Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Κατα την διαρκεια του αγωνα η 5η και 6η ταχυτητα του shifter της G27 χαλασαν,οποτε ετρεχα λιγο περιεργα.

Νομιζω ενα μεγαλο τρακαρισμα που εγινε στην 2-3 στροφη προκληθηκε απο μενα,συγνωμη για οσους τον αγωνα χαλασα,αργησα να πατησω φρενο με αποτελεσμα να κολλησω στον τασο.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους. Ο αγώνας ήταν ωραίος αν και απ΄οτι είδα υπήρξαν κάποιες επαφές, δυστυχώς όμως το replay αποθηκεύτηκε από τον 20ο γύρο και μετά οπότε δεν ξέρω τι έγινε. Από πλευράς μου ένα συγνώμη στον Aris Teidis που του ριξα μια από πίσω χάνοντας τα φρένα. Ελπίζω να μην είχε στη συνέχεια θέματα γιατί παρότι περίμενα να με περάσει αργοπορούσε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Respect στο Στέλιο που κέρδισε ξεκινώντας από τη 17η θέση χωρίς ούτε ένα γύρο practice όλη τη βδομάδα! Σήμερα κατά τη διάρκεια του αγώνα μπάσκετ του είπα ότι έχουμε race και αποφάσισε να μπει.

Έκανε και best time στα laps!

Gomar ήσουν άτυχος, αργά ή γρήγορα θα με πέρναγες.

CU next week με τις 190Ε :)

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους για την αυτοσυγκέντρωση που δείξατε με τόση πάρλα στο teamspeak :p Κάποιοι είχαν φάει γλιστρίδα...

Με δύο χοντρά τετακέ, πρέπει να λέω και ευχαριστώ με την 5η θέση!!

Full Replay: https://www.dropbox.com/s/tlb013r95vmw5ve/lotus_elise_sc%40silverstone-national_20150517234447.7z?dl=0

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία κ σήμερα. Στέλιος super γρήγορος (και ομιλητικότατος). Οκ δεν ξέρει ο άνθρωπος, έχουμε πει γενικά λίγο ησυχία κατά την διάρκεια του race ειδικά.

 

Άτυχος ο Ιάσονας που έφαγε disconnect στον τελευταίο γύρο κ ο Τάσος που νόμιζε πως οδηγάει Prius κ έμεινε από καύσιμο.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μια Κυριακή βράδυ, καλή παρέα, συναγωνισμός και πολύ διασκέδαση!

Μπράβο σε όλους.

 

Εγώ χρωστάω ένα μεγάλο συγνώμη στον @Anthemius που άθελά μου, αλλά απαράδεκτα, τον χτύπησα στα φρένα για την 1η δεξια (στο εσάκι) του 1ου γύρου, και πάλι sorry φίλε...

Υπερεκτίμησα το φρένο και σε συνδιασμό με τους ελάχιστους γύρους που έκανα με το αυτοκίνητο (σήμερα το απόγευμα το έπιασα στα χέρια μου για 1η φορά), ήταν αναπόφευκτη η μλκ μου.

Βέβαια πληρώθηκα με το ίδιο νόμισμα (δεν ξέρω ποιός?) στα φρένα τις πίσω ευθείας για την αριστερή είσοδο στο επόμενο εσάκι, στο ίδιο γύρο, οπότε και έπεσα τελευταίος.

Η συνέχεια καλύτερη, έχοντας μια εξαιρετική μάχη στον προφυλακτήρα για πολλούς γύρους με τον Άρη, που στο τέλος με κέρδισε αφού δεν απέφυγα τα λάθη.

 

Στο τέλος μεγάλη ικανοποίηση για τον τερματισμό!!!!

 

Κρίμα για τον Ιάσωνα και τον Τάσο που δεν ολοκλήρωσαν στον τέλος....

 

Καλή βδομάδα σε όλους!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους, ηταν πολυ ωραια σημερα. Συγχαρητηρια στον Στελιο για την νικη του και για το κεφι του, ειδικα στο ts.

Αν εκανα καποια μ@λακι@ (παιζει να εκανα μια αλλα δεν ειμαι σιγουρος) να με συγχωρειτε.

