Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Γιατι βαλατε τους ιδιους γυρους με τον αγωνα του cup της κυριακης και με τις ιδιες συνθηκες απο τωρα? Αμα ειναι ετσι δωστε μου και το σεταπ πειτε μου και τι λαστιχα να βαλω ποσα καυσιμα και τα σχετικα να το κανουμε gathering.

Συγγνώμη για την παρέμβαση..

Αλλά σε όλες τις αγωνιστικές συγκεντρώσεις, όλοι κάνουν προπόνηση και μια και δύο και τρείς μέρες πρίν τον αγώνα.. 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την παρέμβαση..

Αλλά σε όλες τις αγωνιστικές συγκεντρώσεις, όλοι κάνουν προπόνηση και μια και δύο και τρείς μέρες πρίν τον αγώνα..

Σε ποια διοργανωση εχεις δει εσυ να τρεχουν τον αγωνα πριν την ημερα του αγωνα?

Για μενα κακως σεταριστικε ο server απο τωρα, επρεπε να ειναι κλειστος και να ανοιξει λιγο πριν τον αγωνα με μια ωρα practice απλα για να δεις το grip να κανεις οτι αλλαγες θες. Το να τρεχουμε απο σημερα τον ιδιο αγωνα με τις ιδιες συνθηκες που θα τρεξουμε την κυριακη στο cup για μενα δεν ειναι cup. Με αυτο που εχετε κανει αυτοματα ολοι θα μαθουν τι λαστιχα θελει ποσα καυσιμα θελει ποιον μπορει να περασει και ποιον οχι ποιος θα κερδισει τον αγωνα και τα σχετικα, την κυριακη γτ θα μαζευτουμε λοιπον για να δωσουμε τους ποντους?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ειναι απλα ιδεα ειναι το πως γινονται τα cup.

2. Δεν ειμαστε σε λαθος θεμα γιατι αυτο που γινεται εδω επηρεαζει και τα δυο.

3. Το θεμα δεν ειναι να μιλησω εγω στο διοργανωτη για να με "φτιαξει" αλλα να το συζητησουμε και να μαθουν οργανωτες και αγωνιζομενοι πως γινονται τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια διοργανωση εχεις δει εσυ να τρεχουν τον αγωνα πριν την ημερα του αγωνα?

Για μενα κακως σεταριστικε ο server απο τωρα, επρεπε να ειναι κλειστος και να ανοιξει λιγο πριν τον αγωνα με μια ωρα practice απλα για να δεις το grip να κανεις οτι αλλαγες θες. Το να τρεχουμε απο σημερα τον ιδιο αγωνα με τις ιδιες συνθηκες που θα τρεξουμε την κυριακη στο cup για μενα δεν ειναι cup. Με αυτο που εχετε κανει αυτοματα ολοι θα μαθουν τι λαστιχα θελει ποσα καυσιμα θελει ποιον μπορει να περασει και ποιον οχι ποιος θα κερδισει τον αγωνα και τα σχετικα, την κυριακη γτ θα μαζευτουμε λοιπον για να δωσουμε τους ποντους?

Δεν τρέχουν τον αγώνα, τρέχουν ελεύθερα δοκιμαστικά...

Το ότι γίνεται αγώνας στο σέρβερ, με όλο τον κόσμο ελεύθερα, και μπορείς και κάνεις προπόνηση ακόμα και σε προσπεράσεις, δεν το βλέπω κακό..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με αυτο που εχετε κανει αυτοματα ολοι θα μαθουν τι λαστιχα θελει ποσα καυσιμα θελει ποιον μπορει να περασει και ποιον οχι ποιος θα κερδισει τον αγωνα και τα σχετικα, την κυριακη γτ θα μαζευτουμε λοιπον για να δωσουμε τους ποντους?

 

Το επιχείρημα είναι σαθρό Ηλία καθώς όλες αυτές τις πληροφορίες μπορεί ο καθένας να τις αποκτήσει εύκολα και όταν προπονείται  στο offline.

