Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

@fuzion, έχω ανεβάσει το replay σου εδώ , γιατί πιστεύω ότι δεν ήταν σωστή η αντίδραση του παιχνιδιού.

Αλλά δεν ειμαι σίγουρος αν οφείλεται στο collision system ή στο netcode.

Η εικόνα από το replay file του Γιάννη είναι αυτή

Μπορείς να κάνεις το ίδιο, αλλά χρησιμοποιώντας το δικό σου replay?

Wow!!!

Έφυγαν και λίγες τύψεις :)

EDIT απ'οτι βλέπω δεν χάνω χιλιόμετρα απότομα. Η επιβράδυνση είναι απο το φρενάρισμα.

Έχω όμως την εντύπωση οτι είχα ανάδραση επαφής στο τιμόνι.

Anyway όντως είναι υπερβολική η αντίδραση του αυτοκινήτου για τέτοια επαφή. Δίνω όμως ένα τεκμήριο αθωότητας στο Assetto, διότι σε εκείνο το σημείο τα χιλιόμετρα είναι πολλά και το πλαίσιο (ειδικά πίσω) ήδη αποσταθεροποιημενο λόγω την ανωμαλότητας του οδοστρώματος.

Εγώ είχα 0 ARB πίσω. Αν ο fuz10n είχα πχ 5 είναι λογικό..

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

Wow!!!

Έφυγαν και λίγες τύψεις :)

EDIT απ'οτι βλέπω δεν χάνω χιλιόμετρα απότομα. Η επιβράδυνση είναι απο το φρενάρισμα.

Έχω όμως την εντύπωση οτι είχα ανάδραση επαφής στο τιμόνι.

Anyway όντως είναι υπερβολική η αντίδραση του αυτοκινήτου για τέτοια επαφή. Δίνω όμως ένα τεκμήριο αθωότητας στο Assetto, διότι σε εκείνο το σημείο τα χιλιόμετρα είναι πολλά και το πλαίσιο (ειδικά πίσω) ήδη αποσταθεροποιημενο λόγω την ανωμαλότητας του οδοστρώματος.

Εγώ είχα 0 ARB πίσω. Αν ο fuz10n είχα πχ 5 είναι λογικό..

Όντως τα αυτοκίνητα που έχουν πίσω την κίνηση με τόση δύναμη και χωρίς traction είναι πολύ εύκολο να υπερστρέψουν σε μία τέτοια περίπτωση, αν βλέπατε wtcc αγώνες τότε που έτρεχαν τα bmw ήταν σύνηθες το φαινόμενο. Άρα δεν φαίνεται να είναι σφάλμα μεγάλο του παιχνιδιού κατά τη δική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις θα βοηθήσει πολύ.

 

Η αλήθεια είναι ότι όσο το βλέπω , τόσο μου μοιάζει για netcode/συνδεσης πρόβλημα.

 

Είναι απλά αδύνατο, μια μάζα 1400kg , με σχετική ταχύτητα 2χλμ/ώρα , να προσδώσει τέτοια ενέργεια που να προωθήσει μια άλλη μάζα 1400κιλών κατά 20χλ/ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσετε να έχετε ανοιχτό το car physics app και να τραβάτε screenshot σε κάθε γύρο του αγώνα ώστε να έχουμε την ευκαιρία να κάνουμε ατελείωτες συζητήσεις κατά τη διάρκεια της βδομάδας :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα Δημήτρη είναι πως πρέπει να πηγαίνεις πολύ γρήγορα για να διατηρούνται τα λάστιχα σχετικά ζεστά τουλάχιστον με τη

Lotus που θα τρέξουμε σήμερα, γενικά είναι πολύ δύσκολο να τα διατηρήσεις στους 80 βαθμούς (μάλιστα το εμπρός δεξί πέφτει στους 65 στην ευθεία του τερματισμού ) μάλλον ακατόρθωτο θα λεγα εκτός και κάτι μου διαφεύγει, είναι έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα βρίσκομαι εν πλω. Αν έχει 3G σήμα θα προσπαθήσω να συνδεθώ στο teamspeak. Ειδάλλως, θεωρήστε με σύμφωνο σε ότι αποφασίσετε.

