Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Άδικη η απόφαση να βγεί το άλφα ρομεο.

Άδικη....

 

http://cararac.com/comparison/alfa-romeo-mito-toyota-gt86.html

Δεν αποφασίσαμε ακόμα, μου φαίνεται θα πάμε για poll πάλι

http://www.poll-maker.com/poll377400x338a4a6E-14

Δεν καταλαβαίνω γιατί άδικη, το mito υστερεί κατά πολύ ακόμα και στο συγκριτικό λινκ που έβαλες αυτό λέει.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

ας μπει μονο το Mito ωστε να παιξουμε combo zandvoort + GT86 οταν γυρισω :D
Περα απο την πλακα.
Γνωμη μου να αφησετε το toyota μονο.Θεωρειται ευκολο αμαξι.τρενο και πολυ καλα φρενα.Θα το ευχαριστηθειτε σιγουρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποφασίσαμε ακόμα, μου φαίνεται θα πάμε για poll πάλι

http://www.poll-maker.com/poll377400x338a4a6E-14

Και τα δύο θέλουμε...

Και σκοπός είναι να αναδείξουμε ποιός πραγματικά φτιάχνει γρήγορα αυτοκίνητα, και ποιός κατασκευάζει αυτοκίνητα μάρκετινγκ... ;)

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΘΕΛΟΥΜΕ!!!

ας μπει μονο το Mito ωστε να παιξουμε combo zandvoort + GT86 οταν γυρισω :D

Περα απο την πλακα.

Γνωμη μου να αφησετε το toyota μονο.Θεωρειται ευκολο αμαξι.τρενο και πολυ καλα φρενα.Θα το ευχαριστηθειτε σιγουρα!

Αυτό αλλάζει άρδην τα δεδομένα....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι περιπου στα 2 με 3 δευτερολεπτα πιο αργη η Ιταλιδα..
Μπορει να ειμαι alfisti , αλλα το toyota μου αρεσει πολυ περισσοτερο :D

Λιγη προσοχη στα κατεβασματα με τον συμπλεκτη.Ειδικα απο 3η σε 2α.
Μπορει να σου διπλωσει αποτομα το αμαξι , αλλα ειναι τοσο καλα ζυγισμενο που δε θα ξεφυγει απο την γραμμη :D
 

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι περιπου στα 2 με 3 δευτερολεπτα πιο αργη η Ιταλιδα..

Μπορει να ειμαι alfisti , αλλα το toyota μου αρεσει πολυ περισσοτερο :D

Λιγη προσοχη στα κατεβασματα με τον συμπλεκτη.Ειδικα απο 3η σε 2α.

Μπορει να σου διπλωσει αποτομα το αμαξι , αλλα ειναι τοσο καλα ζυγισμενο που δε θα ξεφυγει απο την γραμμη :D

 

Νομίζω δεν τίθεται θέμα σύγκρισης και αδικείται το mito γιατί ανήκει σε άλλη κατηγορία ίσως το 4c  να ναι συγκρίσιμο με την gt 86.

Γράψτε λάθος η τιμή της 4c είναι διπλάσια  οπότε δεν τίθεται πάλι θέμα σύγκρισης.

Eν τω μεταξύ το μίτο είναι το quadrifoglio verde με τους 170 και όχι αυτό που αναφέρει η σύγκριση με τους 120 οπότε πρέπει πρώτα να τα δούμε προσεκτικά ,τελικά πρέπει να ναι ψιλοσυγκρίσιμα .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποφασίσαμε ακόμα, μου φαίνεται θα πάμε για poll πάλι

http://www.poll-maker.com/poll377400x338a4a6E-14

Δεν καταλαβαίνω γιατί άδικη, το mito υστερεί κατά πολύ ακόμα και στο συγκριτικό λινκ που έβαλες αυτό λέει.

To συγκριτικό έχει την απλή Mito με τα 120 άλογα ενώ το AC έχει αυτήν με τα 170.. Δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά.. Με λίγα σακιά τσιμέντο θα ισορροπήσουν τα πράγματα :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά.. Με λίγα σακιά τσιμέντο θα ισορροπήσουν τα πράγματα :D

Το θέμα είναι πόσο κοντά μπορούμε να πλησιάσουμε ,η αμφιβολία θα υπάρχει πάντα για το αν είναι τα σωστά τσουβάλια τοποθετημένα στην toyota οι επιδόσεις ενός ατόμου αλλάζουν συνεχώς και επηρεάζονται από πολλούς παράγοντες όπως η  διάθεση οπότε δεν θα χουμε σιγουριά για το σωστό.

