Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Καλη ιδεα την Παρασκευη να γινει ενα μινι πρακτις με το 2/3 των λαπς του τελικου.

Δηλαδη να τρεξουμε κανα μισαωρο.Να ψυχολογησουμε τους αντιπαλους και να ειμαστε πιο προετοιμασμενοι για την Κυριακη.
Ψηφιζω Κυριακη και εγω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ένας αγώνας την Πέμπτη ένας την Παρασκευή δύο το Σάββατο και ο τελικός την Κυριακή χαχαχαχαχ κάθε μέρα γιορτή,  α ρε πουτ@ν@ δημοκρατία με τον πλουραλισμό σου.:D

Σολομώντειες λύσεις.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω Δευτερα με Πεμπτη να ειναι σε practice mode ο server και απο Παρασκευη μεχρι Κυριακη να τρεχει κανονικα φουλ προγραμμα(Practice-Qualify-Race)

 

Ετσι ειναι ευχαριστημενοι ολοι...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνω για τον λογο οτι σε practice κανεις hotlappin στην ουσια και οχι αγωνες 10λεπτους που βελτιωνεσαι.

Ασε που δε θα μαζευει κοσμο ετσι.
Μη ξεχνας πως αν δε κυνηγας καποιον δε θα γινεις γρηγοροτερος απο το να προσπαθεις μονος σου.
Αν θελει καποιος πρακτις, υπαρχει και το offline που μπορεις πολυ ευκολα να τρεξεις σε συνθηκες σερβερ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενω τωρα μεσοβδομαδα τρεχουν πολλοι αγωνες και δεν κανουμε hotlaping :rolleyes::hehe:

 

Anyway, πες οτι δεν το εγραψα :)

 

edit: ειμαστε κ μεις που γουσταρουμε hotlaping με παρεα...τι να κανουμε δηλαδης; :lol:

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akis_z80 said:

To μόνο που έχω στο μυαλό μου ως υποχρεωτικό σε αυτά τα races είναι το αν χτυπήσουμε κάποιον, να τον περιμένουμε σε κάποιο ασφαλές σημείο εντός του ίδιου γύρου για να δώσουμε πίσω τη θέση.

 Διαβαζοντας αυτο, θετω μια ερωτηση προς ολους
Γινεται ενα μικρο συμβαν που "πιστευω" πως φταιω εγω αλλα για κακη μας τυχη ο αντιπαλος παιρνει σβουρες και εγω οχι.Τι κανω ; Συνεχιζω κανονικα η κοβω μεχρι να με περασουν ΟΛΟΙ για να με περασει παλι ο αντιπαλος μου ;

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GoMaR said:

 

 Διαβαζοντας αυτο, θετω μια ερωτηση προς ολους
Γινεται ενα μικρο συμβαν που "πιστευω" πως φταιω εγω αλλα για κακη μας τυχη ο αντιπαλος παιρνει σβουρες και εγω οχι.Τι κανω ; Συνεχιζω κανονικα η κοβω μεχρι να με περασουν ΟΛΟΙ για να με περασει παλι ο αντιπαλος μου ;

 

Εγώ θα περίμενα. Φαντάσου πόσο θα ξενερώσει ο άλλος που μετά θα πρέπει να τρέχει μόνος αν δεν κάνει alt f4 βέβαια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GoMaR said:

 

 Διαβαζοντας αυτο, θετω μια ερωτηση προς ολους
Γινεται ενα μικρο συμβαν που "πιστευω" πως φταιω εγω αλλα για κακη μας τυχη ο αντιπαλος παιρνει σβουρες και εγω οχι.Τι κανω ; Συνεχιζω κανονικα η κοβω μεχρι να με περασουν ΟΛΟΙ για να με περασει παλι ο αντιπαλος μου ;

 

Στην formula 1 ας πούμε όταν κάποιος κάνει μία αντικανονική προσπέραση (θέλοντας και μη) είναι αναγκασμένος να παραχωρήσει πίσω τη θέση... Έχουν υπάρξει περιπτώσεις όπου οδηγοί έχουν αναγκαστεί να δώσουν περισσότερες απο μία θέσεις πίσω γιατί το μονοθέσιο που είχε προσπεράσει αντικανονικά, έχασε και άλλη θέση κατά τη διάρκεια..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoMaR said:

 

 Διαβαζοντας αυτο, θετω μια ερωτηση προς ολους
Γινεται ενα μικρο συμβαν που "πιστευω" πως φταιω εγω αλλα για κακη μας τυχη ο αντιπαλος παιρνει σβουρες και εγω οχι.Τι κανω ; Συνεχιζω κανονικα η κοβω μεχρι να με περασουν ΟΛΟΙ για να με περασει παλι ο αντιπαλος μου ;

 

Αυτό έγινε προχτές με θύμα τον Πάνο και θύτη εμένα και ξενέρωσα τόσο πολύ που εκανά εγώ alt-f4 :/

 

Sorry @panosdimp

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 20 λεπτά, το μέλος geovas77 έγραψε:

Αυτό έγινε προχτές με θύμα τον Πάνο και θύτη εμένα και ξενέρωσα τόσο πολύ που εκανά εγώ alt-f4 :/

Δεν υπάρχει πρόβλημα άλλωστε έχουμε τρέξει τόσους αγώνες  προφυλακτήρα με προφυλακτήρα που δεν είναι δυνατόν να το αποφύγουμε κάποια στιγμή .

Πάντως κακώς παραδειγματίστηκες από τον lazy ,εγώ πήγα μια βόλτα από τα πιτς και περίμενα να βρώ παρέα μόλις είδα νά ρχονται δύο, βουρ έξω από τα πιτς ,έτυχε να περνούν οι Νάσος και Χριστινός  παραχώρησα τη θέση αφού είχα μπλε σημαία και μετά τους κυνήγησα μέχρι τέλους αν ήσουν κι εσύ θα φτιάχναμε ωραίο τρενάκι 2 τουότα vs 2 μάζντα .:)

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος geovas77 έγραψε:

Αυτό έγινε προχτές με θύμα τον Πάνο και θύτη εμένα και ξενέρωσα τόσο πολύ που εκανά εγώ alt-f4 :/

 

Sorry @panosdimp

Αυτά τα κάνω εγώ συνέχεια, αλλά με εμένα θυμώνει ο @panosdimp....

Και μετά λέει και κάτι μπούρδες για κάποια μαηνορέητινγκ και με ξενερώνει....

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θέτω το ζήτημα του MR rating. 

Άποψη μου είναι να γίνει ο σέρβερ ΑΒ only. 

Ως αποτέλεσμα

1. Θα προσελκύει μόνο προσεκτικούς ξένους, άρα καλύτερη εμπειρία για εμάς.

2. Θα μας δώσει κίνητρο για πιο προσεκτική συμπεριφορά. 

 

Να πω, πως ο αλγόριθμος είναι πολύ σοφός και όλοι μας μπορούμε πολύ εύκολα να είμαστε στο ΑΒ. 

Αν δούμε πως δεν μας βγαίνει, το αλλάζουμε.

Υπόψιν τώρα είναι ABC.

 

Ψηφίστε

http://doodle.com/poll/ekezn7nffcf9pa93

 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.