Οταν περασεις το τριγωνο των βερμουδων θα μπουμε στο teamspeak.. :p

Επειδη και εγω ειμαι σε ιδια φαση..Δε ξερω αν θα μπω..οτι αποφασιστει , μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως πολύ πιθανόν διαβάσατε η λύση με τον σέρβερ του cup δεν είναι διαθέσιμή οπότε πάμε σε αγορά καινούργιου η συνέχιση της συνδρομής σ αυτόν που είχαμε ως τώρα.

Για να μην κουραζόμαστε λοιπόν κι αφού οι περισσότεροι μάλλον θα λείπουν  νομίζω η λύση με τις ηλικίες είναι η καλύτερη, τον αγοράζουμε ανά δύο ξεκινώντας από τον μεγαλύτερο ,εμένα δηλαδή ,διαλέγω τον vita να συμβάλλει γιατί το πρότεινε αυτός

Το ποσόν είναι αστείο για έναν χρόνο γι αυτό μη σας πιάσει η ελληνική υπερηφάνεια και αρχίσουμε τις ατέρμονες συζητήσεις άλλωστε κάποια στιγμή θα συμβάλλετε κι εσείς.

Το μόνο που μένει είναι να μου στείλει σε pm τις λεπτομέρειες της πληρωμής ο George ok?

Oσοι συμφωνείτε κάντε like ,φυσικά μπορούμε να το συζητήσουμε και στο teamspeak αλλά δεν νομίζω να αξίζει να ασχοληθούμε.

Από κεί και πέρα εγώ ελάχιστα μπορώ να ασχοληθώ με το σέρβερ ας το αναλάβει κάποιος κάποιοι που ξέρουν καλύτερα εγώ το μόνο που θέλω είναι να μπώ  κάποια στιγμή και να κάνω κανα kick ban :p :p το χω απωθημένο :D .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω σημερα μαλλον δε θα προλαβω τον αγωνα, αλλα θα κοιταξω να μπω στο ts, και επειδη απ οτι εμαθα η συνδρομη του server ειναι ανα μηνα, προτεινω να κανουμε τη χορηγια για όλη τη χρονιά αν γίνεται, δηλαδή να μαζέψει τώρα κάποιος τις χορηγίες και να κάνει ανανέωση αυτός κάθε μήνα, για να μην έχουμε θέμα κάθε μήνα. Φυσικά ειμαι μέσα. Αν δεν τα πούμε σήμερα, μπορειτε να λάβετε κι αυτήν την άποψη υπόψη.

Link to comment
Share on other sites

Οπως πολύ πιθανόν διαβάσατε η λύση με τον σέρβερ του cup δεν είναι διαθέσιμή οπότε πάμε σε αγορά καινούργιου η συνέχιση της συνδρομής σ αυτόν που είχαμε ως τώρα.

Για να μην κουραζόμαστε λοιπόν κι αφού οι περισσότεροι μάλλον θα λείπουν  νομίζω η λύση με τις ηλικίες είναι η καλύτερη, τον αγοράζουμε ανά δύο ξεκινώντας από τον μεγαλύτερο ,εμένα δηλαδή ,διαλέγω τον vita να συμβάλλει γιατί το πρότεινε αυτός

Το ποσόν είναι αστείο για έναν χρόνο γι αυτό μη σας πιάσει η ελληνική υπερηφάνεια και αρχίσουμε τις ατέρμονες συζητήσεις άλλωστε κάποια στιγμή θα συμβάλλετε κι εσείς.

Το μόνο που μένει είναι να μου στείλει σε pm τις λεπτομέρειες της πληρωμής ο George ok?

Oσοι συμφωνείτε κάντε like ,φυσικά μπορούμε να το συζητήσουμε και στο teamspeak αλλά δεν νομίζω να αξίζει να ασχοληθούμε.

Από κεί και πέρα εγώ ελάχιστα μπορώ να ασχοληθώ με το σέρβερ ας το αναλάβει κάποιος κάποιοι που ξέρουν καλύτερα εγώ το μόνο που θέλω είναι να μπώ  κάποια στιγμή και να κάνω κανα kick ban :p :p το χω απωθημένο :D .

