Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Θα αρχισω να φτιαχνω βιντεο με τις κινησεις μου για να βλεπετε και εσεις τι γινεται, βεβαια δεν εχω πλεον τα replay λογο format αλλα εδω ειμαστε και φετος.

Θα ειναι για τις πιο πισω θεσεις αλλα θα μαθετε πραγματακια για το σωστο timing σε μια προσπεραση.

Ειναι και αυτο τεχνη οπως το να πηγαινεις πολυ γρηγορα αλλα στο δευτερο υστερω κατα πολυ.

Κυριακο εσυ σε εναν αγωνα απο τους πρωτους που πηγαιναμε τρενο ειχες δει τι γινοταν.

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχισω να φτιαχνω βιντεο με τις κινησεις μου για να βλεπετε και εσεις τι γινεται, βεβαια δεν εχω πλεον τα replay λογο format αλλα εδω ειμαστε και φετος.

Θα ειναι για τις πιο πισω θεσεις αλλα θα μαθετε πραγματακια για το σωστο timing σε μια προσπεραση.

Ειναι και αυτο τεχνη οπως το να πηγαινεις πολυ γρηγορα αλλα στο δευτερο υστερω κατα πολυ.

Κυριακο εσυ σε εναν αγωνα απο τους πρωτους που πηγαιναμε τρενο ειχες δει τι γινοταν.

τεχνη ειναι να μπορεις να κρατας το αυτοκινητο πισω απο το προπορευομενο(εμενα μου βγενει ο κ@λος να το πετυχω) και να προσπερνας την ωρα που πρπει χωρις να ανοιγει ρουθουνι,και να μην εισαι επαιτης ποτε(για αυτο χρειαζετε συννενεσεις που λεω παντα)

Το να οδηγας ατσουμπαλα και να λες α τωρα μου πετυχε! τωρα οκ δεν μου πετυχε...ετυχε :p  ! με οτι συνεπαγετε αυτο, ειναι πιο ευκολο πιστεψε με και η κουτση μαρια μπορει να το κανει

εκανα τετοια προσπερση στον αρη προσφατα...εχασα τα φρενα και το μονο μου μου εμενε να κανω ειναι τετοια προσπερση και δεν ανοιξε ρουθουνι ε και?..Αλλα βγηκα και το ειπα οτι εκανα μκια και ζητησα συγνωμη απο τον αρη ...ΩΡΑΙΑ ΠΕΤΥΧΕ! ετσι θα το παμε τωρα?    :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και εγω, θα σου φτιαξω λοιπον τα βιντεο μεσα στη χρονια και θα κανω και εξηγηση γτ ετσι και οχι αλλιως για να μπουν ολοι στο πνευμα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και εγω, θα σου φτιαξω λοιπον τα βιντεο μεσα στη χρονια και θα κανω και εξηγηση γτ ετσι και οχι αλλιως για να μπουν ολοι στο πνευμα.

μα δεν σου λεω οτι δεν εισαι καλος οδηγος και εμπειρος...σου λεω ειτε πετυχε ειτε οχι ειναι αντικανονικο και επικινδυνο για τους υπολοιπους

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο θέμα του επίμαχου video. 

 

Ήταν racing incident γιατί οι 2 μπροστά απο το μπλε αυτοκίνητο ενώ φρέναραν έστριψαν προς τα δεξιά με αποτέλεσμα να μην υπάρχει καθόλου χώρος!!!

 

Ο λόγος που το συζητάμε είναι επειδή έγινε η καραμπόλα! Ο υπαίτιος για την καραμπόλα δεν ήταν κανένα απο τα 3 αυτοκίνητα (άσχετα αν υπήρξε το τζαρτζάρισμα μεταξύ τους), ο υπαίτιος ήταν το 4ο (μαύρο αυτοκίνητο το οποίο συνέχισε στην αγωνιστική γραμμή ενώ προφανώς δεν υπήρχε χώρος.

