Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ξέχασα να κρατήσω το replay του αγώνα χθες αλλά έχω υλικό από τον ανεπίσημο που κάναμε μετά :D

 

8ltwD3c.jpg

 

99NU1nb.jpg

 

Ελπίζω ο επόμενος αγώνας να μαζέψει περισσότερο κόσμο, αν και όπως έχει αποδειχθεί πάρα πολλές φορές ως τώρα ότι ακόμα και 3 αυτοκίνητα είναι αρκετά για τρελές μάχες!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 

 

Δυστυχώς χθες δεν μπόρεσα να τρέξω μαζί σας.

Συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μέρος στον δύσκολο αυτό αγώνα.

Ένα πέρασμα έκανα μεσοβδόμαδα και δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να τερματίσω έστω και ένα γύρο.

 

Ελπίζω αυτήν την Κυριακή να τα καταφέρω. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

liakjim Υπάρχει η δυνατότητα να διαλέξει ο καθένας το skin που θέλει για να τρέξει ,μήπως έχεις βρεί κανένα όμορφο πακέτο με skins για τη

bmw 235i  για να το περάσουμε όλοι και να διαλέξουμε skins?

Δεν το χω επιχειρήσει ακόμα ίσως το βράδυ δοκιμάσω να δω αν γίνεται αλλιώς θα με συνδράμει ο Akis με τις γνώσεις του.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας :p:D

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

http://www.racedepartment.com/downloads/fictional-g-drive-ring-sports-racing-bmw-m235i-racing.5879/

http://www.racedepartment.com/downloads/ks-bmw-m235i-retro-double-pack.5793/

http://www.racedepartment.com/downloads/m235i-racing-vln-679-walkenhorst-racing.5928/

http://www.racedepartment.com/downloads/m235i-racing-vln-680-mathol-racing.5950/

http://www.racedepartment.com/downloads/m235i-racing-vln-697-fk-performance.5974/

http://www.racedepartment.com/downloads/m235i-fictional-skin-hd-vettel.5933/

http://www.racedepartment.com/downloads/bmw-m235i-eifelblitz.6634/

Για ρίξτε μια ματιά σ αυτά τα skins και δηλώστε όσοι προλάβετε με pm αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε κάποιο από αυτά .

Mπορείτε να χετε και teammate οπότε με ενημερώνετε αναλόγως ,ας πούμε εγώ με τον vita μπορεί να διαλέξουμε τα ίδια χρώματα. :D

akis_z80 αν τρέξεις ως double dragon δώσε μας το skin  να σε βλέπουμε.

Σας υπόσχομαι να προσπαθήσω να σας ικανοποιήσω .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με το στήσιμο του BMW στην Monza. 

Έψαξα λίγο στο ίντερνετ αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Ανέβασε αν θες το setup σου να δούμε τι μπορούμε να φτιάξουμε ;)

Αν και δεν έχω κάνει κανένα γύρο ακόμα πιστεύω ότι θα βοηθήσει +2 psi στα λάστιχα και 1-2 κλικ χαμήλωμα της μπροστινής ανάρτησης σε συνδυασμό με χαμηλότερο wheel rate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε αν θες το setup σου να δούμε τι μπορούμε να φτιάξουμε ;)

Αν και δεν έχω κάνει κανένα γύρο ακόμα πιστεύω ότι θα βοηθήσει +2 psi στα λάστιχα και 1-2 κλικ χαμήλωμα της μπροστινής ανάρτησης σε συνδυασμό με χαμηλότερο wheel rate.

 

Άκη, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Επειδή δεν ξέρω καθόλου, χρησιμοποιώ τις ρυθμίσεις που έχει. 

Δεν αλλάζω κάτι. 

Εκτός αν έχει ήδη έτοιμες ρυθμίσεις στο site που είχε γράψει ο Άρης, οπότε χρησιμοποιώ αυτές. 

Αλλά για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο έχει μόνο για τις Nordschleife και Nurburgring.

Link to comment
Share on other sites

Με το set του nordschleife έκανα 1.05.9xx. Σίγουρα έπεφτε κι άλλο μιας και δεν ήταν όλα τα περάσματα στις στροφές καθαρά. Με κάποιες τροποποιήσεις ίσως υπάρξει βελτίωση.

