Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Οποτε αν συμφωνειτε εστω και παραπανω απο τα μισα , like για να ξεκινησει το επομενο combo με νεους κανονες.

 

(Επώνυμες) Ψηφοφορίες για όλα παρακαλώ, δεν υπάρχει κανένας λόγος να δεχθούμε τα "κακά" μαζί με τα "καλά" και ας πάρει η διαδικασία 1 κ 2 κ 3 εβδομάδες, δεν μας βιάζει κανείς. Είναι ο καλύτερος τρόπος να είναι όλοι ευχαριστημένοι ή δικαιολογημένα δυσαρεστημένοι αν προτιμάς.

Εκτός αν θές να έρθει ο Ηλίας και να σου λέει ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να αποφασίζεις εσύ ...  :tongueout:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα.Ανελαβε :p Αλλα να ξερεις οτι επωνυμα ειναι και τα Likes.:p
Επισης
Billy and AngeloVZR σας κανονισα.Ειστε στην λιστα και ο billys που παραπονιεται με ειδικο χρωμα :p
(εκανα update την λιστα .χαχα)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φασαρία και μικρό κέρδος...

 

Τα πράγματα μια χαρά είναι και όπως έχουν αυτή τη στιγμή. Δηλ. απόλυτη ελευθερία στο άτομο που βάζει το combo. O "σκληροπυρηνικός" ας βάλει street λάστιχα και 90% grip και ο πρωτάρης ας βάλει slick και 100% grip. Αυτή είναι η ομορφιά της παρέας μας - είμαστε πλουραλιστικοί - χωράμε όλοι και περνάμε καλά. Όλοι έχουμε το δικαίωμα, έστω μια φορά το μήνα να επιβάλουμε την επιθυμία μας (combo) για τις συνθήκες του αγώνα και δεν πρέπει να το αμφισβητεί κανένας αυτό. Είμαστε ελεύθεροι να τρέξουμε ή να απέχουμε από τον κάθε αγώνα που δεν μας αρέσει. ΔΕΝ μπορούμε να τα έχουμε όλα! Έχουμε το καλύτερο δυνατό σύστημα!

Όταν κάποιος θα αρχίσει να υπαγορεύει στους άλλους τι είναι το σωστό και τι το λάθος τότε θα χαθεί η ελευθερία και η χαρά του όλου εγχειρήματος.

 

Αφού η πλειοψηφία αποφάσισε ότι θέλει να δοκιμάσει ξανά τα reverse grid - να το δοκιμάσουμε και θα δείξει.

Όσο για τα combo - προτείνω να είναι στην απόλυτη ελευθερία του κάθε ένα που έχει σειρά να διαλέξει - με περιορισμούς μόνο τα τεχνικά θέματα (mod πίστες - αυτοκίνητα, frames κτλ)

 

Και μην σταματάτε να κάνετε προτάσεις και να λέτε τις ιδέες για να καλυτερέψουμε την εμπειρία μας αυτή, μόνο μην τις επιβάλετε - παρά μόνο όταν είναι η σειρά σας. Και οι άλλοι σεβαστείτε το ή απέχετε! Ο καιρός θα δείξει ποιες από αυτές αξίζουν...

 

ΥΓ. Συμφωνώ με την ύπαρξη της λίστας που πρότεινε ο Ιάσονας ώστε να προετοιμάζονται όλοι για το combo τους εγκαίρως.

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης της απόλυτης ελευθερίας αυτού που βάζει το κόμπο όπως έχω ξαναπεί .

Αν μπλέξουμε με ψηφοφορίες θα πρέπει να κάνουμε και ψηφοφορία για το αν πρέπει να προτείνεις εσύ η εγώ να ψηφίσουμε επίσης για το αν πρέπει να ψηφίσουμε για να υπάρχουν προτάσεις επίσης για το τι να συζητήσουμε και αν έχει κι άλλος η άλλοι κάποιες προτάσεις να ξαναψηφίσουμε για το άν και ποιές πρέπει να ενσωματωθούν και πάντα θα χουμε κάποιον να χει διαφορετικές προτάσεις, αυτή βέβαια είναι η δική μου άποψη αν θέλετε να ψηφίζουμε ψηφίζουμε δεν με χαλάει απλώς δεν αναλαμβάνω να κάνω ψηφοφορίες και τα ρέστα ας αναλάβει κάποιος με όρεξη και γω μέσα .

