Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δε ξερω ρε συ..τι να σου πω.

 

Ακη

το brake bias το ειχα στο βιντεο 76

και diff / coast στο 30%

Δε θυμάμαι τα defaults.. Αυτά που έγραψα είναι γενικές οδηγίες για ασφαλές -όχι γρήγορο- setup αν το πίσω μέρος φεύγει σε κάποιον συνέχεια στα φρένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναποστάρω για τους νέους στην παρέα που θέλουν να εμβαθύνουν στο στήσιμο ή απλώς να καταλάβουν πως μεταφράζεται κάποια μεταβολή στο setup.

 

post-55246-0-10322100-1432037945_thumb.j

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παθαίνω άλλο πράγμα, μπλοκάρει κάποιος τροχός εκ των μπροστινών και χάνω την μούρη τελείως συνήθως στην ευθεία πριν την προτελευταία στροφή της πίστας και στην Κ1 μετά την ευθεία εκκίνησης-τερματισμού.

Η αίσθηση είναι λες και βουτάει το μπροστινό μέρος προς την πλευρά του μπλοκαρισμένου τροχού και χάνει όλο το πλαίσιο την ισορροπία... :/

Βέβαια εγώ έχω πολύ πειραγμένο σετάπ. Με τα default δεν τα πάω καθόλου καλά...

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

και αυτο ειναι το κακο με το ac δεν σου επιτρεπει να πεταξεις το αμαξι μεσα στην στροφη αν το κανεις χανεις πολυ χρονο απο οτι το να μπεις νωρις και να κρατησεις ταχυτητα 

μεγα λαθος μεγα μεγα λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λαθος του παιχνιδιου ετσι ειναι και κανονικα. Οσο πιο γρηγορα μπαινεις σε μια στροφη τοσο πιο αργα βγαινεις αρα εχεις λιγοτερη τελικη μεχρι την επομενη στροφη δηλαδη εχεις χασει χρονο. Το θεμα ειναι τα βρεις το sweet spot.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

παντως μετα το χθεσινο test drive στου Αρη , ειπα να κανω καποιες δοκιμες με αλλες γραμμες(κυριως φρενα)
Καταφερα 1.56.5χχ  με hard λαστιχα ,γεματος και 100%
Βασικα εβαλα το Delta για να βλεπω που χανω και που οχι  και ετσι εριξα τον χρονο.
Μλκια που δε το εκανα εξαρχης αυτο.
παντως παει με προσπαθεια στο 1.55.9χχ.
Αυριο που θα προσπαθησω παλι αν το καταφερω θα ανεβασω video :p
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν εννοεις το Rivali Delta http://rivalitempo-softgrip.rhcloud.com/apps που αυτο σε συγκρινει με τους φιλους σου που το χρησιμοποιουν και αυτοι, οποτε θα ξερεις σε πια στροφη κερδιζει χρονο ο καθενας πιο συγκεκριμενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβες ομως αυτο που σου γραφει, τις περισοτερες φορες μου λεει οτι ειμαι πιο γρηγορος και το split ειναι κοκκινο...

Το rivali delta δεν ξερω πως δουλευει, θα βοηθουσε ασχημα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

o Aris πρεπει να  ειχε και τα δυο να τρεχουν.Γιατι θυμαμαι που βλεπαμε μαζι Γιωργο το performance Delta και οταν εφυγες μου εδειξε το rivali...(Καλη φαση αυτο)
Απλα εγω ειμαι εκτος τοπου και χρονου.Το ειχα στις αρχες αλλα το εκλεισα μετα:p
@fatalara , νομιζω κανει μια προσαρμογη χρονου αναλογα το σπλιτ που τρεχεις.
Αλλα δε με ενδιαφερει τοσο το estimated , αλλα σε καποιες στροφες καταλαβαινεις αναλογα το πατημα σου αν εισαι γρηγοροτερος η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Το περνας, το ενεργοποιεις, πατας πανω του για να βρει τον πιο γρηγορο φιλο σου που το χρησιμοποιει και αυτος και το delta σου σε συγκρινει με αυτον. βοηθαει οντως πολυ, αρκει να το χρησιμοποιουμε. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Για κάνε ένα integrity file check. Ίσως έχεις σκουπίδια από κάποιο update.

Αααα και τελικά βρήκα την θέση του :

9b68013c068875341e9e3925933cd5d4.jpg

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.