Οι περισσότεροι από μας μπαίνουμε λίγο τις καθημερινές και αν είναι ανοιχτός ο σέρβερ είναι μια ευκαιρία να ρίξουμε μια κόντρα με τα φιλαράκια μερικές φορές είναι καλύτερα και από την Κυριακή.

Οπως καταλαβαίνεις δεν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου για μας το άν θα νικήσουμε  την Κυριακή ,δεν λέω πως δεν το κυνηγάμε αλλά μη τρελαθούμε κι όλας.

Αλλωστε ο thazio τόνισε πως το cup του 2015 το κάνουμε δοκιμαστικά είναι δηλαδή κάτι σαν φιλικό πρωτάθλημα για να καταλήξουμε στο τέλος για το πως θέλουμε να ναι το cup, εγώ ήμουν αυτός που είπε για βαθμούς για νά χει λίγο σασπένς και για να τραβήξει κόσμο.

Επι πλέον ποτέ μην είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα ,οι αγώνες μας στο thelab το χουν αποδείξει ,όποτε ήμουν το αδιαμφισβήτητο φαβορί ποτέ δεν κέρδισα το αντίθετο συνέβη αρκετές φορές ,οπότε καταρίπτεται κι αυτό το επιχείρημά σου.

Μην έχεις άγχος έλα να τρέξεις για το σπορ, ούτως η άλλως πάντα κάποιοι θα ναι πιο προπονημένοι η πολύ καλύτεροι από σένα αυτό δεν το γλυτώνεις μόνο με το να είναι κλειστός ο σέρβερ μέχρι τον αγώνα.

 

Οσον αφορά τις συνθήκες από τη στιγμή που ξέρουμε τους γύρους μπορούμε με προπόνηση να καλύψουμε τα σενάρια χαμένοι βέβαια αυτοί με λίγο χρόνο στη διάθεσή τους άρα αποκλείουμε η αποτρέπουμε πιο σωστά μερικούς από δω μέσα να λάβουν μέρος αφού θα χουν μαύρα μεσάνυχτα για το τι θα συναντήσουν ,όπως την έπαθα με τα λάστιχα εγώ δυό φορές.

Κάτω λοιπόν από αυτές τις συνθήκες κι αν θέλουμε συμμετοχές πρέπει να κάνουμε κάποιους συμβιβασμούς τέτοιου είδους ,να ξέρουμε δηλαδή τις συνθήκες.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τον παραγοντα τυχη για τις συνθηκες θα τον αντιμετωπίσουμε του χρονου με κάτι που σκεφτηκα το καλοκαιρι και θα συνδιάζεται με την κληρωση του ΛΟΤΤΟ του Σαββατου πριν τον αγώνα.Μόλις σκεφτώ τα σενάρια και τον μοντέλο θα ενημερώσω...Για φετος συνεχιζουμε έτσι και μην γκρινιάζετε... ☺

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν εχει καταλαβει αυτο που θελω να πω αλλα τωρα ειμαι στο gym (φτιαχνω τη μεση μου) και δεν μπορω να το αναλυσω. Thazio εννοειτε οτι αυτα ειναι γιατην επομενη σεζον.

Link to comment
Share on other sites

Simply the best!

Anpektabol !

Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω στον αγώνα για να μη νιώθεις μοναξιά αλλά δεν το βλέπω να τα καταφέρνω γιατί γ@μώ την ατυχία μου θα έχω καλεσμένους ΠαρασκευοΣ/Κ το μόνο καλό είναι πως συνήθως φεύγουν το απόγευμα της Κυριακής !

Μη στεναχωριέσαι όμως θα χεις το vita και τον Αρη αυτή τη φορά να σε παιδεύει ,είναι κι ο teammate σου που αν έχει χρόνο για προετοιμασία είναι πολύ ταχύς και εύχομαι επικίνδυνος χαχαχ όπως παλιά.

