Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ειστε απαλευτοι ρεεε..........

Θα κανω uninstall ετσι οπως το πατε :(

 

 

Εγώ μπήκα για καμιά ωρα μετά την δουλειά. Στον αγώνα κάτω απο 1:25:6 (1:26 σταθερά) δεν έπεσα με 95% grip και σε hot lap κάτω από 1:25:00 με 100% grip..

Πως στην ευχή κάνετε 1:24;;;

 

Μην σκάτε για τις επιδώσεις των εξωγήινων :yikes: , δεν θα τις φτάσουμε ποτέ εμείς οι γήινοι, γιατί απλούστατα δεν θα μπορέσουμε ποτέ να αφιερώσουμε 4+ ώρες καθημερινώς για racing-hotlaping...

 

Εγώ αντίθετα θαυμάζω κάποιους που μπαίνουν 2-3 φορές τη βδομάδα για 1-2 ώρες τη φορά και κινούνται, παρ' όλα αυτά, πολύ κοντά σ' αυτούς τους εξωγήινους χρόνους! :victory:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειστε απαλευτοι ρεεε..........

Θα κανω uninstall ετσι οπως το πατε :(

 

 

Όχι μην κάνεις!... Στην virtual κατηγορία για τους ηλικιακά άνω των 40, θα έχεις ανταγωνισμό! Εγώ μέχρι στιγμής είμαι κοντά στο 1.27 :-).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το 1.24 ειναι σχετικα ευκολα αν κρατηθεις σωστα στις τελευταιες στροφες αλλα κατα τα αλλα τρεχα γυρευε με τον ακη..

 

πρεπει να μπει rule αμα κανει 1.5 δευτερο πιο πολυ καποιος απο τον αμεσως επομενο να του βαλουν 50 κιλα ερμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.λιωσαμε πάλι χθες.

ο δε βασιλιάς να μας λεει εχω μαζέψει τιμονιερες και δε θα παίξει(σιγα που δε θα έπαιζε) και να έχουμε και τον panosdimp να βγαίνει απο τον σερβερ να ξανα μπαίνει και να έχει πάλι την pole position:hehe:

Γενικά ηταν παρα πολυ ωραια χθες.Αρκετοί απο την τρελοπαρεα και αρκετοι ξενοι.Οι χρόνοι Γιάννη πέσαν κιαλλο.Είδαμε 1.23.χχχ στον αγώνα μέσα Εκτός από τον Άκη που το κατέβασε κιαλλο :p

ωραία η αλφα ρομεο , ωραια η πιστα.θα γίνει χαμος! :D

 

Πολύ ωραίο το combo Jason αλλά πολύ απαιτητικό όσον αφορά την αντίληψη του χώρου ,δεν μας σώζει ούτε το helicorsa ούτε το teamspeak μέσα από το οποίο θα ακούσουμε περισσότερα μπινελίκια μου φαίνεται την Κυριακή :p .

Απαιτητικό και ως προς τη στρατηγική στα προσπεράσματα (το αδύνατό μου σημείο) το dive bombing θα πάει σύννεφο δεν γίνεται αλλιώς νομίζω ίσως η μόνη λύση είναι να τρέξουμε όλοι από την κάμερα που βρίσκεται πίσω και πάνω (μακριαααά) από το αυτοκίνητο :p :p :D !

Ρε μπας και τελικά εσύ είσαι αυτός που θα μας κάψει? Αλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη μου φαίνεται :p:D !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θα πρεπει να βγουν τα damage οff ωστε να μην χρειαζεται να παμε πισω στα πιτ μετα απο συγκρουση .Τα προσπερασματα ειναι πολυ δυσκολα,αν δεν εχεις καλυτερη εξοδο στις δυο ευθειες απο τον προπορευομενο...ΒΡΑΣΤΑ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι ότι εχουν φτιάξει τα collisions αρκετα μετα το update..οποτε και να ακουμπήσεις λίγο, ουτε φεύγεις ουτε παθαινεις μεγάλη ζημιά.Παναγιώτη, η λύση ειναι η κάμερα πανω απο το καπό:p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι ότι εχουν φτιάξει τα collisions αρκετα μετα το update..οποτε και να ακουμπήσεις λίγο, ουτε φεύγεις ουτε παθαινεις μεγάλη ζημιά. :p

Το λες αυτο γιατι εισαι συνεχεια στην pole για ελα και πιο πισω  :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε το ξέρω..αλλα αν είδες βγαίνει απο τον σερβερ , ξανα μπαίνει και πήρε πάλι την pole.αυτό μάλλον έγινε λόγω ότι υπήρχε μια θέση κενή στον σέρβερ και αυτή ηταν του Πάνου:p το βραδάκι ετοιμαστείτε για μάχη πάλι:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε το ξέρω..αλλα αν είδες βγαίνει απο τον σερβερ , ξανα μπαίνει και πήρε πάλι την pole.αυτό μάλλον έγινε λόγω ότι υπήρχε μια θέση κενή στον σέρβερ και αυτή ηταν του Πάνου :p το βραδάκι ετοιμαστείτε για μάχη πάλι :D

O server πλέον στην v1.1.6 κρατάει τα laptimes και δεν χάνονται αν αποσυνδεθείς! Επιτέλους!

