Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος greekgamer05 έγραψε:

Paidia den exo ola ta dlc

Αρχικά,μη γράφεις greeklish,απαγορεύεται απο τους κανόνες του φόρουμ. ;)

 

Για σήμερα χρειάζεσαι μόνο αυτό το dlc:

http://store.steampowered.com/app/347990/Assetto_Corsa__Dream_Pack_1/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Oxide Burnedbrain έγραψε:

Νόμιζα για τις 22 του μήνα ήταν να βάλω εγώ. Οκ κάτι θα βρω.

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για τις 22 είσαι,μετά τον uhu εννοουσα!! 

:p:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος PolomanGR έγραψε:

@Aris Teidis βαζεις για την επομενη βδομαδα.

 

Παρακαλώ, αν γίνεται να αλλάξω θέση με τον επόμενο γιατί έχω αποσυναρμολογήσει το κόκπιτ μου με σκοπό να το αναβαθμίσω (στο #52 - σαν το δικό σου Σταύρο) και ελπίζω να τελειώσω το ερχόμενο Σαβ/κο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω όσο πιο ευθαρσώς μπορώ.
Αν δω μέχρι τα Χριστούγεννα ότι οι συμμετοχές στα events παραμένουν στα πενιχρά επίπεδα των πρόσφατων συναντήσεων, τότε την κάνω.
Έκανα πρακτις για +100 γύρους για να είναι ο σέρβερ λάθος ρυθμισμένος ( δεν είχε reverse grid ) αλλά και το βασικότερο ελάχιστες συμμετοχές. Φυσικά δεν φταίει ο Σταύρος, πάλι καλά που το παιδί δέχθηκε να αναλάβει.
Αλλά είναι Δευτέρα και ακόμα να ψάχνουμε ποιος θα βάλει combo όταν η λίστα είναι γνωστή εδώ και εβδομάδες.
Ευτυχώς που έχουν έρθει τα καινούργια παιδιά αλλιώς δεν θα γεμίζαμε ταξί.
Πρέπει να συζητήσουμε την συνέχεια.
Αν βαρεθήκατε ρίχτε ιδέες.
Προσωπικά θεωρώ τα σφηνάκια αγώνες που κάνουμε για χαβαλέ ότι δεν έχουν κανένα απολύτως ενδιαφέρον.
Αλλαγή forma πχ αγώνες κάθε 2η Κυριακή με βαθμολογία σαν ψιλό-πρωταθληματακι και ο σέρβερ ανοιχτός για πρακτις για πιο πολύ ενδιαφέρον ή κάτι άλλο. Δεν ξέρω. Πείτε.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα λεγαμε καποιοι πριν λιγο καιρο αλλά....

 

Προσωπικα δεν θα ξανατρεξω(ισως κ να ειναι καλο αυτο) :hehe: μεχρι να δω ξανα την συνοχη που ειχαμε...

 

Για να προλαβω καποιους κ γω εγω δουλειες οπως κ αρκετα προβληματα υγειας στην οικογενεια(3 αρρωστους) αλλά κ δικα μου θεματα υγειας κ τρεχω σαν τον Βεγγο 24/7

 

Κ ομως ακυρωνω μια πιθανη εξοδο για να μπορεσω να περασω λιγο καλα με σας...τουλαχιστον μεχρι τωρα αυτο συνεβαινε.

 

Ξεκινηστε μια ωραια κ πανω απο ολα πολιτισμενη συζητηση για το τι θελετε/θελουμε

 

Αφου καταληξουμε σε ενα κορμο αποψεων, τοτε μπορει να γινει ενα συνολικο poll με τις μερες, ωρες, αν θα ειναι μηνιαιο, δισ-εβδομαδιαιο κτλ

 

Skins κ λοιπα καλλωπιστικά δεν ενδιαφερουν

 

Αυτα απο εμενα κ ελπιζω να τα ξαναπουμε ingame

 

:)

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο τον λογο ανοιξα το θεμα πολυ πριν το καλοκαιρι για να μας βρει ετοιμους η νεα σεζον με νεες αποψεις / δεδομενα.
Η ζωη μου τον τελευταιο καιρο εχει αλλαξει και πλεον δε μπορω να ασχοληθω στον ιδιο βαθμο με παλια..Υποχρεωσεις που αφορουν υγεια και δουλειες.
Οποτε δε μπορω να εγγυηθω οτι θα ειμαι ενεργο μελος. Βοηθαω οσο μου επιτρεπει ο χρονος και το κουραγιο.
Οσον αφορα το σημερινο περιστατικο, τελευταια στιγμη μας κρεμαει ο φιλος μας ο Αρης ενω θα μπορουσε να ειχε ενημερωσει προ ημερων για να ειναι ετοιμος ο επομενος.
Για cup απο μεριας μου δε μπορω να πω οτι εχω κατι στα αμεσα σχεδια. Χρειαζεται χρονος πανω απολα.

Δημητρη απο το να δηλωνεις αποχωρηση δεν το θεωρω και σωστη σα κινηση.Οχι την αποχωρηση αλλα που το δηλωνεις.. Εχει μια μορφη "εκβιασμου" η οτι φταιει το community ενω δεν ειναι ετσι. Οκ μας το δηλωνεις δημοσια αλλα ετσι "τραβας" και αλλους.Μπορει να το βλεπω λαθος ετσι.Μη παρεξηγηθεις :p

Καταλαβαινω οτι στεναχωριεσαι που δεν μαζευομαστε, οπως και ολοι αλλωστε, αλλα δυστηχως οι συνθηκες ζωης αλλαζουν και δε μας το επιτρεπουν. Συν οτι καποιοι εχουν βαρεθει.