Γι αυτό το λόγο άλλωστε έγινε και η καραμπόλα!!

 

Σε κανένα κανονικό αγώνα δεν θα δυνόταν ποινή σε κανέναν!!! Έχουμε δει πολλές τέτοιες περιπτώσεις σε τέτοιες κλειστές στροφές με 3 αυτοκίνητα να στρίβουν μαζί!!!

 

Μην ξεχνάτε ότι το συμβάν έγινε στην πρώτη στροφή του αγώνα, μετά απο εκκίνηση και είναι "φυσιολογικά" τέτοιου είδους συμβάντα!!! 

Σε οποιοδήποτε άλλο γύρο του αγώνα ένα τέτοιο συμβάν θα θεωρούταν απευθείας divebomb και το μπλε αυτοκίνητο θα έπαιρνε ποινή!!! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μα δεν σου λεω οτι δεν εισαι καλος οδηγος και εμπειρος...σου λεω ειτε πετυχε ειτε οχι ειναι αντικανονικο και επικινδυνο για τους υπολοιπους

Ναι ρε παιδι μου δεν θα βαλω τα αντικανονικα και επικινδυνα θα βαλω τα κανονικα και ακινδυνα για να παιχτει σωστη μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε κανένα κανονικό αγώνα δεν θα δυνόταν ποινή σε κανέναν!!! Έχουμε δει πολλές τέτοιες περιπτώσεις σε τέτοιες κλειστές στροφές με 3 αυτοκίνητα να στρίβουν μαζί!!!

 

Μην ξεχνάτε ότι το συμβάν έγινε στην πρώτη στροφή του αγώνα, μετά απο εκκίνηση και είναι "φυσιολογικά" τέτοιου είδους συμβάντα!!! 

Σε οποιοδήποτε άλλο γύρο του αγώνα ένα τέτοιο συμβάν θα θεωρούταν απευθείας divebomb και το μπλε αυτοκίνητο θα έπαιρνε ποινή!!! 

Μου αρέσει να έχετε όμορφες απόψεις..

Και σε αγώνα θα το έκανα, δεν μπορώ να δικαιολογήσω οτι κάποιος θα ξεκινήσει το φρενάρισμα 50-60 μέτρα νωρίτερα απο όσο πρέπει, και 

εγώ δεν θα το εκμεταλλευτώ..

Νομίζω κανένας δεν θα το έκανε...

Και νομίζω κανένας δεν τοποθετήθηκε επι των αλλεπάλληλων αλλαγών πορείας του χρυσού αυτοκινήτου... ;)

(πράγμα που εκ των ουκ, δεν επιτρέπεται σε καμία περίπτωση)

Εγω ζητήσει ήδη συγγνώμη απο τον οδηγό του χρυσού αυτοκινήτου για το συμβάν, οχι επειδή εκανα λάθος στην εκτέλεση (διπλής ανάγνωσης) της υπέροχης κίνησης, αλλά επειδή σε εκείνο το σημείο, σε τέτοιο αγώνα που δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και πηγαίνουμε καθαρά για την απόλαυση, 

χάλασα την απόλαυση του παιγνιδιού στον συμπαίκτη μου, ο οποίος πήγε ΣΩΣΤΑ με το δεδομένο οτι πάμε χαλαρά....

Το θέμα το ανέβασα για να καταλήξουμε τι είναι επιτρεπτό και τι όχι σε βαθμολογούμενους αγώνες..

Δείτε το replay του τελευταίου αγώνα, πώς μπλόκαρα τον Κυριάκο στον τελευταίο γύρο, ΣΕ ΟΛΕΣ τις στροφές...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Και νομίζω κανένας δεν τοποθετήθηκε επι των αλλεπάλληλων αλλαγών πορείας του χρυσού αυτοκινήτου... ;)

(πράγμα που εκ των ουκ, δεν επιτρέπεται σε καμία περίπτωση)

 

Δείτε το replay του τελευταίου αγώνα, πώς μπλόκαρα τον Κυριάκο στον τελευταίο γύρο, ΣΕ ΟΛΕΣ τις στροφές...

