Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ποιος σου εδωσε το δικαιωμα να αποφασισεις περαν το ποιου αυτοκινητου και πιστας θα τρεξουμε? Λεγε.

Η παρεουλα των 3-4 ατομων που τρεχετε?

Εγινε ψηφοφορια για κατι τετοιο? Εσυ το αποφασισες μονος σου.

 

 

Όταν γυρίσεις από τον Κρόνο που είσαι σε τροχιά, ίσως θυμηθείς ότι έτσι έχουμε αποφασίσει εδώ και καιρό.

Αυτοί που είναι στο ts την Κυριακή, αποφασίζουν για την επόμενη.

 

Σταματώ διότι νομίζω εχω πέσει σε κάποια παγίδα.

Με λυπεί ιδιαίτερα αυτό και ελπίζω να μη το λέει στα σοβαρά ο αξιόλογος φίλος @Lazy Dog, που έχει αποδείξει το ήθος του, σε αυτό το κωλοχανίο που λέγεται ελλάδα.

 

See you on track.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα υπο αυτες τις συνθηκες κ συμπεριφορες, αυτην την Κυριακη θα ειναι η τελευταια φορα που θα συμμετεχω σε gathering(ναι, χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι)...

 

Ευχαριστω για τη φιλοξενια στα τελευταια δυο event...

 

Αν κ οταν αλλαξετε τροπο σκεψης κ καταλαβετε οτι δεν υπαρχει my way or the highway, τα ξαναλεμε :)

Eλπίζω η κρίση σου να μην επηρεάστηκε από τους κάνα δυό συνήθεις υπόπτους που τρώγονται με τα έντερά τους συνέχεια αν ναι ξανασκέψου το αλλιώς θα σε χαρακτηρίσω επαναστάτη χωρίς αιτία :p  :D  ,όπως θα είδες είναι πολλοί περισσότεροι εδώ μέσα αυτοί  που δεν δημιουργούν προβλήματα και οι περισσότεροι αντέδρασαν κόσμια χωρίς γκρίνιες και χωρίς να δημιουργούν πρόβλημα. :D;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε το επιθετικό ύφος και μερικά μηνύματα επί προσωπικού με αρκετά ειρωνικά σχόλια, ειπώθηκαν αρκετά ενδιαφέρονται θέματα, που ελπίζω να οδηγήσουν σε αλλαγές, γιατι το μόνο σίγουρο είναι πως για να υπάρχει γκρίνια, υπάρχει και αιτία.

Θα παρακαλούσα να προσπαθήσουν να εκφράσουν την άποψή τους όλοι όσοι τρέχουν, ή επιθυμούν να τρέξουν μαζί μας, και μετα, να κάνουμε μια σούμα και να δούμε πώς και αν γίνεται να αλλάξουμε κάτι, για να ικανοποιήσουμε τους περισσότερους.

Ξεκίνησε πολύ ωραία το θέμα από τον Ιάσονα, το αφήσαμε λίγο, και όταν το ξαναπιάσαμε, το γ@μίσαμε.. Όσο δύσκολο κι αν φαίνεται, πρέπει να συνεχίσουμε με κάποιο τρόπο την ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΗ συζήτηση, και να το πάρουμε απόφαση πως κάποια πράγματα πρέπει να αλλάξουν, αν θέλουμε να συνεχίσουμε να τρέχουμε με κόσμο! Το ίδιο ισχύει και για μένα, προσωπικά, ευχαριστιέμαι πολύ τους αγώνες στο RD, και θα μπορούσα να συνεχίσω μόνο εκεί! Το πάθος και η ικανοποίηση που μου πρόσφεραν οι περσινοί αγώνες στο thelab όμως, μου λείπουν... Τους λόγους ακόμα τους ψάχνω... Η ΠΑΡΕΑ με δέχτηκε και με καλωσόρισε με πολύ ζεστό τρόπο και με έκανε να νιώθω πολύ άνετα και ευχάριστα που έτρεχα μαζί σας. Προσοχή, άλλο παρέα, κι άλλο κλίκα! Μη δίνουμε την εντύπωση της κλίκας, γιατί όχι μόνο δε θα έρθουν νέοι, αλλά θα φύγουν κι αυτοί που έμειναν!

