Jump to content



Asus GPU Tweak


DJD

Recommended Posts

Τι έχει το έρμο και δε παίζει;

attachment.php?attachmentid=64081&stc=1&d=1410765816

Έβαλα την Asus 290 πάνω αφού καθάρισα το σύστημα από τους προηγούμενους drivers, πέρασα τους 14.8, κατέβασα την τελευταία έκδοση του gpu tweak αλλά δεν εμφανίζει τα OC profiles.

Από την άλλη δοκίμασα το MSI Afterburner και δουλεύει κανονικά.

post-23-1416078800,9276_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι θέμα driver, κάπου το είχε ξαναπάρει το μάτι μου παλιότερα (με beta όμως).

Κάνε rollback στους 14.7 να δεις.

Θα σου έλεγα στους προηγούμενους whql, αλλά είναι από τον Απρίλιο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτοί είναι, αλλά είναι τόσο παλιοί που θα χάσεις performance increases σε αρκετά παιχνίδια, και ακόμα και αν δουλέψει με αυτούς (14.4) δεν αξίζει τον κόπο.

Κάτι τελευταίο να δοκιμάσεις είναι uninstall του gpu tweak με revo uninstaller, και ξανά install.

Αν δε δουλέψει και αυτό, παράτα το τελείως και μείνε με το ab. Κατά κοινή ομολογία είναι το κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

Οι 14.8 είναι WHQL. Και με τους 14.6 και με τους 14.7 το ίδιο θέμα. Οι προηγούμενοι WHQL είναι οι 14.4 αν δε κάνω λάθος;

Η κάρτα είναι η R9290-4GD5.

Για μισό λεπτό... την reference έχεις απλά με το αυτοκόλλητο της ASUS??

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε ανησυχήσω αλλά σε μερικές reference κάρτες κατά το παρελθόν το gpu tweak δεν μου δούλευε ούτε μένα σωστά. Βέβαια δεν παίρνω και όρκο για την συγκεκριμένη περίπτωση. Πολύ πιθανόν να μην έχει γίνει καλά η εγκατάσταση του gpu tweak για κάποιο λόγο. Btw βάλε και αυτό το VBIOS αν δεν το έχεις ήδη!

vbios update for R9290-4GD5

Supports UEFI secure boot function

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.