 

.

με αδικεις...............................(φυσικα δεν ειναι αποδεκτο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα). ποστ #4689  :) 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει να έχετε όμορφες απόψεις..

Και σε αγώνα θα το έκανα, δεν μπορώ να δικαιολογήσω οτι κάποιος θα ξεκινήσει το φρενάρισμα 50-60 μέτρα νωρίτερα απο όσο πρέπει, και 

εγώ δεν θα το εκμεταλλευτώ..

Νομίζω κανένας δεν θα το έκανε...

Και νομίζω κανένας δεν τοποθετήθηκε επι των αλλεπάλληλων αλλαγών πορείας του χρυσού αυτοκινήτου... ;)

(πράγμα που εκ των ουκ, δεν επιτρέπεται σε καμία περίπτωση)

Εγω ζητήσει ήδη συγγνώμη απο τον οδηγό του χρυσού αυτοκινήτου για το συμβάν, οχι επειδή εκανα λάθος στην εκτέλεση (διπλής ανάγνωσης) της υπέροχης κίνησης, αλλά επειδή σε εκείνο το σημείο, σε τέτοιο αγώνα που δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον και πηγαίνουμε καθαρά για την απόλαυση, 

χάλασα την απόλαυση του παιγνιδιού στον συμπαίκτη μου, ο οποίος πήγε ΣΩΣΤΑ με το δεδομένο οτι πάμε χαλαρά....

Το θέμα το ανέβασα για να καταλήξουμε τι είναι επιτρεπτό και τι όχι σε βαθμολογούμενους αγώνες..

Δείτε το replay του τελευταίου αγώνα, πώς μπλόκαρα τον Κυριάκο στον τελευταίο γύρο, ΣΕ ΟΛΕΣ τις στροφές...

 

.

Να η συγγνωμη του!! :hehe: :hehe:

post-30865-0-53227200-1445331922_thumb.j

Vita , μπορει να ξενερωσα στον αγωνα τοτε , αλλα πραγματικα δε τρεχει τιποτα.Μπορει να το θεωρω πιο επιθετικη οδηγηση (οπως πχ ο Κυριακος ειναι ικανος να μπει με 350χμ στην πιστα χωρις να ελεγξει :p χαχαχα ) η εγω αντιστοιχα σε κατι αλλο, αλλα αυτος εισαι αυτος ειμαι , αυτοι ειμαστε.Τελος.

Το διαφορετικο στυλ του καθε οδηγου , κανει και τον αγωνα πιο συναρπαστικο.Σκεφτειτε το:) ( μεσα στα πλαισια των κανονισμων βεβαια)

Ο σκοπος της αναλυσης 3-4 σελιδων για αυτο το βιντεο , δεν γινεται για να βγαλουμε καποιον οδηγο λαθος , αλλα να γνωριζουμε σε αντιστοιχη περιπτωση πως θα συμπεριφερθουμε και ποια επισης ειναι τα ορια μας.Αν ομως ,οντως εσφαλε καποιος , τοτε παλι σεβαστο γιατι απο τα λαθη μας,  γινομαστε και καλυτεροι.

Αν δεν τρογωμασταν μεταξυ μας για αυτα τα συμβαντα , δε θα ειχαμε αυτη τη ποιοτητα αγωνων που εχουμε τωρα.(βλ. αιωρουμενη φερραρι ) :p

Αυτα απο μενα.

Φιλοι και παλι και εχθροι στην πιστα.

:p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Να η συγγνωμη του!! :hehe: :hehe:

attachicon.gifvitas.jpg

Vita , μπορει να ξενερωσα στον αγωνα τοτε , αλλα πραγματικα δε τρεχει τιποτα.Μπορει να το θεωρω πιο επιθετικη οδηγηση (οπως πχ ο Κυριακος ειναι ικανος να μπει με 350χμ στην πιστα χωρις να ελεγξει :p χαχαχα ) η εγω αντιστοιχα σε κατι αλλο, αλλα αυτος εισαι αυτος ειμαι , αυτοι ειμαστε.Τελος.