Μη φοβάστε τις αλλαγές... Αλλαγή σημαίνει Πρόοδος, σημαίνει εξέλιξη!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα υπο αυτες τις συνθηκες κ συμπεριφορες, αυτην την Κυριακη θα ειναι η τελευταια φορα που θα συμμετεχω σε gathering(ναι, χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι)...

 

Ευχαριστω για τη φιλοξενια στα τελευταια δυο event...

 

Αν κ οταν αλλαξετε τροπο σκεψης κ καταλαβετε οτι δεν υπαρχει my way or the highway, τα ξαναλεμε :)

-2

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aυτά που είπε ο Ιάσονας υιοθετήθηκαν ακαριαία, που δίνεται η εντύπωση της κλίκας  δεν καταλαβαίνω ,αυτό που πραγματικά συνέβη είναι πως ειπώθηκαν ορισμένα πράγματα εντελώς άκομψα και σε ένα βαθμό προσβλητικά .

Δεν αποκλείσθηκε καμιά αλλαγή αν κοιτάξεις το κόμπο έχει υιοθετήσει όλες τις αλλαγές που συμφωνήσαμε σε πρώτη φάση και ο ίδιος ο Ιάσονας το επικρότησε που στην ευχή φαίνεται η κλίκα θα με σκάσετε ,αρχίζω και χτυπάω μπιέλα.

Το μόνο που μένει είναι να έλθετε να βάλετε κόμπο ΕΛΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ποιός σας εμπόδισε κι αφήστε τις δικαιολογίες !

Τι είναι αυτά τα - ρε Ιάσονα έλεος φαίνεται σαν να το ευχαριστιέσαι γιατί αγόρι μου σού κανε κάτι κάποιος ?

Δεν πυροβολείς προς όλες τις κατευθύνσεις κι όποιον πάρει ο χάρος .

Τέλος πάντων εγώ σταματώ εδώ και δεν ασχολούμαι άλλο ότι αποφασίσετε μου το λέτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω αφου για καφε δεν παμε, να μπουμε τιμσπικ σημερα αυριο και να τα πουμε εκει.

Κριμα ειναι να χαλασει ολο αυτό

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν λεω οχι ποτέ σε διαλογο, ας το συνεχισουμε λοιπον...

 

Προτεινω η επιλογη να ειναι ΜΟΝΟ σε οτι εχει να κανει με το αυτοκινητο & την πιστα...

 

Στο κατω κατω βρε παιδια η ολη χαρα ειναι να καταφερεις να φερεις το αυτοκινητο οσο πιο κοντα στα μετρα σου γινεται. ΔΕΝ μπορουμε ολοι, για διαφορετικους λογους, να τρεχουμε το ιδιο με το ιδιο setup.

 

Αλλος θελει τo camber τερμα μειον, αλλος θελει πιο κοντες σχεσεις στο σαζμαν, αλλος θελει hard slicks και το πραγμα παει λεγοντας. Ειναι αμετρητοι οι συνδυασμοί...

 

Για μενα αυτη τουλαχιστον ειναι η χαρα(περα απο την οδηγηση εννοειται). Να βρισκω τα δικα μου ορια με default setup και μετα να αρχιζω το "πειραγμα"

 

Το ιδιο ισχυει και με το point of view....αλλος θελει απο μεσα οπως εγω και πολλοι αλλοι ΑΛΛΆ υπαρχουν και καποιοι αλλοι που θελουν να παιζουν με την καμερα  στον προφυλακτηρα....

 

Οτι γραφω το γραφω εντελως φιλικα, οπως κανω παντα. Δεν κατακρινω κανεναν αλλά δεν μου αρεσει να με βαζουν σε καλουπια...και ισως αυτο να με εκανε λιγο παραπανω ευέξαπτο

 

Αν στεναχωρησα καποιον, ζηταω συγγνωμη

 

edit: Και ας μην ξεχναμε οτι its just a facking game...δεν αξιζει να χαλαμε και πολυ τη ζαχαρενια μας. Θα την βρουμε στο τελος την ακρη :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν εχω καταλαβει τι στο καλο τους εχει πειραξει...