Στην ουσια ο 1ος "επισημος" αγωνας μου ηταν (ο προηγουμενος δεν με τα alfa δε μετραει).

 

Εμενα το θεμα του ts δε με ενοχλησε, το αντιθετο, το διασκεδασα αρκετα.

Παιδια, παιχνιδι ειναι, δεν τρεχαμε στα αληθεια στο silverstone........

Eνταξει δε λεω να αρχισουμε να τραγουδαμε ολοι κιολας, αλλα δεν παρατηρησα κατι ενοχλητικο.......

Greek gatherings και ησυχια δεν πανε μαζι.

 

Aυτο δεν ειναι και το ολο νοημα των Greek gatherings? (δε λεω για το cup, αυτο ΙΣΩΣ ειναι αλλη ιστορια)

Να μαζευομαστε ολη η παρεα, να κανουμε εναν ωραιο αγωνα, χωρις εσκεμμενες π@π@ριες, να λεμε καμια σαχλαμαρα και να κανουμε και λιγη πλακα και ο καλυτερος τη συγκεκριμενη μερα ας κερδισει.

Και να μην κερδισει ο καλυτερος παλι δεν εγινε τιποτα.....

Το θεμα ειναι να το διασκεδασουμε και να περασουμε ομορφα.

Αν δεν εχω καταλαβει κατι καλα να με συγχωρειτε και παλι,........

 

Και να μην το ξεχασω.

Ενα μπραβο και στον Τασο για το εξαιρετικο combo.

To ευχαριστηθηκα ολη την εβδομαδα αλλα και πιο πολυ σημερα.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια απο μεριας μου σε ολους για τον αγωνα.
Δυστηχως σταθηκα ατυχος (οχι για το ατυχημα) γιατι στα τελευταια μετρα πριν τον τερματισμο εφαγα disconnect.
Θα τερματιζα 3ος.
Στην αρχη (22γυρους)ευχαριστηθηκα παρα πολυ την κοντρα με τον Ακη , μεχρι που εγινε το περιστατικο με τον Wolves (και οι δυο πιστευω φταιμε.Και εγω που το ρισκαρα και εσυ που ισως δεν μου αφησες τον απαραιτητο χωρο.Πιστευω πιο πολυ εγω ομως)και επεσα στην 3η θεση.
Ξενερωσα που δεν ολοκληρωσα τον αγωνα και πιστευω πως θα ειχαμε τρομερες μαχες με τον Ακη μεχρι τελος.
Να ζητησω συγνωμη αν για καποιους ημουν πιο αποτομος στο TS προς το τελος , αλλα ημουν επηρεασμενος που δεν τερματισα.
Σαφως και παιζουμε για να περασουμε καλα και ο σκοπος αυτος ειναι..Σιγουρα πρεπει να υπαρχει κεφι και οχι να βγαζουμε τα μαχαιρια μεταξυ μας.(θα χυθει αιμα στην πιστα Ακη εεε;; :p )
Πανω απολα να υπαρχει γλεντι , κεφι και καλη παρεα.Αυτα θα κρατησουν και το community ζωντανο..

Υ.Γ για το TS , οταν παλια ενοχλησε κοσμο το "Τασο δες το κινητο σου" ,τοτε ο "μονολογος" του Στελιου θα πρεπει να αποσυντονισε αρκετο κοσμο.
Την επομενη φορα πιστευω να ειναι καλυτερα τα πραγματα :)

Καλο βραδυ απο μενα και μπραβο σε ολους παλι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον @wolves!

Για μένα είναι τελείως διαφορετικό το "πρωτόκολλο" του ts κατά τη διάρκεια του cup από αυτό των χαλαρών μαζώξεων σαν τη σημερινή. Στα leagues ακόμα και στο qual να μιλήσεις τρως penalty. Εδώ δε βλέπω το λόγο να αποθαρρύνονται οι συζητήσεις. Αλλά αν τελικά κάποιοι δεν την παλεύουν, μάλλον θα πρέπει να πάμε σε άλλο room μερικοί :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Troffeo, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα! Εντάξει, εκείνη την ώρα λίγο μου κακοφάνηκε κάπως, επειδή μου έριξε την ψυχολογία κατευθείαν από τον 1ο γύρο να γίνει το ατύχημα, αλλά το ξεπέρασα :-).