Νομίζω πως δεν πρέπει να πειράξουμε την toyota άποψή μου βέβαια ,ίσως να το αφήναμε όπως και με τη m1 ,ας αφήσουμε δηλαδή κανα δυό mito μέσα για αυτούς που νομίζουν οτι μπορούν η επειδή γουστάρουν το τετράφυλλο τριφύλλι .

Παραπάνω από δύο νομίζω δεν χρειάζονται :p:D .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πφφφ... καινουργια μοδα αυτη με τη συννεφια (o θεος να την κανει συννεφια,.. τελος παντων).....

σε ποιον να στειλω το λογαριασμο απο τον οπτικο; γιατι δεν παιζει, θα στραβωθω σιγουρα....

βαλτε λιγο ηλιο ρεεεε, καλοκαιρακι εχουμε :p

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα έβαλα όλα μέσα στο Ζandvoort αποτέλεσμα ένα αυτοκίνητο με έκανε να πανηγυρίσω ,το audi με λίγο χαμήλωμα είναι Η εμπειρία γκαζόφρενοαναποδομαζεμαφρεναριστόκαιγκαζομένο συγνώμη αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς.

Τα τουότα και αλφα επιεικώς αδιάφορα για εξομοίωση, στην πραγματικότητα ίσως να είναι μια πολύ καλή επιλογή καθώς φαίνονται υπερβολικά ασφαλή.

Η Μιούρα η αλογομούρα είναι ενδιαφέρουσα κι αυτή και σαφώς καλύτερη για την εξομοιωσούλα μας ,αυτά όμως απηχούν τη δική μου άποψη που ίσως ανήκει στην μειοψηφία.

ΥΓ. Το αουντι ρίχνει με άνεση στο τουότα έκανα 2.03.χχ στον 4 γύρο που να το μάθουμε κι όλας,να μια ενδιαφέρουσα αντιπαράθεση  :D

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ααααα @wolves θα τα χαλάσουμε !!!!!!!!!

 

Τόσο καιρό παραπονιόμαστε για την μη δυνατοτητα αλλαγής καιρού κ τώρα που μπορούμε γκρινιάζετε????

Ίσως έχεις λάθος ρυθμισμένο monitor και δεν βλέπεις καλά.

 

Λοιπόν , διάβασα ότι το grip αλλάζει φυσικά με την θερμοκρασία του οδοστρώματος και αυτό από τον καιρό!!!

 

πχ άλλη (μεγαλύτερη) θερμοκρασία οδοστρώματος θα έχεις με ήλιο και αέρα στους 26C

και άλλη με συννεφιά και αέρα στους 26C!!!

 

Νομίζω αυξάνει ακόμα περισσότερο τον ρεαλισμό πχ θες ίσως άλλο setup , ίσως χαμηλότερες πιέσεις σε πιο χαμηλές θερμοκρασίες!!!

 

 

Πρόταση :

 

Δεν ξέρω πόσο φόρτο θα δώσει σε Άκη / Πάνο στο στήσιμο του server, αλλά ίσως αξίζει να δοκιμάσουμε αυτό

 

Είναι ένα προγραμματάκι σε Matlab που αλλάζει τον καιρό του παιχνιδιού με info από τον πραγματικό καιρό της πίστας.

 

Σε κάθε περίπτωση η αλλαγή των καιρικών συνθηκών είναι για μένα απολύτως θεμιτή.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα @wolves θα τα χαλάσουμε !!!!!!!!!

 

Τόσο καιρό παραπονιόμαστε για την μη δυνατοτητα αλλαγής καιρού κ τώρα που μπορούμε γκρινιάζετε????

Ίσως έχεις λάθος ρυθμισμένο monitor και δεν βλέπεις καλά.

το μονιτορ μια χαρα ειναι, η συγκεκριμενη υλοποιηση της συννεφιας σε αυτη την πιστα με κουραζει...

η "αρκετα" σκοτεινη πιστα σε αντιθεση με τον σχεδον "ασπρο" ουρανο μου βγαζει τα ματια...

και στο κεντρο της "ασπριλας" το virual mirror στο οποιο λογω αυτης της αντιθεσης αν εχεις πισω μαυρο αυτοκινητο ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΜΕΝΑ ΦΩΤΑ, εναν βαθμο μυωπιας θα τον ανεβασεις μεχρι το τελος του αγωνα :p

δεν ξερω, μπορει να φταιει και οτι ειμαι ηδη γκαβο και με ενοχλει περισσοτερο.......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.