Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Εκεί όμως που θα ήθελα να μείνω λίγο, είναι σε μια επαφή που είχαμε στο 20 λεπτό ακριβώς με τον Panagiotis Vitas αν δεν κάνω λάθος... Είδα το replay και δεν είμαι σίγουρος αν ήταν δικό μου ή δικό του λάθος. Αν και δεν κατάλαβα να είναι μπροστά από εμένα (νομίζω πηγαίναμε δίπλα δίπλα, ίσως να προηγείται ελαφρώς απ΄' ότι βλέπω στο replay, αλλά όχι τόσο ώστε να κάνει την προσπέραση), με χτύπησε πίσω δεξιά edit:λάθος, εγώ τον χτύπησα πίσω αριστερά τελικά βλέποντας το replay,με αποτέλεσμα να βγούμε και οι δύο εκτός. Την ώρα του αγώνα πάντως, είχα την εντύπωση πως άλλος με χτύπησε και όχι εγώ...

 

Κοίτα καλά το replay. Αν θές, μπές μέσα απο το αυτοκίνητο μου, ξεκινώντας μια στροφή πιο πρίν για να καταλάβεις τι έγινε ακριβώς..

Είναι μια κλασσική περίπτωση σύγκρουσης που δεν πρέπει να συμβαίνει γενικότερα.. ;)

Οτι αποφανθείς βλέποντας το ριπλέη, θα είναι και το σωστό φυσικά..  Το θέμα είναι να κατανοήσεις εσύ τι έγινε, για να μη ξανασυμβεί..

Σεβαστή η άποψη των υπολοίπων, αλλά το βασικό νομίζω οτι είναι να κατανοήσεις τι έχει συμβεί, και για ποιό λόγο..

Το θέμα φυσικά τελειώνει εκεί, και δεν χρειάζεται να ζητήσει κανένας συγγνώμη για το αγωνιστικό ατύχημα μας ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εμένα με χάλασε που με πέταξε έξω ο σέρβερ στον γύρο 30...

Κατά τα άλλα και τελευταίος που ήμουν πλάκα είχε..

Απλά ξενέρωσα.. Φαντάζομαι ο Ιάσωνας

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δε μου αρέσει να συνεχίζει για πολύ μια συζήτηση για το αν έφταιγε ο ένας ή ο άλλος. Καλό θα ήταν να μη γίνει σύγκρουση, αλλά αφού έγινε, για μένα είναι και μια αφορμή για να βελτιωθώ, είτε έφταιγα (που έφταιγα γιατί πίστευα πως πρέπει να ακολουθώ τη γραμμή μου και όχι να πάω πιο αριστερά), είτε όχι (στο να ψυχολογώ τις αντιδράσεις των άλλων οδηγών). Από αυτήν την σκοπιά, η γνώμη του Gomar με κάλυψε. Τη συγγνώμη τη λέω για λόγους ευγένειας, για να τονίσω πως δεν υπήρχε πρόθεση, αλλά και για να παραδεχτώ πως θα είμαι πιο προσεκτικός για να αποφευχθούν αντίστοιχες συγκρούσεις στο μέλλον. Αν έχε τελειώσει για σένα το θέμα, τότε έχει τελειώσει και για μένα :-).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

guys μην ενοχοποιειτε τις συζητησεις αυτες,ειναι εποικοδομητικες γινομαστε καλυτεροι πιο συνεργασιμοι και μαθενουμε ολοι μεσα απο αυτες  :)

κανεις δεν ειναι τελειος

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κριμα δεν μπορεσα να τρεξω,με πεθανε η αλλεργια ολη τη μερα και το απογευμα aerius,κοιμηθηκα απο τις 10....

σε καταλαβαινω απολυτα, την περιμενω και γω απο μερα σε μερα να με χτυπησει.....

 

Κριμα δεν μπορεσα να τρεξω,με πεθανε η αλλεργια ολη τη μερα και το απογευμα aerius,κοιμηθηκα απο τις 10....

Παμε παρακατω τωρα με 190E και ποια πιστα?

Ιmola

θα ισχυσει αυτο το combo τελικα;

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα, την περιμενω και γω απο μερα σε μερα να με χτυπησει.....

Ιmola

θα ισχυσει αυτο το combo τελικα;

Κουραγιο φιλε!

Καλο combo!

Ας αρχισουμε προπονηση!

Έγινε επεξεργασία από marmagas
Link to comment
Share on other sites

Κριμα δεν μπορεσα να τρεξω,με πεθανε η αλλεργια ολη τη μερα και το απογευμα aerius,κοιμηθηκα απο τις 10....