Στη συνέχεια κυνηγούσα billy, wolves και panos2171, που νομίζω είχαν ωραίες μάχες μεταξύ τους, τους πλησίασα, νομίζω πέρασα κάποιον και σε κάποια φάση, αλλά στη συνέχεια οι προσωπικές μ@λ@κίες με έφεραν πολύ πίσω. 3 φορές πάτησα το kerb στην ίδια στροφή και βγήκα εκτός!

Εκεί όμως που θα ήθελα να μείνω λίγο, είναι σε μια επαφή που είχαμε στο 20 λεπτό ακριβώς με τον Panagiotis Vitas αν δεν κάνω λάθος... Είδα το replay και δεν είμαι σίγουρος αν ήταν δικό μου ή δικό του λάθος. Αν και δεν κατάλαβα να είναι μπροστά από εμένα (νομίζω πηγαίναμε δίπλα δίπλα, ίσως να προηγείται ελαφρώς απ΄' ότι βλέπω στο replay, αλλά όχι τόσο ώστε να κάνει την προσπέραση), με χτύπησε πίσω δεξιά edit:λάθος, εγώ τον χτύπησα πίσω αριστερά τελικά βλέποντας το replay,με αποτέλεσμα να βγούμε και οι δύο εκτός. Την ώρα του αγώνα πάντως, είχα την εντύπωση πως άλλος με χτύπησε και όχι εγώ...

Αν μπορείτε δείτε λίγο το replay από το 19.48 μέχρι το 20.00 λεπτό (το δικό μου είναι το 11 και το αλλο το 9) και πείτε μου τη γνώμη σας. Ειλικρινά ζητώ συγγνώμη αν ήταν δικό μου λάθος, αλλά θα ήθελα να το καταλάβω κι όλας :-).

Σε γενικές γραμμές νομίζω θα μπορούσαμε να πάμε καλύτερα όλοι, γιατί ήταν και αυτές οι ατυχείς στιγμές με τον gomar και τον taso, ενώ προσωπικά είχα μεγαλύτερες προσδοκίες από αυτόν τον αγώνα.. Τουλάχιστον μετά το τέλος του αγώνα κατάλαβα κάποια λάθη μου και έτσι πολύ γρήγορα βελτίωσα τον χρόνο μου στο RSR :-).

Συγχαρητήρια σε όλους όσους το τόλμησαν και αγωνίστηκαν και ιδιαίτερα στον stelios!

P.S. Τι τρελό bug είναι αυτό στο rsr? αντί για anthemius με εμφανίζει ως Giannis Karzis! 2 accounts με το ίδιο όνομα! Δεν παμε καλά! Με δουλεύουν τα μάτια μου, ή το βλέπετε κι εσείς;

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
Link to comment
Share on other sites

Στο RSR θα σε δείξει με ότι στοιχεία έχεις βάλει στα options του παιχνιδιού (general options)

 

Έχω την εντύπωση πως συμβαίνει επειδή είχα φορτώσει το replay που ανέβασε ο VerdeGR και μετά έκλεισα το replay και το AC χωρίς να ξαναπαίξω... Θα το διαπιστώσω το απόγευμα που θα ξαναμπω...

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον @wolves!

Για μένα είναι τελείως διαφορετικό το "πρωτόκολλο" του ts κατά τη διάρκεια του cup από αυτό των χαλαρών μαζώξεων σαν τη σημερινή. Στα leagues ακόμα και στο qual να μιλήσεις τρως penalty. Εδώ δε βλέπω το λόγο να αποθαρρύνονται οι συζητήσεις. Αλλά αν τελικά κάποιοι δεν την παλεύουν, μάλλον θα πρέπει να πάμε σε άλλο room μερικοί :p

 

Κι εγώ συμφωνώ και επαυξάνω! στη συνάντηση βόρειων μάλιστα, έπεσε και η ιδέα οποιος βγει και καταλήξει στα pits να παρακολουθεί τους άλλους, να διαλέξει μουσική της επιλογής του (wolves, αλήθεια, τι μουσική ακούς; :p ) και να την βάζει να ακούγεται στο ts για να γουστάρουμε όλοι και να μην ακούμε μόνο τους ήχους από λάστιχα που τριγγλίζουν  :D

