Jump to content



Motorola New Moto G Dual Sim (2014)


hayabusa

Recommended Posts

Το είδα πριν λίγο στο Public στα 199€ και μου κέντρισε την περιέργεια.

Smartphone Motorola New Moto G Dual Sim 8GB Λευκό | Public

Έχει κανείς άποψη ; Τα αξίζει τα λεφτά του ;

Αρκετά καλά specs βλέπω αλλά με προβληματίζει λίγο η μπαταρία του. Στα συν θεωρώ και το ότι παίρνει δύο SIM.

Κατά τη γνώμη σας αξίζει για αντικαταστάτης του Note 1 (N7000) ;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν λίγο στο Public στα 199€ και μου κέντρισε την περιέργεια.

Smartphone Motorola New Moto G Dual Sim 8GB Λευκό | Public

Έχει κανείς άποψη ; Τα αξίζει τα λεφτά του ;

Αρκετά καλά specs βλέπω αλλά με προβληματίζει λίγο η μπαταρία του. Στα συν θεωρώ και το ότι παίρνει δύο SIM.

Κατά τη γνώμη σας αξίζει για αντικαταστάτης του Note 1 (N7000) ;

Δειχνει εξαιρετικο , και οχι μονο για τα χρηματα του.

Νομιζω δεν θα εχει καμμια σχεση με το Note 1.

Στα θετικά οτι θα παρει android L σχεδόν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι ότι το 4G είναι ενδιαφέρον, αλλά έχω βολευτεί τόσο πολύ με την οθονάρα του Note που ακόμη και οι 0.3 ιντσες παρακάτω μου φαίνονται "θυσία".

Από αυτονομία έχουμε καμιά εικόνα πώς τα πηγαίνει ;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι ότι το 4G είναι ενδιαφέρον, αλλά έχω βολευτεί τόσο πολύ με την οθονάρα του Note που ακόμη και οι 0.3 ιντσες παρακάτω μου φαίνονται "θυσία".

Από αυτονομία έχουμε καμιά εικόνα πώς τα πηγαίνει ;

To Moto G το σκέτο το παλιό, ξέρω πως τα πηγαίνει καλά.

Πάντως για εμένα αν είναι να ανέβει η διάσταση ας ανέβει και η ανάλυση. Το να κρατήσεις την ίδια ανάλυση αλλά να πας σε 0,5" μεγαλύτερη οθόνη είναι πισωγύρισμα. Ένα από τα καλά του αρχικού Moto G είναι ότι σε ένα ωραίο μέγεθος είχε ιδανικό ppi με 720p οθόνη. Τώρα μείωσε το ppi και με ξενέρωσε. Θα μπορούσε να κρατήσει το ίδιο σασί και να βελτίωνε απλά την κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Aν σε ενδιαφερει πολυ το dual sim, δεν βλεπω κατι αξιολογο.

Αν οχι, ανεβα σε λεφτα και παρε καμια περσινη high end συσκευη, οπως πχ Nexus ή G2.

Kαι φυσικα, υπαρχει και η Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Το dual SIM δεν είναι απαραίτητο αλλά είναι κάτι που αν μπορούσα να το έχω θα με διευκόλυνε κιόλας καθώς έχω μια δεύτερη κάρτα SIM με 4GB ιντερνετ.

To Ηuawei G750 είναι αξιόλογο ; Ανεβαίνει αρκετα βέβαια, αλλά τα χαρακτηριστικά του είναι αρκετά πλούσια.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, δεν εχεις πει τι απαιτησεις εχεις απο το κινητο, για τι χρηση προοριζεται κλπ

Γιατι απο τις 5" πηδηξες στις 5.5 πολυ ανετα :p

Εγω που εχω κινητο παντως με τον ιδιο επεξργαστη, εχω να σου πω προχωρα αφοβα.

Πανε πολυ πολυ καλα, και εχουν καλη εξοικονομηση ενεργειας.

Προσωπικα, με τα ιδια λεφτα θα πηγαινα σε LG G2/Nexus5 αλλα thats just me

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο.

Λοιπόν, αυτή τη στιγμή έχω το Note 1 το οποίο αν και ακόμη μου φαίνεται ικανοποιητικό, δεν θα με πείραζε να το αλλάξω κιόλας μετά από τόσα χρόνια.

Σε οθόνη δε θα ήθελα να πέσω με τίποτα κάτω από 5 ιντσες γιατί με το συγκεκριμένο την έχω καταβρεί. Για κάτι ελαφρώς μεγαλύτερο από το τωρινό δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Κάμερα δεν με καίει ιδιαίτερα, και αυτό που θέλω κυρίως είναι καλός επεξεργαστής/ram και ακόμη περισσότερο ΚΑΛΗ αυτονομία

Αυτα τα ολίγα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο.

Λοιπόν, αυτή τη στιγμή έχω το Note 1 το οποίο αν και ακόμη μου φαίνεται ικανοποιητικό, δεν θα με πείραζε να το αλλάξω κιόλας μετά από τόσα χρόνια.

Σε οθόνη δε θα ήθελα να πέσω με τίποτα κάτω από 5 ιντσες γιατί με το συγκεκριμένο την έχω καταβρεί. Για κάτι ελαφρώς μεγαλύτερο από το τωρινό δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Κάμερα δεν με καίει ιδιαίτερα, και αυτό που θέλω κυρίως είναι καλός επεξεργαστής/ram και ακόμη περισσότερο ΚΑΛΗ αυτονομία

Αυτα τα ολίγα :)

Παρε ενα review Ελληνικο για το Huawei:

Και μενα με ενδιαφερει πολυ το dual sim, και ισως να επαιρνα το huawei γιαυτον και μονο τον λογο.

Αλλα αν ανεβεις τοσο, κοιτα σοβαρα κανα Nexus5/LG G2 που ειναι κινητα υπερτουμπανα.

Link to comment
Share on other sites

αυτην την στιγμη note 2 αξιζει μονο ως μεταχειρισμενο γιατι στο σκρουτζ το βλεπω τωρα 337€.

στην τελικη αν θελει μπορει να κοιταξει το NOTE 3 neo

ωραιο αυτό, δεν το είχα σκεφτεί !

Και βγαίνει και dual sim απ'οτι βλέπω στο gsmarena αν και δεν πρέπει να υπάρχει στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αν οχι, ανεβα σε λεφτα και παρε καμια περσινη high end συσκευη, οπως πχ Nexus ή G2.

Kαι φυσικα, υπαρχει και η Κινα.

Ψιλοσφηνα μπαινω..

................πως βλεπεις το παρακατω?

ZTE Grand S II με 4g και microsd.

ZTE Grand S II S291 LTE 4G

και σε σχεση με το mi3 το 16αρη που εχει 222€?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.