Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

πω πω μέρες είχα να λιώσω έτσι..Πολύ ωραίο το combo.στο 90% grip δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα Τελικά.μπράβο Άρη για τους χρόνους!!

Ναι καταπληκτικό το combo θα γίνουν τρελές μάχες! Η Ferrari πολύ ατίθαση - ψοφάει για να "πετάξει κώλο" :p

Μην σου κάνει εντύπωση ο χρόνος μου, γιατί το τρέχω από τον Αύγουστο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

α πουλακι μου...Θα μας ερθεις προετοιμασμενος λοιπον !

Ο Liakjim επιασε τιμονι η ειναι ο μονος που παιζει ακομα με gamepad?

Δήλωσε ότι για το Cup θα ξαναπιάσει τιμόνι! (το ελπίζω)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα σας στεναχωρήσω

 

όχι όλους χεχε

 

edit : διφορούμενο λίγο το νόημα. Δυστυχώς με gamepad. Επιστροφή στις 11/10 .

 

Εν τω μεταξύ το gamepad το έχω λιώσει. Προσέξτε το ελαστικό στους μοχλούς. Το αριστερό (τιμόνι) έχει ξεφτίσει!!!

 

 

SAM_3790.jpg

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση

Χθες το βράδυ πέρασα τις συνθήκες που θα έχει και ο σέρβερ του thazio γι΄ αυτό μην τρομάξει κανείς από το χαμηλό γκρίπ ,το καλό είναι πως έχει υψηλότερο gain οπότε φθάνει σε καλό γκρίπ γρηγορότερα απ΄  ότι έφθανε ο δικός μας οπότε με 90 λεπτά practice και πολλά άτομα μέσα το γκρίπ θα ναι ψηλά.

Βέβαια έχει χαμηλότερο session transfer οπότε χάνουμε από κει ,γι αυτό μπείτε όλοι για practice αν θέλετε ψηλό γκρίπ είτε εδώ είτε στο cup.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή λύση, θα ήταν δύο αγώνες των 8 γύρων αγαπητέ...

Αν ήταν στο χέρι μου θα τρέχαμε αγώνες τουλάχιστον μιας ώρας διάρκειας (και άνω).

Μόνο έτσι μπαίνει κ η στρατηγική στη μέση αλλά αυξάνει κατακόρυφα και το σασπένς.

πχ για φανταστείτε αγώνα 35 γύρων με Lotus Exos 125 σε Silverstone και υποχρεωτική αλλαγή ελαστικών διαφορετικής γόμας ala F1 φάση..

Δεν θα ξανα έρθει η σειρά μου???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε συ Παναγιωτη.Ασε 90% grip.Ασε συνθηκες cup.

Απλα οχι practice να ριχνουμε κανα αγωνα αν ειναι.

Οποιος θελει practice ας μπει στον CLC :)

Μα σε συνθήκες cup όταν έχεις κάνει practice 90 ολόκληρα λεπτά δεν θα είναι 91 % θα χει ανέβει γι αυτό έβαλα 95 % ίσως έχει πάει πιο πάνω δεν ξέρω θα μαστε τόσα άτομα.

Αν παρ΄ όλα αυτά θέλετε το μειώνω πείτε μου.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια βόλτα από τον server, δεν ήταν κανένας, πήγα στο http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat?page=0να δω χρόνους, λίγα πράγματα μέχρι στιγμής.

 

Θα έχετε προσέξει ίσως που στο παραπάνω link με τους χρόνους, μόνο σε μένα και σε μερικούς άλλους εμφανίζει πλήρη στοιχεία, όπως τον χρόνο ανα κομμάτι διαδρομής, τον θεωρητικά καλύτερό μου χρόνο, πόσοι γύροι είναι valid, κλπ... 

 

Ίσως να το ξέρουν κάποιοι, αλλά για όσους δεν το ξέρουν, για να εμφανίζει τις αντίστοιχες πληροφορίες και για εσάς, το add on που πρέπει να φορτώσετε είναι το stracker (server side statistics tracker, ptracker's "sister app", HTTP output). Δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεται και το ptracker που αναφέρει, γιατί αυτό το είχα και από πριν.

 

To mod το κατέβασα από εδώ: http://www.racedepartment.com/threads/stracker.93956/

 

Αν θέλετε βάλτε το κι εσείς, έχει ενδιαφέρον πιστεύω να συγκρίνουμε τις αντίστοιχες πληροφορίες μεταξύ μας...

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα χτές το βράδυ να δοκιμάσω τι γίνεται...

Εντυπωσιάστηκα με τις επιδόσεις του @panosdimp

Ομοίως απογοητεύτηκα με το σετάπ μου, για κάποιο λόγο ο πίσω άξονας δεν είναι σταθερός κατά το φρενάρισμα..

Παραδόξως, στο προηγούμενο σίλβερσοουν που ήταν φορτωμένο (το μινι) στα ίδια ακριβώς σημεία δεν είχα θέμα

ακόμα και με περισσότερη πίεση στο πετάλ...

Με την απορία θα μείνω..

Η εντύπωση που μου έμεινε είναι οτι η μακλάρεν ήταν πιο ευκολοδούλευτη απο τη μπεμβε... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.