Επίσης δεν θέλω να βάλω κόμπο γιατί αν βάλω κόμπο που δεν επιθυμώ θα μαι αντίθετος με αυτό που πιστεύω πως πρέπει να γίνεται και δεν θά ΄θελα να ανοίξουμε πάλι θέμα ψηφοφοριών για το τι και το πως, δεν με πειράζει να βάλει ο επόμενος καθόλου, ειλικρινά το λέω ,δεν με χαλάει εκτός και αν τελικά δεχτούμε την εκδοχή αυτός που βάζει το κόμπο να είναι ο απόλυτος άρχων ,τι φοβάστε 2-3 είμαστε που βάζουμε δύσκολο κόμπο μόνο. :)

Να θυμάστε μη πυροβολείτε τον πιανίστα ξέρετε αυτόν τον δύσμοιρο που θα ασχοληθεί για να περάσουμε "καλύτερα" εμείς οι υπόλοιποι μη μου του κολήσετε καμιά ταμπέλα τύπου κλίκα και τα ρέστα! :)

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φασαρία και μικρό κέρδος...

 

Τα πράγματα μια χαρά είναι και όπως έχουν αυτή τη στιγμή. Δηλ. απόλυτη ελευθερία στο άτομο που βάζει το combo. O "σκληροπυρηνικός" ας βάλει street λάστιχα και 90% grip και ο πρωτάρης ας βάλει slick και 100% grip. Αυτή είναι η ομορφιά της παρέας μας - είμαστε πλουραλιστικοί - χωράμε όλοι και περνάμε καλά. Όλοι έχουμε το δικαίωμα, έστω μια φορά το μήνα να επιβάλουμε την επιθυμία μας (combo) για τις συνθήκες του αγώνα και δεν πρέπει να το αμφισβητεί κανένας αυτό. Είμαστε ελεύθεροι να τρέξουμε ή να απέχουμε από τον κάθε αγώνα που δεν μας αρέσει. ΔΕΝ μπορούμε να τα έχουμε όλα! Έχουμε το καλύτερο δυνατό σύστημα!

Όταν κάποιος θα αρχίσει να υπαγορεύει στους άλλους τι είναι το σωστό και τι το λάθος τότε θα χαθεί η ελευθερία και η χαρά του όλου εγχειρήματος.

 

Αφού η πλειοψηφία αποφάσισε ότι θέλει να δοκιμάσει ξανά τα reverse grid - να το δοκιμάσουμε και θα δείξει.

Όσο για τα combo - προτείνω να είναι στην απόλυτη ελευθερία του κάθε ένα που έχει σειρά να διαλέξει - με περιορισμούς μόνο τα τεχνικά θέματα (mod πίστες - αυτοκίνητα, frames κτλ)

 

Και μην σταματάτε να κάνετε προτάσεις και να λέτε τις ιδέες για να καλυτερέψουμε την εμπειρία μας αυτή, μόνο μην τις επιβάλετε - παρά μόνο όταν είναι η σειρά σας. Και οι άλλοι σεβαστείτε το ή απέχετε! Ο καιρός θα δείξει ποιες από αυτές αξίζουν...

 

ΥΓ. Συμφωνώ με την ύπαρξη της λίστας που πρότεινε ο Ιάσονας ώστε να προετοιμάζονται όλοι για το combo τους εγκαίρως.

Βαλε την πιστα σου βαλε το αυτοκινητο σου, αντε βαλε και τα λαστιχα που θες... αλλα απο εκει και περα το σεταπ δικο μου. Δεν μπορω να αλλαξω camber δεν μπορω να αλλαξω toe δεν μπορω να αλλαξω τπτ.

Δεχομαι το τι θα βαλει ο καθενας και οπως βλεπεις δεν εχω πει τπτ τοσο καιρο απλα απεχω σε οτι δεν μου αρεσει.

Δεν θα ανεχτω ομως καμια επιβολη στο να φερω το αυτοκινητο οσο μπορω στα μετρα και στον τροπο οδηγησης μου. 

