Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

7 minutes ago, GoMaR said:

Ατυχησες και στα δυο :D

Θα εβαζα Brands Hatch , αλλα τρεχει ο tango αυτο..και λεω ας αλλαξουμε :D

 

Τουλάχιστον σε φώτισε ο όσιος ροτόριος και έβαλες bumpy track

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω καθημερινα εννοειται αλλα θα αργησω να επιστρεψω στις πιστες (απο Σεπτ και αν)  γιατι δεν προλαβαινω να ασχοληθω καθολου! Καλους αγωνες να εχετε! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ενημερώσει δεν υπάρχει και πολύς χρόνος για το αγαπημένο AC ειδικά για την πλευρά του οργανωτή.

Παρόλα αυτά εδώ και καιρώ θέλω να οργανώσω έναν αγώνα αντοχής αλλά με τα εξής χαρακτηριστικά:

1. Αγωνιστικό αυτοκίνητο - πιθανότατα McLaren F1

2. Fixed setup εκτός από λάστιχα - πιέσεις - κάυσιμο

3. SKINS χεχε

4. 10' χρονομετρημένα - 2.5h αγώνας

5. Επίσης προσπαθώ να δω πως θα τρέξουμε 2 οδηγοί ανά αυτοκίνητο.(έστω μπαίνοντας στα πιτ ο ένας να ξεκινάει ο άλλος)

6. Θα ψηφίσουμε για ημερομηνιες - ημέρες - ώρες κλπ

7.Στο SPA

 

O server θα ετοιμαστεί και θα είναι επάνω για προπόνηση και σχόλια

 

Τι λέτε;

Περιμένω σχόλια

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, thazio said:

1. Αγωνιστικό αυτοκίνητο - πιθανότατα McLaren F1

2. Fixed setup

Fixed seup σε αυτό το αμάξι νομίζω πως είναι λίγο απαγορευτικό!!

 

2 hours ago, thazio said:

4. 10' χρονομετρημένα - 2.5h αγώνας

5. Επίσης προσπαθώ να δω πως θα τρέξουμε 2 οδηγοί ανά αυτοκίνητο.(έστω μπαίνοντας στα πιτ ο ένας να ξεκινάει ο άλλος)

Αν βάλεις αλλαγή οδηγού νομίζω πως οι 2.5 ώρες είναι λίγες για endurance!!

 

100% damage χωρίς "esc+back to pits"!! Ότι μπορεί να επισκευαστεί να επισκευάζεται κανονικά στο pit stop και αναγκαστική επισκευή αυτοκινήτου πριν την αλλαγή οδηγού!!

 

Μέσα!! Αλλά θα χρειαστούμε πολύ κόσμο!!! Ακόμα και ξένους αν υπάρχει ενδιαφέρον ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Fixed seup σε αυτό το αμάξι νομίζω πως είναι λίγο απαγορευτικό!!

Γιατί το λες αυτό;

Γενικά πάντως το σκεπτικό μου είναι να απολαύσουμε τις αρετές ενός γρήγορου αγωνιστικού επί ίσοις όροις.

Μπορώ και εγώ να ετοιμάσω ένα σχετικά φιλικό μέσα στην εβδομάδα για να το δούμε.

Προτείνετε και άλλα αυτοκίνητα βέβαια.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Αλλαγή οδηγού δεν γίνεται εκτός και αν είναι και οι 2 στο ίδιο σπίτι.

χαχα το ξέρω. Έλεγα για παράδειγμα να σκεφτούμε μήπως γίνεται να κάνω εγώ πχ 40 γύρους να μπαίνω στα πιτς να πατάω κόρνα ( :D )και να ξεκινάει ο άλλος κοκ.

Σαν σκυταλοδρομία αλλά ο καθένας με την σκυτάλη του. Αυτός που θα είναι στα πιτς θα καθοδηγεί και τον άλλο σαν team manager.

Αλλιώς πάμε ο καθένας μόνος του.

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thazio said:

Γιατί το λες αυτό;

Γενικά πάντως το σκεπτικό μου είναι να απολαύσουμε τις αρετές ενός γρήγορου αγωνιστικού επί ίσοις όροις.

Αφενός το λέω επειδή όταν είχαμε τρέξει αυτό το combo με το default setup μας είχε βγει η πίστη :p Με αποτέλεσμα θέλοντας ή όχι, να αρχίζεις να πειράζεις setup μπας και το κρατήσεις στο δρόμο!

Επιπλέον το επί ίσοις όροις είναι τελείως off!! Με το σκεπτικό ότι για παράδειγμα εγώ θέλω το αυτοκίνητο να γλιστράει ελαφρά, ενώ ο Άκης για παράδειγμα, που είναι φλώρος το θέλει τραίνο!! Οπότε δε μιλάω για καλύτερο ή χειρότερο setup, μιλάω καθαρά για τα γούστα του καθενός!!

 

Από την άλλη 1000% μέσα να έχει η κάθε ομάδα ακριβώς το ίδιο setup γιατί στη τελική το ίδιο αυτοκίνητο οδηγάνε!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

http://www.poll-maker.com/poll712664x77404C07-29

Επιτρέπονται δύο ψήφοι έκαστος .

 

 

πριν 25 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

δεν αφορά το Γενικό θεμα Greek gathering αυτο;

Nα βαλετε και την τωρινη μερα και ωρα στο poll, θα ειναι πιο σωστο και δικαιο ετσι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε μονο για τους μηνες του καλοκαιριου για να εχουμε το ΣΚ ελευθερο χωρις να σταματησουμε τελειως τους αγωνες.

Μετα το γυρναμε παλι εκτος αν σας βολευει καλυτερα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Πως απο 21:30 μεσα σε 1 μερα πηγε 22:00 και τωρα 22:30....δε ξερω. :p

Πιστευω η ιδανικη ωρα ειναι 22:00 γιατι μετα απο 45 λεπτο αγωνα και μιση ωρα κους κους και τσακωμους παει 23:15 - 23:30
Προσωπικα τωρα ειμαι ελευθερος και δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει αυτη την περιοδο να μεινουν και οι 2 μερες, δεν νομιζω να χαλαει κανεναν.

Δηλ και η Παρασκευη μετα τις 10 (ο αγωνας) και η Κυριακη οπως ειναι τωρα. 

Αν ειναι αρκετα παραπανω τρεξιμο για τους admin, τοτε ακυρο (για την Παρασκευη, αν καποιος μου δειξει, δε θα χω προβλημα να αναλαμβανω χρεη admin)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Κυριακή, κυρίως γιατί θέλω Παρασκευή και Σάββατο για πρακτις αλλά και για τον Βήτα.

Την Παρασκευή μπορεί να κλειδώνει με κωδικό και να γίνεται αγώνας τυπου πρακτις.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

Mπορει αυτη την περιοδο να μεινουν και οι 2 μερες, δεν νομιζω να χαλαει κανεναν.

Δηλ και η Παρασκευη μετα τις 10 (ο αγωνας) και η Κυριακη οπως ειναι τωρα. 

Αν ειναι αρκετα παραπανω τρεξιμο για τους admin, τοτε ακυρο (για την Παρασκευη, αν καποιος μου δειξει, δε θα χω προβλημα να αναλαμβανω χρεη admin)

 

Δεν έχει τρέξιμο ευτυχώς είναι πολύ εύκολο το στήσιμο του ασσέττο.

Αν γουστάρετε χρώμα πείτε το μέχρι Τετάρτη να το περάσουμε στο σέρβερ.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.