τα λαστιχα

η καμερα?

οι ιλουμινατι?

τα βυζια της παολα?

 

ποσο δυσκολο ειναι να βαλετε και οι δυο νερο στο κρασι σας?φτιαξαμε κατι ωραιο εδω μην το χαλασουμε για βλακειες η ολη ιστορια με τα combo ηταν πραγματικα να ανεβει το επιπεδο δυσκολιας καθε φορα οσο μπορει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ποσο δυσκολο ειναι να βαλετε και οι δυο νερο στο κρασι σας?φτιαξαμε κατι ωραιο εδω μην το χαλασουμε για βλακειες η ολη ιστορια με τα combo ηταν πραγματικα να ανεβει το επιπεδο δυσκολιας καθε φορα οσο μπορει

^^ αυτο ακριβως...

Τελειωστε το.

Θερμη παρακληση και απο μενα.

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα θα τα βλεπει ολα αυτα και ο @mad_dog, και θα ευχαριστιεται απο την επιλογη που εκανε να τρεχει μονος του στην "μπουρδιτσα" που παιζει :gyro:

Link to comment
Share on other sites

^^ αυτο ακριβως...

Τελειωστε το.

Θερμη παρακληση και απο μενα.

 

Οχι τιποτα αλλο, αλλα θα τα βλεπει ολα αυτα και ο @mad_dog, και θα ευχαριστιεται απο την επιλογη που εκανε να τρεχει μονος του στην "μπουρδιτσα" που παιζει :gyro:

 

Σήμερα είναι μια χαρούμενη μέρα για αυτον http://pcgamingforum.liveracers.com/Live/?server=pcgamingforum

Link to comment
Share on other sites

@GoMaR, θέλω να επαναλάβω το θέμα του fixed ποσοστού grip και grip transfer για όλους τους Κυριακάτικους αγώνες. Ας γίνει ένα poll, να μπει ένα fixed % και μετά κανένας δεν θα έχει δικαίωμα να γκρινιάξει.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

95 το λιγοτερο..Τωρα αν καποιος θελει να παραμεινει τοσο η να παει 100.Κανενα προβλημα.Ας θεσουμε 95 το λιγοτερο σε ολους.

Ακριβώς. Αλλά θα έλεγα με επίσης fixed grip transfer ανάμεσα στα sessions και tyre buildup. Με ρεαλιστικά νούμερα ή όχι δεν με ενδιαφέρει, απλώς να είναι σταθερα Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

Άρα ΠΑΝΤΑ 2 αγώνες από εδώ και πέρα, σωστά; Προτείνω επίσης το reverse grid στο 2ο race να το κάνουμε για αυτούς που τερμάτισαν στις 8 πρώτες θέσεις μόνο; Το λέω γιατί

α) Αν κάποιος είναι πάαααρα πολύ αργός και τερματίσει τελευταίος στο 1ο race, μπορεί να "χαλάσει" εντελώς το 2o race, λόγω αδεξιότητας.

β) Μπορεί κάποιος που τερμάτισε πολύ πίσω, να έχει άγχος που θα ξεκινήσει τον αγώνα και να μην το θέλει ο ίδιος

γ) Αν το κάνουμε για όλες τις θέσεις, τι γίνεται με αυτούν που εγκατέλειψαν στο 1o race; αν έχουμε πολλά DNF, από ποια θέση θα ξεκινήσουν στο 2ο race;

 

Μήπως να βάλουμε και περιορισμό για τη διάρκεια (στο περίπου); ~20 λεπτά το race (Me 5 λεπτο διάλειμμα, αφού πλέον θα έχουμε 2 races) για μένα είναι μια χαρά...

 

Επίσης, δεν αποφασίσαμε τίποτα για τους αγώνες μεγάλης διάρκειας... Προσωπικά δεν ξέρω αν θα μπορώ να συμμετέχω, αλλά καλό θα ήταν να το βάζαμε κι αυτό μια στις τόσο, αφού έχει ειπωθεί....

 

Επίσης, αν κάποιος επιλέγει fixed setup, θα ήθελα να μην είναι διαφορετικό από το default...

Έγινε επεξεργασία από Anthemius
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.