Εχω να προτεινω κατι αλλο μιας και το πιο πιθανον να απουσιαζω.

Οσοι ειναι διατεθημενοι να πληρωσουν ας τα δωσουμε σε εναν και αυτος ο ενας αναλαμβανει την πληρωμη καθε μηνα.

Δηλαδη 10 ατομα μαζευομαστε ;10μηνες συνολο.Δινουμε ο καθενας απο 5-6-8Ε ποσο παει...σε εναν και αναλαμβανει να πληρωνει καθε μηνα αυτος μεχρι να αδειασει το balance.

Μετα παλι απο την αρχη.

Πιο απλο θεωρω..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω σημερα μαλλον δε θα προλαβω τον αγωνα, αλλα θα κοιταξω να μπω στο ts, και επειδη απ οτι εμαθα η συνδρομη του server ειναι ανα μηνα, προτεινω να κανουμε τη χορηγια για όλη τη χρονιά αν γίνεται, δηλαδή να μαζέψει τώρα κάποιος τις χορηγίες και να κάνει ανανέωση αυτός κάθε μήνα, για να μην έχουμε θέμα κάθε μήνα. Φυσικά ειμαι μέσα. Αν δεν τα πούμε σήμερα, μπορειτε να λάβετε κι αυτήν την άποψη υπόψη.

Εριξα μιά πρόχειρη ματιά ,μπορείς να πληρώσεις για όσο διάστημα θέλεις μάλιστα στο gaming solutions έχει και 20% έκπτωση αν πληρώσεις έναν χρόνο .Εχει σερβερ Βέλγιο Γερμανία Γαλλία κλπ.

Αλλά αυτά θα μας τα πει κάποιος με περισσότερη πείρα πάνω σ αυτά .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά!

 

Αν και στο σπίτι θα απέχω από τον σημερινό αγώνα, γιατί μετά από 1 (τουλάχιστον) βδομάδα 16ωρης δουλειάς και συνέδριο ανρτιπροσώπων (αυτό με κράτησε 20ώρο!!!), νιώθω και είμαι εξαντλημένος...

Είναι και τα γεράματα :p :p :p

 

Σε ότι αφορά το κόστος του server, εάν θέλετε, είμαι πρόθυμος να είμαι μέσα σε κόστος αλλά και σε ότι απόφαση θα συμφωνηθεί.

Σίγουρα, συμφωνώντας και με τα παιδιά που το έχουν αναφέρει, νομίζω ότι είναι καλύτερο να πάμε για ετήσια συνδρομή που μπορεί να έχει και έκπτωση.

 

Καλή διασκέδαση σήμερα σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω να προτεινω κατι αλλο μιας και το πιο πιθανον να απουσιαζω.

Οσοι ειναι διατεθημενοι να πληρωσουν ας τα δωσουμε σε εναν και αυτος ο ενας αναλαμβανει την πληρωμη καθε μηνα.

Δηλαδη 10 ατομα μαζευομαστε ;10μηνες συνολο.Δινουμε ο καθενας απο 5-6-8Ε ποσο παει...σε εναν και αναλαμβανει να πληρωνει καθε μηνα αυτος μεχρι να αδειασει το balance.

Μετα παλι απο την αρχη.

Πιο απλο θεωρω..

 

 

Χωρίς να θέλω να γίνω τσίπης, ενώ είναι καλή ιδέα και δίκαια, καλό θα ήταν να γίνονται πιο πολλά events στον server αν το κάνουμε αυτό (και ας είναι σε κατηγορίες π.χ casual/league οτιδήποτε). Στο RaceDepartment π.χ δίνεις 2.50€ τον μήνα αλλά τρέχεις σε όσα events θες.

 

Βέβαια δεν είναι το ίδιο, αλλά νομίζω χάνουμε με το να τρέχει ο server το ίδιο combo για practice μία εβδομάδα ενώ θα μπορούσαν να γίνονται περισσότερα events.

Ίσως θέλουμε και περισσότερα άτομα όμως για να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά το αφήνω σαν ιδέα.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.