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκεί όμως που θα ήθελα να μείνω λίγο, είναι σε μια επαφή που είχαμε στο 20 λεπτό ακριβώς με τον Panagiotis Vitas αν δεν κάνω λάθος... Είδα το replay και δεν είμαι σίγουρος αν ήταν δικό μου ή δικό του λάθος. Αν και δεν κατάλαβα να είναι μπροστά από εμένα (νομίζω πηγαίναμε δίπλα δίπλα, ίσως να προηγείται ελαφρώς απ΄' ότι βλέπω στο replay, αλλά όχι τόσο ώστε να κάνει την προσπέραση), με χτύπησε πίσω δεξιά edit:λάθος, εγώ τον χτύπησα πίσω αριστερά τελικά βλέποντας το replay,με αποτέλεσμα να βγούμε και οι δύο εκτός. Την ώρα του αγώνα πάντως, είχα την εντύπωση πως άλλος με χτύπησε και όχι εγώ...

 

νομιζω πως ειναι καθαρα δικο σου λαθος γιατι πριν το φρεναρισμα ηταν αν οχι μπροστα , ισα με σενα και δεν το υπολογισες αυτο , ωστε να του δωσεις περιθωριο για φρεναρισμα.αλλα διατηρησες την γραμμη σου.Καλυτερα να μιλησουν και οι πιο ειδικοι :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ειναι καθαρα δικο σου λαθος γιατι πριν το φρεναρισμα ηταν αν οχι μπροστα , ισα με σενα και δεν το υπολογισες αυτο , ωστε να του δωσεις περιθωριο για φρεναρισμα.αλλα διατηρησες την γραμμη σου.Καλυτερα να μιλησουν και οι πιο ειδικοι :p

 

Ακριβώς αυτό πίστευα πως έπρεπε να κάνω! Να διατηρήσω τη γραμμή μου και αν το ρισκάρει ο panagiotis να κάνει την προσπέραση, θα έπρεπε να αλλάξει γραμμή και να με περάσει από την εσωτερική, λαμβάνοντας υπόψη πως έχει αυτοκίνητο στα αριστερά! Τουλάχιστον εγώ έτσι θα σκεφτόμουν αν ήμουν στη θέση του και θα έκανα την προσπέραση απο την εσωτερική και όσο πιο άκρη γίνεται για να μην μπω στη γραμμή του άλλου αυτοκινήτου. Κάνω λάθος;

 

hahaha! Lol re! Αυτό να το βάλουμε να παιζει συνέχεια στο CUP που έχουν με το ταξί την Κυριακή (ευτυχώς δεν παίρνω μέρος ;) ) ! Εϊναι ό,τι πρέπει για ταξιτζήδες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι θεμα ρισκου γιατι ηταν ελαφρως μπροστα.Αλλα και ισα η λιγο πισω σου να ηταν παλι δεν θεωρειται ρισκο.Επρεπε εσυ να ανοιχτεις λιγο για να μπορει ο αλλος να παρει την εσωτερικη και οχι να πεσεις πανω του.
Θα προσαρμοζα ετσι την γραμμη ωστε να ειχα καλυτερη εξοδο για να τον περασω μετα.Αν δεν τον περναγα ,απλα θα ηταν μια καθαρη προσπεραση :p
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι θεμα ρισκου γιατι ηταν ελαφρως μπροστα.Αλλα και ισα η λιγο πισω σου να ηταν παλι δεν θεωρειται ρισκο.Επρεπε εσυ να ανοιχτεις λιγο για να μπορει ο αλλος να παρει την εσωτερικη και οχι να πεσεις πανω του.

Θα προσαρμοζα ετσι την γραμμη ωστε να ειχα καλυτερη εξοδο για να τον περασω μετα.Αν δεν τον περναγα ,απλα θα ηταν μια καθαρη προσπεραση :p

 

 

ΟΚ! Ζητώ συγγνώμη τότε από τον panagiotis vitas που κατά τη διάρκεια του συμβάντος είχα την εντύπωση πως ήταν δικό του λάθος. Τι να κάνουμε, ακόμα μαθαίνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.