Lazy : Αν δε ξανατρεχεις οπως λες μη περιμενεις να δεις την συνοχη που ειχαμε παλια αν ο καθενας σκεφτεται οπως εσυ :p



Για να διατηρηθει ενα community πρεπει να υπαρχει οργανωση και να τρεχει παντα υπο ορους.Το να ερχεται Πεμπτη και να ψαχνουμε ballast , η μερικες φορες να αλλαζει η ωρα του αγωνα, ειναι πραγματα τα οποια πανε το community πισω.
Το φωναζω τοσο καιρο αυτο το πραγμα.

Οσον αφορα για τις ιδεες εχω να πω οτι το μονιμο πρωταθλημα οπως παλια δε θα αποδωσει αντιθετα με τα κατα καιρους που φτιαχνουμε..Ειναι διαφορετικο για τον συμμετεχοντα να παιρνει μερος για 4-5 αγωνες και να εχει εναν "στοχο" και βεβαια ενα κινητρο συμμετοχης. (επαθλο πχ)
Επισης, μια καλη λυση για τους εβδομαδιαιους ειναι να μεινει ξεκλειδωτος ο σερβερ και να μπαινουν και ξενοι.ΑΥΣΤΗΡΑ ΑΒ MR ομως.
Ετσι θα υπαρχουν και παραπανω συμμετοχες και θα εχει παραπανω suspens για τους Ελληνες οδηγους.

Οσον αφορα τους νεους, εμεις οι γεροι παλιωσαμε, ας ερθουν οι νεοι με καινουργιες ιδεες :D



 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα στην αρχη αλλα ημουν ψευτης και υποκριτης... τελος παντων.

Εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι δεν μπαινει καποιος να δοκιμασει τιποτα, αυτο σημαινει οτι δεν εχει χρονο η δεν θελει γιατι βαριεται η δεν ξερω εγω τι.

Προτεινω να γινει το εξης, διαλεγουμε ενα αυτοκινητο και τρεχουμε με αυτο 4-5 αγωνες (το ποτε και αν θα ειναι ανα 2η εβδομαδα το βρισκουμε) με βαθμολογια για να εχουμε και σασπενς αλλα οχι με τους αυστηρους κανονες των cup, να μην τρεχουμε δλδ να δουμε ποσα κοψιματα εκανε ο αλλος κλπ. Fixed setup και αλλαζουμε μονο λαστιχα πιεσεις και αν μπει κατι πιο αγωνιστικο βλεπουμε τι αλλο, π.χ αντε να βαλουμε και αντιστρεπτικες. Δεν θα χρειαζετε κανεις να μπει να δοκιμασει καθε εβδομαδα καινουργιο αυτοκινητο σε διαφορετικη πιστα και θα ειναι πιο ευκολο να ερθει, ετσι τουλαχιστον πιστευω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το νόημα της συζήτησης.

Παιχνίδι είναι.

Όποιος θέλει να παίξει, μπαίνει και παίζει.

Με το :whip:θα βάλεις τον άλλον να παίξει?

Άλλος μπορεί να μεγάλωσε και να μην την παλεύει, άλλος μπορεί να εχει πάει εξωτερικό, άλλος να βρήκε γκόμενα... 

 

Όποιος βρίσκει κάτι άλλο πιο ενδιαφέρον, κάνει ότι θεωρεί πιο ενδιαφέρον.

 

Τα cups με τις βαθμολογίες τα σκίνς και τους συμπαίκτες δίνουν ένα επιπλέον κίνητρο για να είμαστε συνεπείς για να μην κρεμάσουμε την ομάδα, όπως επίσης έχουν πολλές φορές οικοδεσπότες - thazio, τους Panous με αποτέλεσμα να εχουμε και αυτούς στην παρέα και να είμαστε περισσότεροι.

 

Δεν βλέπω τπτ το μεμπτό στον τρόπο που πηγαίνει το gatherings.

Απεναντίας βλέπω πολλά νεα μέλη να πέρνουν το βάπτισμα του πυρός και πολλές φορές να μας ρίχνουν και στα αυτιά.:hehe:

Και υπάρχουν και "τα παιδιά" που απλά βαρεθηκαν είτε μόνιμα είτε προσωρινά και τους έχουμε ψιλοχάσει.

 

Angelick - tassos - kosma - anthemious - Sotiris - pipergias - kyriakos - Nasos - konnos - geof - wolves - johnygtr - ferrismanos και πολλοί άλλοι... 

Που είστε ρεεεεεεεεεε:sarcastic:

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παίζω αρκετά PCARS2, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Κυριακές δυσκολεύομαι αρκετά, αλλά τις τελευταίες 3 βδομάδες έχω πολλή δουλειά και κάποιες φορές φεύγω μετά τις 9:30 απ το γραφείο και δεν υπάρχει κουράγιο για παιχνίδι μετά. Να φανταστείς και PCARS2 έπαιξα ελάχιστα τις τελευταίες 2 βδομάδες. Είμαι τόσο χάλια που κοιμάμαι μεσημέρι, πράγμα που δεν έκανα σχεδόν ποτέ. Συγκυρίες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μου προσωπικά εχω αλλες 2-3 βδομαδες τρεξιμο και μετα λογικα θα επανέλθω.

Δυστυχως δεν το ηξερα απο την αρχη της σεζον,αλλιως δεν θα το επερνα πανω μου.

 

Cup αφου δεν προλαβαινει ο gomar ισως στησω εγω τοτε,απο τελη νοεμβρη και μετα δηλαδη.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.