Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δεν υπαρχει πολυτελεια χρονου δυστυχως..εγω πλεον καμια Κυριακη (και παλι αν) αν θα μπω για κανενα μισαωρο το πολυ και βγαινω..μακαρι να ειχαμε περισσοτερο χρονο ρε παιδια..:)

Ειναι κ η μπαλλα στην μεση...μετα καμια βολτα...αντε και λιγο τρεξιμο στην παραλια...ε που να τα προλαβεις ολα..

Link to comment
Share on other sites

Για χομπι που γουσταρεις παντα βρισκεις-κλεβεις χρονο,εκτος εξαιρεσεων,ετσι?

3+ χρονια το ιδιο μοτιβο,σφηνακια αγωνες χωρις practice και πλανο αγωνα,πιτς(μολις προσφατα) ειναι συνταγη κορεσμου και βαρεμαρας.

Ενδιαμεσα καποια cups αναβαν την φωτια με την πολυ καλη οργανωση και την συγκομιδη βαθμων σε ομαδες.

Ολοι λιγο πολυ ετρεξαν σε ξενο cup ειτε στο AC ειτε σε αλλο sim,ανοιξε λιγο το μυαλο,εζησαν αλλες εμπειριες περα απο την παρειστικη-χαβαλετζιδικη του λαμπ.

Το χαλαρο του gathering δινει πολλα περιθωρια για διασκεδαση αλλα αν δεν υπαρχει δεσμευση το grid μια θα ειναι γεματο μια ....για ταξι.

Ενδιαμεση λυση δεν υπαρχει.

Η οργανωνεις πρωταθλημα με ενθουσειωδεις και καυ@@ωμενους με δεσμευση, κανονες και επαθλο και παιρνεις τζουρα απο real thing και εχεις να θυμασαι η μενεις στα trackdays λιωνωντας απο βαρεμαρα.

Κινητρο στο gathering δεν βλεπω.

Οι παλιοι,που τρεξατε το AC απο την γεννεση του και ησασταν στα καγκελα και γουσταρατε,λογικο ειναι να βαρεθηκατε το ιδιο βιολι 3 χρονια.

Το νεο αιμα που ηρθε για ρωτηστε το,τι θελει?

Ιδεες υπαρχουν πολλες αλλα απο την αλλη θελει ατομα που ξερουν να στηνουν σωστα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να στηθει cup οργανωμενο με σειρα αμαξιων και να μην γεμισει το grid.

Εδω θα μπουν τα τζιμανια για σωστο BOP και κανονες.

Οσο κρατησε το gg καλο ηταν,προχωρειστε σε κατι αλλο πιο ...ανταγωνιστικο!

Με φιλικη διαθεση παντα!

 

 

 

  • Like 7
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Για χομπι που γουσταρεις παντα βρισκεις-κλεβεις χρονο,εκτος εξαιρεσεων,ετσι?

3+ χρονια το ιδιο μοτιβο,σφηνακια αγωνες χωρις practice και πλανο αγωνα,πιτς(μολις προσφατα) ειναι συνταγη κορεσμου και βαρεμαρας.

Ενδιαμεσα καποια cups αναβαν την φωτια με την πολυ καλη οργανωση και την συγκομιδη βαθμων σε ομαδες.

Ολοι λιγο πολυ ετρεξαν σε ξενο cup ειτε στο AC ειτε σε αλλο sim,ανοιξε λιγο το μυαλο,εζησαν αλλες εμπειριες περα απο την παρειστικη-χαβαλετζιδικη του λαμπ.

Το χαλαρο του gathering δινει πολλα περιθωρια για διασκεδαση αλλα αν δεν υπαρχει δεσμευση το grid μια θα ειναι γεματο μια ....για ταξι.

Ενδιαμεση λυση δεν υπαρχει.

Η οργανωνεις πρωταθλημα με ενθουσειωδεις και καυ@@ωμενους με δεσμευση, κανονες και επαθλο και παιρνεις τζουρα απο real thing και εχεις να θυμασαι η μενεις στα trackdays λιωνωντας απο βαρεμαρα.

Κινητρο στο gathering δεν βλεπω.

Οι παλιοι,που τρεξατε το AC απο την γεννεση του και ησασταν στα καγκελα και γουσταρατε,λογικο ειναι να βαρεθηκατε το ιδιο βιολι 3 χρονια.

Το νεο αιμα που ηρθε για ρωτηστε το,τι θελει?

Ιδεες υπαρχουν πολλες αλλα απο την αλλη θελει ατομα που ξερουν να στηνουν σωστα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να στηθει cup οργανωμενο με σειρα αμαξιων και να μην γεμισει το grid.

Εδω θα μπουν τα τζιμανια για σωστο BOP και κανονες.

Οσο κρατησε το gg καλο ηταν,προχωρειστε σε κατι αλλο πιο ...ανταγωνιστικο!

Με φιλικη διαθεση παντα!