Το διαφορετικο στυλ του καθε οδηγου , κανει και τον αγωνα πιο συναρπαστικο.Σκεφτειτε το :) ( μεσα στα πλαισια των κανονισμων βεβαια)

Ο σκοπος της αναλυσης 3-4 σελιδων για αυτο το βιντεο , δεν γινεται για να βγαλουμε καποιον οδηγο λαθος , αλλα να γνωριζουμε σε αντιστοιχη περιπτωση πως θα συμπεριφερθουμε και ποια επισης ειναι τα ορια μας.Αν ομως ,οντως εσφαλε καποιος , τοτε παλι σεβαστο γιατι απο τα λαθη μας,  γινομαστε και καλυτεροι.

Αν δεν τρογωμασταν μεταξυ μας για αυτα τα συμβαντα , δε θα ειχαμε αυτη τη ποιοτητα αγωνων που εχουμε τωρα.(βλ. αιωρουμενη φερραρι ) :p

Αυτα απο μενα.

Φιλοι και παλι και εχθροι στην πιστα.

:p

Με έκανε disconnect !! και μετά βρέθηκα μέσα στο πιλοτήριο ενός άλλου αυτοκινήτου... ;) 

Σαφώς και μιλάμε για να βελτιωθούμε... ;) 

Link to comment
Share on other sites

 Να η συγγνωμη του!! :hehe: :hehe:

attachicon.gifvitas.jpg

Vita , μπορει να ξενερωσα στον αγωνα τοτε , αλλα πραγματικα δε τρεχει τιποτα.Μπορει να το θεωρω πιο επιθετικη οδηγηση (οπως πχ ο Κυριακος ειναι ικανος να μπει με 350χμ στην πιστα χωρις να ελεγξει :p χαχαχα ) η εγω αντιστοιχα σε κατι αλλο, αλλα αυτος εισαι αυτος ειμαι , αυτοι ειμαστε.Τελος.

Το διαφορετικο στυλ του καθε οδηγου , κανει και τον αγωνα πιο συναρπαστικο.Σκεφτειτε το :) ( μεσα στα πλαισια των κανονισμων βεβαια)

Ο σκοπος της αναλυσης 3-4 σελιδων για αυτο το βιντεο , δεν γινεται για να βγαλουμε καποιον οδηγο λαθος , αλλα να γνωριζουμε σε αντιστοιχη περιπτωση πως θα συμπεριφερθουμε και ποια επισης ειναι τα ορια μας.Αν ομως ,οντως εσφαλε καποιος , τοτε παλι σεβαστο γιατι απο τα λαθη μας,  γινομαστε και καλυτεροι.

Αν δεν τρογωμασταν μεταξυ μας για αυτα τα συμβαντα , δε θα ειχαμε αυτη τη ποιοτητα αγωνων που εχουμε τωρα.(βλ. αιωρουμενη φερραρι ) :p

Αυτα απο μενα.

Φιλοι και παλι και εχθροι στην πιστα.

:p

το κανα και εγω καμια 40αρια φορες και το εκανες θεμα ουτε 50 δεν ηταν  :bleh:

 1 εγινε και ημασταν στην πιστα εγω και εσυ κα ο thodoris ααα ξεχασα και αλλη μια προχτες με το μλκα που μου εκανε τα 3,2  :hehe: σε 24αρι σερβερ  :ph34r::whistling:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Χθες σε καποια φαση εβγαλε

 

Kick ταδε vote yes or no..

 

Εκει τι κανουμε? Ειδικα αν δεν ξερουμε τι εστι ο ταδε?

 

Δεν κάνεις τίποτα, μέχρι να σου κάνει κάτι κι εσένα, και τότε πατάς YES!  :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.