Παμε παρακατω τωρα με 190E και ποια πιστα?

Γεια σου φίλε μου Δημήτρη (χαθήκαμε) και καλώς ήρθες στην αγωνιστική παρέα μας. Πιθανώς να μπει για combo το Mercedes 190 evoII / Imola αλλιώς (ακόμα καλύτερα) μπες εδώ και δήλωσε συμμετοχή!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον @wolves!

Για μένα είναι τελείως διαφορετικό το "πρωτόκολλο" του ts κατά τη διάρκεια του cup από αυτό των χαλαρών μαζώξεων σαν τη σημερινή. Στα leagues ακόμα και στο qual να μιλήσεις τρως penalty. Εδώ δε βλέπω το λόγο να αποθαρρύνονται οι συζητήσεις. Αλλά αν τελικά κάποιοι δεν την παλεύουν, μάλλον θα πρέπει να πάμε σε άλλο room μερικοί [emoji14]

Μια μέση λύση ρε παιδιά. Και εμένα μ'αρεσει το τσατ αλλά χθες κάποια στιγμή ειλικρινά δεν άκουγα τον κινητήρα μου [emoji14]

P.S. Τι τρελό bug είναι αυτό στο rsr? αντί για anthemius με εμφανίζει ως Giannis Karzis! 2 accounts με το ίδιο όνομα! Δεν παμε καλά! Με δουλεύουν τα μάτια μου, ή το βλέπετε κι εσείς;

Εγώ είμαι αυτός... [emoji14]

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

Μια μέση λύση ρε παιδιά. Και εμένα μ'αρεσει το τσατ αλλά χθες κάποια στιγμή ειλικρινά δεν άκουγα τον κινητήρα μου [emoji14]

Εγώ είμαι αυτός... [emoji14]

Και ο Τασος που τον ακουγε , εμεινε απο καυσιμα...

Αυτο το παιδι..............αχ........:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα θα τα βγάλει κανείς - δεν ξέρω τι τερμάτισα :upside:

 

 

http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat?page=0

 

Βαλτο στα bookmarks και παιξε με τα menus ;-)

 

Αποτελέσματα RACE:

http://managerdc2.rackservice.org:50299/sessiondetails?sessionid=1037#

 

8ος είσαι

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις πρίν λίγο γύρισα, πολύ κούραση αλλά καλά περάσαμε παρά την ήττα όλοι είμασταν χαρούμενοι με την εμπειρία και με την ομάδα. Θα δώσω βαθμούς λίγο αργότερα αφού ξεραθώ στον ύπνο γιατί είμαι 30 ώρες ξύπνιος και νομίζω θα βάλουμε στο server το combo για το cup για practice;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το τρακαρισμα που εγινε αντικειμενικα ειναι αγωνιστικο συμβαν, κανενας απο τους δυο δεν φταιει, αλλα, ειναι λαθος λογικη να περιμενεις απο τον αλλο να ανοιξει τη γραμμη του. Πρεπει αυτος που επιχειρει το προσπερασμα να ξερει και ποτε ειναι η σωστη στιγμη για να το κανει. Στην συγγεκριμενη στροφη και ετσι οπως ηταν τα αυτοκινητα διπλα διπλα ο μονος τροπος για να περνουσε το μπλε ηταν να του δοσει χορο το πρασινο αλλιως δεν υπαρχει χωρος να περασει, αν σηκωνε το ποδι του και εμπαινε στη στροφη πισω του με καθαρη γραμμη θα τον περνουσε στην επομενη ευθεια. Γενικα παντως η σωστη λογικη ειναι η εξης, επιχειρω προσπερασμα - ο μπροστινος αποκλειεται να με δει σωστα η να μου δωσει χωρο για διαφορους λογους, ασχετα αν σε δει και σου δωσει χωρο τελικα εσυ πρεπει να εχεις αυτο το πραγμα στο μυαλο σου.  

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο Τασος που τον ακουγε , εμεινε απο καυσιμα...

Αυτο το παιδι..............αχ........:hehe:

Ο Τάσος παίζει με paddles? Γιατί στις ευθείες του έφευγα πολύ.....πριν ξεμείνει...
Link to comment
Share on other sites

yeap
και σημερα παραλιγο να βγει off η τιμονιερα μου..
εκει που τσακωνομασταν στην ιμολα , οποια ταχυτητα και να κουμπωνα το μοτερ κοντευε να σπασει απο τους κοφτες..
Κατι παρομοιο ειχα παθει με το αλφα ρομεο (in real life)οταν εσπασα το διαφορικο :p

το clutch διαβαζε οτι ηθελε.Τελικα,ενα restart και εφτιαξε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παιχνιδι ειναι, δεν τρεχαμε στα αληθεια στο silverstone........