Αυτο καναμε τοσο καιρο και ετσι περνουσαμε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Απολυτη ελευθερια , λοξες , μαζοχισμοι , κλπ ειναι αυτα που μας εφεραν εδω!!
Οκ.Βαλτε οτι combo θελετε αρκει να υπαρχει 95% το λιγοτερο.Συμφωνουμε ;Οχι ; Δεν ειναι Δημοκρατικο ; Οκ. Εισαι μαζοχας (οχι εσυ , γενικα) και θες να παιξεις με 30% grip και με τις ζαντες , θα παιξεις στη τελικη μονος σου.Απλο ειναι και πολυ δυσκολο να το καταλαβουν ορισμενοι.Το combo αλλαζει ανα εβδομαδα.Γιατι να στερησω για την δικια μου λοξα απο αλλα 20 ατομα να μη παιξουν την εβδομαδα αυτη ; Ας παιξω μονος μου.Τελος.Προσωπικα δεν ξανα ασχολουμαι.Βαρεθηκα.
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εφοσον οι 2,3 εχουν την λοξα και στα κομπο που βαζουν ετσι κι αλλιως τρεχουν μονοι τους,γιατι δεν τρεχουν μονοι τους να τελειωνουμε...εχουν ολοκληρη εβδομαδα να κανουν οτι θελουν

πρεπει να πιανουν τον σερβερ του thelab που ειναι για ολους?

 

ελευθερια πρεπει να εχει ο οδηγος με τις δυνατοτηρες που του δινει το αυτοκινητο ο κατεσκευαστης και αυτοι που εχουν φαει την ζωη τους στο πως θα τρεχει το αυτοκινητο σε πιστα,σε χωμα,στην βροχη...και οχι ο καθε ασχετος

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε Ιάσονα νόμιζα πως επιτρέπεται να πούμε την άποψή μας ,δεν νομίζω πως βάλαμε ποτέ 30%γκριπ ούτε τρέξαμε με τις ζάντες .Στο cup μαζευτήκαμε τόσα άτομα και τρέχαμε με πολύ αντίξοες συνθήκες αλλά δεν υπήρξε το παραμικρό παράπονο .

Αυτές οι γενικεύσεις θα τρέχεις μόνος σου δεν κάνουν καλό σε κανένα διάλογο αν πραγματικά θέλεις τέτοιον ,βάζουμε μια πρώτη ψηφοφορία λοιπόν θέλετε να αποφασίζει ένας ελεύθερα η κατόπιν περιορισμών που θα ψηφιστούν στη συνέχεια και τέλος κέρδισες τι φωνάζεις εγώ απλώς την γνώμη μου λέω και τίποτα άλλο δεν είπα το πρωτάθλημα δικό μου τρέχουμε όπως θέλω εγώ αν τό λεγα τότε θα είχες ολο το δικαίωμα να τα λες όλα αυτά.

Εξυπακούεται όταν λέω ελευθερία δεν εννοω να τρέχουμε με τις ζάντες.

 

http://www.poll-maker.com/poll478953x3cbC4d28-19

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη cool! Σαφως και επιτρεπεται να πει ο καθενας την αποψη του.Και εγω την αποψη μου λεω.Που το "απαγορευσα" ??
Το παραδειγμα με το 30 % και τις ζαντες ειναι υπερβολικο εννοειται και το εντασσω στα ιδιοτροπα combos.
Διαλογος ειναι αυτο που κανουμε..Την αποψη μου λεω και παλι.Θα πρπεει να συμφωνουμε ;
Ψηφοφορια να κανουμε κανενα προβλημα αληθεια.Αλλα τι ακριβως να ψηφισουμε δεν εχω καταλαβει.Με αυτη τη λογικη ξεκινησα επισης..Αλλα μετα απο 15 σελιδες και ποσες μερες , ακρη ΔΕΝ βγαινει , σκοτωνομαστε μεταξυ μας , λεμε για ψηφοφοριες και κανενας δεν αναλαμβανει , λεμε λεμε λεμε , αποτελεσμα δεν βλεπω οποτε πηρα την πρωτοβουλια και οχι δημοκρατικα να προτεινω μια προταση σαν νεα αρχη.
Απο τους πολλους 2-3 ατομα δειχνουν να μη συμφωνουν.Οι υπολοιποι ομως ναι.Ουτε εγω ομως συμφωνω  να παιζω με 100% γκριπ η με πολυ αργο αυτοκινητο.Αλλα συμφωνω οτι πρεπει να τρεξω αν ειναι να ευχαριστηθει ολη η παρεα..Αυτη την αρχη εχω και αυτη θα διατηρω οσο μπορω.