 

 

 

Αυτο ακριβως ειπα το Σεπτεμβριο, τουλαχιστον να ξεκινησω μια κουβεντα αλλα καποιος τα εβλεπε ολα καλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν νεο σχετικά μελος(1 χρονο περιπου)  της παρεας εχω να πω οτι στα δυο cup που εχω προλαβει να τρεξω WAMTA,  TANGO ειχα περασει φανταστικα ειδικα στο wamta που ηταν μια τρελη εμπειρια για ολους κατι το τελειως διαφορετικο. Στα gg που ειμαι παρων σχεδον σε ολα δεν βρισκω αρκετη ορεξη αλλα ασχολουμαι γτ δεν εχω κορεστει οπως εσεις οι παλιοι και επειδη θελω να βελτιωθω... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα να δω ένα Cup 7-8 αγώνων, με ένα tutuus fa01! Ομάδες τον 2 οδηγών, ένας παλιός με ένα νέο! Έτσι ώστε να μαθαίνουμε και εμείς οι καινούργοι τπτ Χάχαχαχ. Με 1 αγώνα την εβδομάδα.. Το θέμα είναι ότι δεν έχω καιρό που σας βρήκα και δεν ξέρω πόσους θα ενδιέφερε κάτι ανάλογο, και κατά πόσο είναι εφικτό! Για παράδειγμα αν βρούμε 14-16 συμμετοχές αξίζει να ασχοληθούμε! Αν είναι να τρέχουμε 5-6 άτομα, προφανώς δεν αξίζει τον κόπο! Ομάδες, βαθμολογίες, πρόγραμμα αγώνων, πιστεύω θα έδιναν ένα μεγαλύτερο κίνητρο σε όλους! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απέχω το συγκεκριμένο διάστημα για διάφορους λόγους, αλλά η αλήθεια είναι πως μου λείπουν οι αγώνες μας, η παρέα μας, οι κόντρες μας, η ανάλυση των incidents, και γενικά, μου λείπει ο ενθουσιασμός και η αδρεναλίνη που μου πρόσφεραν οι συναντήσεις μας κάθε Κυριακή...
Λίγο ότι έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα simracing games που με απομάκρυναν από το Assetto, λίγο η αλλαγή τρόπου ζωής (άρχισα γυμναστήριο, μπας και δυναμώσω κανέναν μυ και μου περάσουν τα αυχενικά που απέκτησα λόγω πολύωρης ενασχόλησης με το άθλημα), λίγο οι οικογενειακές και επαγγελματικές υποχρεώσεις που κάθε χρόνο αυξάνονται, λίγο από εδώ, λίγο από εκεί, πλέον περιορίζομαι στο να σας διαβάζω που και που και να ελπίζω πως το community θα παραμείνει ενεργό και πως κάποια στιγμή στο (όχι και τόσο άμεσο) μέλλον θα ξανασυναντηθούμε με ακόμα πιο δυνατές συγκινήσεις... Καλή συνέχεια!


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι τα greek gatherings κουρασαν αλλά και το να στηθει σωστά ένα cup θέλει χρόνο από τους διοργανωτές. Και ποιοι είναι αυτοί?Ιασωνας,ακης,Στελιος και thazzio (τοσα χρόνια ακόμα δε ξέρω το όνομα σου). Χρόνο ούτε αυτοί έχουν και πάλι καλά έκαναν όσα έκαναν τόσο καιρό. Περιμένω και εγώ ένα cup σαν τρελός και έχω βαρεθεί λιγάκι τα greek gatherings αλλά τα πράγματα είναι δύσκολα. Και άντε το στήνουν το cup,ποιος τους εγγυάται ότι θα έχουν στάνταρ πολλές συμμετοχες σταθερά σε κάθε αγώνα? Κάθε φορά τα ίδια,δηλώνουν κάποιοι συμμετοχή,ξεκινάει το cup και μη τον είδατε. Εγώ προτείνω να βάλουμε ένα ποσό για συμμετοχή το οποίο θα πάει στον διοργανωτή. Έτσι ίσως το δούμε αλλιώς,ότι πληρωσαμε κ πρέπει να τα βγάλει τα λεφτά του και επίσης ο ερμος ο γομαρ για παράδειγμα να βγάλει κ κάτι για τον κόπο του. Ιδέες πετάω, να έχουμε να λέμε.

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να δοθεί ενα ποσό,να δοθεί για το έπαθλο. Το έπαθλο να γίνει με κλήρωση ανα συμμετοχή και όχι στον νικητή για να έχουν όλοι τις ιδιες πιθανότητες να κερδίσουν. Και οχι 3-4 ατομα που θα βρεθούν στπ βάθρο.

Μόνο αυτός ο τρόπος θα κρατήσει πολλές συμμετοχές.

Στο προηγούμενο cup το έπαθλο ηταν χορηγίας του thelab. Την επόμενη φορά όμως μπορούμε εμείς να ορίσουμε το δώρο και το ποσό.

Πρωτάθλημα θα ξανα φτιάξω μονο αν μου εγγυηθούν ότι δε θα έχουμε 50-60% ατομα συμμετοχής. Απο τα 32 άτομα παιζαμε οι 17-18. Και επειδή ξέρω ότι αυτό δεν ειναι εφικτό, δε θα ξανα κανω :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι με κλήρωση μωρέ, να δωθεί το έπαθλο σε ομάδες, και όχι μόνο στη 1η. Να μοιραστεί ώστε αυτοί που είναι οριακά πάνω από τη μέση να παίρνουν τα λεφτά τους πίσω και ας μην πάρουν πολλά οι πρώτοι. Αν έχουμε 10 ομάδες και δώσουμε από 1 ευρώ πχ να πάει 3.5 / 2.5 / 1.8 / 1.3 / 1 / 0 / 0 / 0 / 0 / 0. Ή και με ακόμα λιγότερα για τους πρώτους και να μοιραστούν περισσότερο.

 

Αν μοιραστούν και οι ομάδες καλά, μια χαρά θα είναι. Και φυσικά όσοι θέλουν δεν δίνουν τίποτα, θα βαθμολογούνται κανονικά απλά δε θα μετράει ή τελική τους κατάταξη για το έπαθλο.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.