλλα τα φωτογραφικα που ειχα με τελειωσαν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.