Καλά wolvesako  σε λίγο όχι μόνο θα νομίζεις οτι τρέχεις στην πραγματική πίστα αλλά θα ακούς και το όνομά σου από τα αλλαλάζοντα πλήθη ,μπορεί ακόμα ακόμα να φτάσεις να υπογράφεις και αυτόγραφα, περίμενε λίγο . :p :p :p:D

Μήπως έχεις αρχίσει να βλέπεις στον ξύπνιο σου και τις όμορφες καμπύλες μιας g27? :wub:

Προσωπικά εγώ προτιμώ να με κατηγορήσουν επειδή πήρα στα σοβαρά ένα παιχνίδι παρά επειδή δεν παίρνω στα σοβαρά τα "σοβαρά παιχνίδια".

Αντε και βάλτε και κανα emoticon κάνει δουλειά σας λέω όταν παρασοβαρεύει ένα "παιχνίδι"..

Οσον αφορά το θέμα teamspeak εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα αλλά πιστεύω πως δεν πρέπει να το δούμε από την οπτική γωνία αυτών που δεν έχουν πρόβλημα αλλά αυτών που έχουν .

Εμείς που έχουμε όρεξη για συζήτηση ανά πάσα στιγμή δεν θα πάθουμε και τίποτα αν δεν μιλήσουμε κατά τη διάρκεια του αγώνα  άλλωστε υπάρχει χρόνος πριν και μετά για όποιον θέλει ,οι άλλοι όμως που για οποιοδήποτε λόγο θέλουν να αυτοσυγκεντρωθούν για να αποδώσουν θα πάθουν.

Κλείνοντας θέλω να μην συγχαρώ τον stelio  για την φανταστική απόδοσή του γιατί μου την έσπασε που με πέρασε σα σταματημένο, εγώ θα συγχαρώ αυτούς που καταβάλουν προσπάθεια όπως τον αγαπητό μου jason  που με την επιμονή του ανέβηκε πολύ ψηλά όχι σαν αυτόν τον  τον τον να μην πω που περνούσε τυχαία απ ΄εξω και είπε να δει τι παίζει και άκουσον άκουσον ξεκινώντας από τη 17η θέση μας πέρασε όλους .

Μεταξύ μας εγώ πιστεύω πως έχει τσιπαρισμένο dna αν το ψάξουμε θα βρούμε έλικες assetto corsa !

Eν ολίγοις συμφωνώ με τον stig η ser Jim η @liakjim κατα κόσμον. :agree::T:

O vitas @rapidfast έχει πάντα άδικο ακόμα κι όταν έχει δίκιο,άντε να μη τους μαρτυρήσω τι μού κανες στο skype χθες τη στιγμή που κατέβαλα υπεράνθρωπες προσπάθειες να κρατήσω πίσω μου το  stelio , άρχισε και σφύριζε με δύναμη μέσα στα αυτιά μου που λέτε, δεν θυμάμαι τι σκοπό νομίζω την ισπανική υποχώρηση,αλλά είμαι σίγουρος πως το κανε επίτηδες για να με προλάβει :p .

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου Δημήτρη (χαθήκαμε) και καλώς ήρθες στην αγωνιστική παρέα μας. Πιθανώς να μπει για combo το Mercedes 190 evoII / Imola αλλιώς (ακόμα καλύτερα) μπες εδώ και δήλωσε συμμετοχή!

Γεια σου μαστορα Αρη,καλως σας βρηκα!

Τιμη και κοσμημα ο Αρης για την παρεα εδω!Απο το λιγο που τον ξερω το λεω ,δεν θελω να μειωσω τα αλλα παιδια τα οποια δεν ξερω.

Θα τα λεμε και απο δω τωρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@troffeo, Μαλλον εγώ ήμουν αυτός που σε χτύπησε. Ήσουν κολλημένος στον μπροστινό σου λίγο πριν τα φρένα, και οι 2 στα αριστερά. Εγώ ήρθα απο δεξιά και λίγο πριν φτάσω στο σημείο να πατήσω φρένα πετάγεσαι δεξιά-ακριβώς μπροστά μου και το κοκκαλώνεις. Πραγματικά ούτε φρένο δεν προλαβα να πατήσω, σε πήρα μπάλα :p

 

Ερώτηση προς όσους είχαν χρόνο κάτω από 1:07:5 Τρέχατε με ABS? Η όχι?? για να ξέρω διαφορές!!
(πρέπει να μπω και γω TS. Γινεται χαβαλές και τον χάνω! :p )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.