Jump to content



ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΚΑΙ UPDATE ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ


Darap21

Recommended Posts

Οκ...Λοιπόν κατέβασα ότι μου γράψατε εδω...αλλα πάλι δεν έγινε τπτ...Θα κάνω ένα φορματ αν ειναι για να τα περάσω όλα όμορφα και ωραία...

Θα ήθελα να μου πείτε όμως..Μόλις τελειώσω το φορματ να περάσω drivers με τα cd η να τους κατεβάσω???

Σου απάντησαν πιο πριν σ' αυτό αλλά δεν το κατάλαβες ακόμα!

Αρχικό μήνυμα απο DimiR21 viewpost.gif

karmen1983 όταν κάνω φορματ το pc βάζω τους drivers απο τα cd και μετά περνάω και τους καινούργιους drivers απο την σελίδα της AMD & GIGABYTE

το λάθος σου :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Θα ήθελα κάποιος να μου πει ποιους drivers να κατεβάσω για την μητρική μου...

Για την κάρτα γραφικών απο εδώ θα κατεβάσω drivers http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=2044&lid=1# ???

Link to comment
Share on other sites

Για την μητρική σου (GIGABYTE 970A-UD3) θα κατεβάσεις τους drivers από την σελίδα της Gigabyte. ΠΡΟΣΟΧΗ Πρέπει να επιλέξεις το revision της μητρικής σου (rev 1.0/1.1 ή 1.2 ή 3.0). Επέλεξε και το λειτουργικό σου και κατέβασε τους τελευταίους drivers.

Για την γραφικών (SAPPHIRE AMD R9 290 4GB GDDR5) μπορείς να κατεβάσεις τους τελευταίους επίσημους drivers από την σελίδα της AMD.

Διάβασε τυχόν σημειώσεις που πρέπει να προσέξεις (π.χ. απαίτηση να είναι εγκατεστημένο το .NET Framework, κάποια ενημέρωση/Patch/Service Pack των Windows κτλ.).

Βάλε σε ένα φλασάκι ή CD/DVD τους drivers να τους έχεις έτοιμους για εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μη κατεβασεις τιποτα ακομα.

Μετα το format και το Windows Update, ο,τι δεν εχει βρει, το κατεβάζεις τοτε

Ενώ αν τα έχει έτοιμα (και αποσυμπιεσμένα αν χρειάζεται) σε φλασάκι/CD/DVD, που θα είναι το πρόβλημα;

[MENTION=29447]DimiR21[/MENTION]

Ευρώπη,Ασία κλπ. δεν είναι πρόβλημα. Απλώς είναι διαφορετικοί σέρβερ, αυτό που θα πάρεις είναι το ίδιο.

Εκ πείρας, από Ασία και Κίνα έχει καλύτερες ταχύτητες download, αν και όλοι οι σέρβερ τους είναι αργοί (ειδικά σε κάποιες ώρες δεν κουνιέται τίποτα = download ~0kB/s).

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ τα Windows έχουν driver για κάρτα δικτύου για να πάρουν updates.

Που με αρκετά νέα μητρική και έκδοση των Windows από τις πρώτες χωρίς ενσωματωμένα updates/Service Pack, δεν το νομίζω Τάκη!

Οι drivers στην σελίδα βλέπω έχουν ημερομηνία Ιανουαρίου 2014, το Windows update θα έχει νεότερους από την Gigabyte σίγουρα;

Γιατί όλη η ιστορία γίνεται για να βάλει τους νεώτερους drivers (απευθείας αν γίνεται). Αλλιώς έβαζε αυτούς από το CD της μητρικής, χωρίς κανένα παίδεμα!

Edit: Ο DimiR21 ψάχνει για Windows 8.1 όπότε το:

ΑΝ τα Windows έχουν driver για κάρτα δικτύου για να πάρουν updates.

Που με αρκετά νέα μητρική και έκδοση των Windows από τις πρώτες χωρίς ενσωματωμένα updates/Service Pack, δεν το νομίζω Τάκη!

Μάλλον δεν ισχύει στην περίπτωσή του!

Link to comment
Share on other sites

Στην δική σου μητρική ο πιο καινούριος driver που υπάρχει στην Asus είναι ο VIA Audio (9/11/2010), με επόμενο τον Marvel SATA controler (24/8/2010).

Αν πιάσουμε και τις αρχικές εκδόσεις (που πλησιάζουν την ημερομηνία που πρωτοβγήκε η μητρική σου) πάμε στο καλοκαίρι του 2009 που βγήκαν τα Windows 7!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.