Άκη αν μπορείς δες τι μπορεί να γίνει σε αυτό το setup, λίγο περιορισμό της ελάχιστης κατά τ άλλα υποστροφής πρέπει να θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελευταία τα κάνω σαλάτα με τα σετάπια, θέλει χρόνο αν αρχίζεις να διυλίζεις, αν βέβαια γνωρίζεις πετάς δυό τρεις ρυθμίσεις στα γρήγορα και ότι βγει, εμένα άλλοτε μου βγαίνει άλλοτε όχι,το πιθανότερο είναι επειδή δεν γνωρίζω τελικά :-P

Πάντως αφού με default κάνεις τέτοιο χρόνο δεν πολύ χρειάζεσαι σετάπ.

Αν θέλεις να βασανιστεις θα σου στείλω ένα μς το οποίο έκανα παρόμοιο με σένα χρόνο και τροποποίησε το να σου ταιριάζει .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ akis_z80

Kατέβασα το http://www.racedepartment.com/downloads/fictional-g-drive-ring-sports-racing-bmw-m235i-racing.5879/ και το πέρασα στο σέρβερ και μου το δίνει το δοκίμασα έβαλα όμως και το steam guid.

Ίσως να μην γίνεται επιλογή όταν επιλέγουμε κάποιο απο τα default.

Για δηλώστε skins τώρα που γυρίζει ,για να με βλέπετε οι υπόλοιποι με αυτό το skin πρέπει να το κατεβάσετε και να το βάλετε στο steam>steamapps>common>assetto corsa >content>cars>ks_bmw_m235i_racing>skins

To ίδιο ισχύει για όλους τα κατεβάζουμε όλοι βλεπόμαστε όλοι.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις.

 

Μακάρι να είχα τον χρόνο να κάνω δοκιμές και να αλλάζω μία - μία τις ρυθμίσεις μέχρι να βρω τις ιδανικές.

Πάντα μου άρεσε αυτό. 

Με αυτόν τον τρόπο έστηνα το αυτοκίνητο στο Richard Burns Rally. 

Παρέα με έναν φίλο, που ήξερε να στήνει το αυτοκίνητο, έμπαινα στην ειδική, δοκίμαζα, έβγαινα και του έλεγα εντυπώσεις.

Μου άλλαζε κάτι, έμπαινα ξανά, δοκίμαζα και βλέπαμε τις διαφορές.

Αυτό συνεχιζόταν μέχρι να πετύχουμε χρόνους εφάμιλλους με τους πρώτους.  

Δυστυχώς όμως αυτό δεν μπορεί να υλοποιηθεί την παρούσα στιγμή, πρώτον λόγω έλλειψης χρόνου και δεύτερον επειδή είμαι παντελώς άσχετος με το στήσιμο του αυτοκινήτου.  :D

Link to comment
Share on other sites

                                            ΔΟΚΙΜΗ         

 

 

                             AΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΤΟΥ

                           ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ

                                         BMW M235i racing

 

 

 

Practice 60 min ώρα 20:45

Qualify   15 min ώρα 21:45

Race      20 laps  ώρα εκκίνησης γύρω στις 22:00

Grip στο practice 95% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

 

Αν θέλετε ένα τέταρτο αργότερα μου λέτε πρόβα κάνω .

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +




Σημαντικό:
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Xρήση teamspeak .
  • Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak .
  • Μή ξεχνάτε τρέχουμε με bmw m235i racing  το παραμικρό λάθος στοιχίζει με το παραπάνω ακριβά τα ανταλλακτικά βλέπετε!
  • Aν ξέχασα τίποτα θα σας το πεί κάποιος με περισσότερη πείρα .
  • Αν έχετε απορίες σχετικά με τα λάστιχα η το καύσιμο κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει κατά τη διάρκεια του practice.

post-63928-0-15647900-1436624266_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

                                            ΔΟΚΙΜΗ         

 

 

                             AΓΩΝΑΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΤΟΥ

                           ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ

                                         BMW M235i racing

 

 

 

Practice 60 min ώρα 20:45

Qualify   15 min ώρα 21:45

Race      20 laps  ώρα εκκίνησης γύρω στις 22:00

Grip στο practice 95% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

 

Αν θέλετε ένα τέταρτο αργότερα μου λέτε πρόβα κάνω .

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Xρήση teamspeak .
  • Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak .
  • Μή ξεχνάτε τρέχουμε με lotus 98t είναι αυτοκίνητο για γερά νεύρα και παρ΄ όλο ότι βεντουζάρει το παραμικρό λάθος στοιχίζει με το παραπάνω.
  • Aν ξέχασα τίποτα θα σας το πεί κάποιος με περισσότερη πείρα .
  • Αν έχετε απορίες σχετικά με τα λάστιχα η το καύσιμο κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει κατά τη διάρκεια του practice.

 

Δεν νομίζω να τρέχουμε με λοτους 98τ αγαπητε.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.