 

@Aris Teidis, η βελτίωση των χρόνων δεν είναι ευθέως ανάλογη του χρόνου που ξοδεύεις σε κάτι. Πχ μετά τις 300 ώρες παιχνιδιού δεν είδα κάποια σημαντική βελτίωση στους απόλυτους χρόνους που κάνω. Στη σταθερότητα ναι επειδή έκοψα το hotlapping και άρχισα τους αγώνες (βοήθησε και το νέο τιμόνι). Πάντως δεν είναι θέμα practice μόνο. Πάλι θα φέρω το παράδειγμα του Hany που 9 στις 10 φορές τερματίζει μπροστά από τον Djakovic που έχει 500 ώρες παραπάνω και τον Lima που έχει 3000 συνολικά (εντάξει αυτός έκανε και πολλές δοκιμές στα tracks του) :D

 

ps για μένα μετά τις 300 ώρες ingame δεν υπάρχει δικαιολογία για κανέναν :p

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dive bomb? Damage off? Γιατί ρε παιδιά? Simulation δεν ψάχνουμε? Και τα damage, light είναι. Προσωπικά θα δω ειδικά αυτόν τον αγώνα ως μια ευκαιρία εξάσκησης των μέτριων μου ικανοτήτων καθαρής οδήγησης εναντίον ανθρώπινου οδηγού. Για αυτό δεν μαζευόμαστε κάθε Κυριακή? Αλλιώς θα τρέχαμε μόνοι μας ή ενάντια του υπολογιστή. Μπορείτε να εκμεταλλευτείτε κάποιο λάθος ή καλύτερη έξοδο ή καλύτερη γραμμή και να προσπεράσετε ασφαλώς? Κάντε το. Δεν μπορείτε? Ας μείνετε κολλημένοι για 20 γύρους. Και τί έγινε? Ίσα ίσα ή αδρεναλίνη στα ύψη.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

ps για μένα μετά τις 300 ώρες ingame δεν υπάρχει δικαιολογία για κανέναν :p

οποτε για μενα υπαρχει δικαιολογια.....δεν εχω κλεισει ακομα 150ωρες με τιμονι  :p Ρολο παιζει ακομα και το ποσο συχνα το παιζεις ασχετος ωρων.Εχω παρατηρησει και τωρα αλλα και πριν με το controller οταν το αφηνα για λιγο καιρο, και το ξανα πιανα ηθελα γυρο στο 25 ωρο για να επανελθω πληρως

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis, η βελτίωση των χρόνων δεν είναι ευθέως ανάλογη του χρόνου που ξοδεύεις σε κάτι. Πχ μετά τις 300 ώρες παιχνιδιού δεν είδα κάποια σημαντική βελτίωση στους απόλυτους χρόνους που κάνω. Στη σταθερότητα ναι επειδή έκοψα το hotlapping και άρχισα τους αγώνες (βοήθησε και το νέο τιμόνι). Πάντως δεν είναι θέμα practice μόνο. Πάλι θα φέρω το παράδειγμα του Hany που 9 στις 10 φορές τερματίζει μπροστά από τον Djakovic που έχει 500 ώρες παραπάνω και τον Lima που έχει 3000 συνολικά (εντάξει αυτός έκανε και πολλές δοκιμές στα tracks του) :D

 

ps για μένα μετά τις 300 ώρες ingame δεν υπάρχει δικαιολογία για κανέναν :p

 

Κάτι θα ξέρεις παραπάνω, δεν αντιλέγω! Εγώ αναφερόμουνα κυρίως βάση της δικής μου πείρας. Εγώ έχω 500+ (έτσι λέει ο μετρητής του παιχνιδιού) ώρες στο παιχνίδι αλλά αισθάνομαι ότι γνωρίζω καλά μόνο το 30% (ας πούμε) του παιχνιδιού. Όσες περισσότερες ώρες πχ. αφιερώσω σε μια πίστα τόσο καλύτερο χρόνο θα βγάλω - ο χρόνος μου δεν σταματά να πέφτει ποτέ απλώς ο χρόνος μου αναγκαστικά τελειώνει... κάποια στιγμή (γιατί δεν έχω άπειρο) Ποτέ μέχρι τώρα δεν αισθάνθηκα ότι γνωρίζω τέλεια μια πίστα ή ένα αμάξι.

Σίγουρα δεν έχω το ταλέντο σου (το οποίο πιστεύω πραγματικά ότι είναι τεράστιο), αλλά 300 ώρες? - δεν φτάνει ούτε για πρωινό!

 

Αλήθεια το over 9000 που γράφεις πάνω από το avatar τι σημαίνει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.