Το παραδειγμα με το cup ομως ειναι αστοχο για τον λογο οτι σε ενα cup , οπως και σε μια δουλεια , δε θα ειναι ολα ροδινα..Ειπαμε "υπογραφεις" στους κανονισμους του διοργανωτη.Δεν εχεις δικαιωμα να παραπονεθεις.Παρα μονο να κρινεις αν ειναι ευκολο η δυσκολο.Και στο cup προσωπικα ειμαι πολυ πιο αυστηρος και θα ειμαι.
Οντως δε θα ξανα απαντησω γιατι εχω κουραστει.Αν θελεις κατι πιο προσωπικο σε Pm :p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε Ιάσονα νόμιζα πως επιτρέπεται να πούμε την άποψή μας ,δεν νομίζω πως βάλαμε ποτέ 30%γκριπ ούτε τρέξαμε με τις ζάντες .Στο cup μαζευτήκαμε τόσα άτομα και τρέχαμε με πολύ αντίξοες συνθήκες αλλά δεν υπήρξε το παραμικρό παράπονο .

Αυτές οι γενικεύσεις θα τρέχεις μόνος σου δεν κάνουν καλό σε κανένα διάλογο αν πραγματικά θέλεις τέτοιον ,βάζουμε μια πρώτη ψηφοφορία λοιπόν θέλετε να αποφασίζει ένας ελεύθερα η κατόπιν περιορισμών που θα ψηφιστούν στη συνέχεια και τέλος κέρδισες τι φωνάζεις εγώ απλώς την γνώμη μου λέω και τίποτα άλλο δεν είπα το πρωτάθλημα δικό μου τρέχουμε όπως θέλω εγώ αν τό λεγα τότε θα είχες ολο το δικαίωμα να τα λες όλα αυτά.

Τι σχεση εχει το cup που γνωριζαμε απο την αρχη οτι ετσι θα ειναι τα πραγματα και κρατησε μονο 5 κυριακες το χρονο και αν σου αρεσε εκανες εγγραφη η οχι με το gathering που μπαινουμε καθε κυριακη ακομα και οταν εχει αγωνα στο cup και απευθυνεται σε παλια και νεα μελη αργους και γρηγορους?

Φαντασου το gathering ως μια πλατεια που μαζευομαστε και παιζουμε και καθε φορα καποιος απο εμας λεει τι θα παιξουμε, αλλες φορες κρυφτο αλλες κυνηγητο. Θα παω εγω να του πω του αλλου οτι απαγορευεται να κρυφτεις εκει-εκει και εκει στο κρυφτο η οτι στο κυνηγητο απαγορευεται να κανεις τσαλιμακια και θα τρεχεις μονο ευθεια με 10km την ωρα και 10 ανασες ανα 100 μετρα? 

Τι ειναι αυτα ρε?

Link to comment
Share on other sites

Oσες φορες ετρξα στο cup δεν ειδα περιεργα πραγματα περιορισμους σε λαστιχα setup κι αλλα τετοια...απολυτη ελευθερια και κανονες κανονικων αγωνων ειδα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Θα το πω κι ας με πυροβολήσετε και το χεις πει και συ Ιάσονα το πρόβλημα είναι πως πρέπει να κάνουμε practice  μπαίνουν κάποιοι και απογοητεύονται επειδή βλέπουν μεγάλες διαφορές και τα βάζουν με το αυτοκίνητο η τις συνθήκες αυτοί όπως και νά χει θα φεύγανε ,το παράδειγμα με το cup δεν είναι καθόλου άστοχο γιατί φαίνεται καθαρά πως αυτοί που προσπαθούν παραμένουν ,αυτό που λες για το  cup πως δεν είναι όλα ρόδινα και πως πρέπει να προσαρμοστείς δεν στέκει απόλυτα γιατί όπως είδες φύγανε και από εκεί αρκετοί και αναγκαστήκαμε να τους αναπληρώσουμε άρα συμβαίνει παντού .

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ για τις ψηφοφορίες γι αυτό προσπάθησα να το απλοποιήσω τελικά όλοι μιλάνε κανείς δεν αναλαμβάνει να βγάλει το φίδι από την τρύπα .

Πάρτε το απόφαση δεν θα λειτουργήσει δημοκρατικά ο thelab να το κάνουμε ίσως όπως ο thazio να ψηφίσουμε προτείνω κάποιον που να θέτει τους κανόνες εγώ ψηφίζω Gomar.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο geof1 είπε χθες μια σοφή κουβέντα ,να τα συζητούσαμε όλα αυτά στο ts είναι σίγουρο πως εκεί δεν θα χε ανοίξει μύτη είναι φοβερό το τι παιχνίδια πάιζει η φαντασία μας.

Εκεί υπάρχει η αμεσότητα και οι απορίες ως προς το τι θέλει να πει ο καθένας λύνονται άμεσα .

Προτείνω να λύνονται εκεί τα θέματα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.