Ασε που δεν ξέρεις υπάρχουν και ανερχόμενα ταλέντα υπάρχουν και οι μεταγραφές της τελευταίας στιγμής αν γίνουν.

 

ΥΓ: Τελικά οι καλεσμένοι ανέβαλαν το ταξίδι τους για την επόμενη εβδομάδα οπότε η ομάδα gulf θα παραταχθεί με ότι έχει και δεν έχει τρέμε Jason όποτε έχω bmw  στα χέρια μου είδες τι γίνεται :D

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Simply the best!

Anpektabol !

Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω στον αγώνα για να μη νιώθεις μοναξιά αλλά δεν το βλέπω να τα καταφέρνω γιατί γ@μώ την ατυχία μου θα έχω καλεσμένους ΠαρασκευοΣ/Κ το μόνο καλό είναι πως συνήθως φεύγουν το απόγευμα της Κυριακής !

Μη στεναχωριέσαι όμως θα χεις το vita και τον Αρη αυτή τη φορά να σε παιδεύει ,είναι κι ο teammate σου που αν έχει χρόνο για προετοιμασία είναι πολύ ταχύς και εύχομαι επικίνδυνος χαχαχ όπως παλιά.

Ασε που δεν ξέρεις υπάρχουν και ανερχόμενα ταλέντα υπάρχουν και οι μεταγραφές της τελευταίας στιγμής αν γίνουν.

Ο @panosdimp προσπαθεί να ρίξει στάχτη στα μάτια... ;) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Simply the best!

Anpektabol !

Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω στον αγώνα για να μη νιώθεις μοναξιά αλλά δεν το βλέπω να τα καταφέρνω γιατί γ@μώ την ατυχία μου θα έχω καλεσμένους ΠαρασκευοΣ/Κ το μόνο καλό είναι πως συνήθως φεύγουν το απόγευμα της Κυριακής !

Μη στεναχωριέσαι όμως θα χεις το vita και τον Αρη αυτή τη φορά να σε παιδεύει ,είναι κι ο teammate σου που αν έχει χρόνο για προετοιμασία είναι πολύ ταχύς και εύχομαι επικίνδυνος χαχαχ όπως παλιά.

Ασε που δεν ξέρεις υπάρχουν και ανερχόμενα ταλέντα υπάρχουν και οι μεταγραφές της τελευταίας στιγμής αν γίνουν.

Ο teammate μου θα πρεπει να στρωσει κ*λο γιατι εχει ποινη +15 δευτερολεπτων.Δε θα την γλυτωσει ετσι.

Εχουμε βρει μια στρατηγικη , μενει να την εφαρμοσουμε ομως :p

Επισης , αλλο Hotlap αλλο 14γυροι υπο πιεση :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Παιδια ο Teamspeak server που φιλοξενουμαστε ληγει μεσα στον Οκτωβριο , θα ανανεωθει σαφεστατα αλλά με το ποσους χρήστες είναι ενα ζητουμενο.

 

Οποιος επιθυμει μπορεί να συμμετεχει στην ανανεωση με ενα ποσο 3-4 ευρω για ένα χρόνο , αυτό σημαινει οτι απο friend στο ts γινεται αυτόματα member! Τι σημαίνει αυτό ? Οταν γεμισουν τα slot  τοτε (και μόνο τότε ) θα δοθει προτεραιοτητα στα members .

 

Εδω τονιζω οτι κανενας δεν θα διωξει κανεναν απο το TS ποτέ και η ανανεωση θα γινει ετσι και αλλιως απο εμας τους πιο παλιους και μελη της clan που υπηρχε καποτε, αλλα ο αριθμος των ατομων που θα χωραει ο server θα καθοριστει απο το διαθεσιμο ποσο.

 

Οποτε παρακαλω συζητηστε το σαν ομαδα και πειτε μου :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.