Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

3 μηνες τζαμπα ειναι παντως,το εκανα και δεν με χρεωσε κατι,απλα εβαλα την καρτα για επιβεβαιωση στοιχειων.

 

Edit. Οι διαθέσιμες επιλογες σε πιστες και αμαξια ειναι αδιαφορες.

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω υπεύθυνα πως δεν ευθύνεται η εταιρία που κατασκευάζει τον Gotzila ,υπεύθυνοι είναι αυτοί οι Γερμαναράδες που ψάχνουν να βρουν φτηνούς οδηγούς και καταλήγουν σε ανεύθυνα άτομα σαν εμένα και σαν αυτόν που γκρέμισε το αεροπλανάκι προ καιρού !

Ατυχής μηχανική κίνηση λοιπόν ,ο σαστισμένος μου εγκέφαλος από τη χαρά του που θα εκκινούσε από τη δεύτερη θέση πάτησε exit για να σώσει το ghost :wall: ,το αποτέλεσμα γνωστό .

Μετά με έπιασε η μανία του μιμητισμού θέλησα από την τελευταία θέση να φτάσω σε δύο γύρους τους πρώτους και το πλήρωσα με μία μεγαλοπρεπή παρατεταμένη πιρουέτα αφού ακούμπησα το κερμπάκι του θανάτου με τέρμα το γκάζι και το τιμόνι στριμένο ,το αποτέλεσμα να πάρω στο λαιμό μου τον φοβερά γρήγορο και ταλαντούχο οδηγό (πρέπει να τους έχει στοιχίσει μια περιουσία ) Dimitris Liakouris o οποίος κατά τη γνώμη μου άξιζε τουλάχιστον τη δεύτερη θέση .

Ευτυχώς ας είναι καλά ο sir Jim με βοήθησε να αποφύγω τον νευρικό κλονισμό και να απολαύσω ένα κυνηγητό μαζί του μέχρι τον τελευταίο γύρο .

Ο Ακης έμπειρος έκανε μια πολύ έξυπνη με βάση το ταλέντο του  επιλογή  ,τι να πούμε το χει όλο το πακέτο :victory:

Μπράβο στο stergio ton vita και τον  Αρη (δεν έχω ριπλευ οπότε δεν ξέρω τι έγινε εκεί μπροστά) και φυσικά και σ όλους για τη συμμετοχή και τις μάχες που δώσανε .

Μεγάλοι απόντες jason Gomar-i (νάτος πάλι αυτός ο λόξυγκας) Thodoris kai Pipergias γιατί βρε παιδιά τι χειρότερο θα μπορούσε να σας εύρει από αυτό που έπαθα εγώ ? :suicide::haha:

Low cost driver panosdimp.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

o οποίος κατά τη γνώμη μου άξιζε τουλάχιστον τη δεύτερη θέση .

Χλωμό. Εσύ κ ο Στέργιος σαφώς πιο γρήγοροι κ ο Άρης βελτιωμένος (πάμε ομαδάρα).

Άρα 4ος ή 5ος.

Από εδώ κ πέρα με gamepad οπότε μάχες με τους πιο πίσω (αν έχουμε ιντερνετ κ ρεύμα δλδ).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό. Εσύ κ ο Στέργιος σαφώς πιο γρήγοροι κ ο Άρης βελτιωμένος (πάμε ομαδάρα).

Άρα 4ος ή 5ος.

Από εδώ κ πέρα με gamepad οπότε μάχες με τους πιο πίσω (αν έχουμε ιντερνετ κ ρεύμα δλδ).

Αν μας κόψουν και το ρεύμα τότε θα κάνουμε αυτό που κάναμε εμείς (οι γέροι) στα νιάτα μας, θα βρισκόμαστε και θα κάνουμε αγώνες σε κατηφόρες καθιστοί σε skateboard

 

Εντάξει όχι ακριβώς έτσι: :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πολλά μπράβο και από εμένα σε όλους για τον χθεσινό αγώνα.

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια βέβαια, στον Άκη που οδήγησε γρήγορα από την αρχή έως το τέλος, κερδίζοντας άνετα τον αγώνα.   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πολλά μπράβο και από εμένα σε όλους για τον χθεσινό αγώνα.

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια βέβαια, στον Άκη που οδήγησε γρήγορα από την αρχή έως το τέλος, κερδίζοντας άνετα τον αγώνα.   

Eδώ που τα λέμε σε σένα αξίζουν τα περισσότερα συγχαρητήρια και φυσικά και η δεύτερη θέση που πήρες αφού εξοικιώθηκες τόσο γρήγορα με το assetto ,μπράβο και πάλι και εύχομαι νά ΄χουμε ωραίες μάχες στο μέλλον γιατί απ΄ ότι είδα όταν τρέχαμε για λίγο μαζί είσαι και ευγενής φύση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eδώ που τα λέμε σε σένα αξίζουν τα περισσότερα συγχαρητήρια και φυσικά και η δεύτερη θέση που πήρες αφού εξοικιώθηκες τόσο γρήγορα με το assetto ,μπράβο και πάλι και εύχομαι νά ΄χουμε ωραίες μάχες στο μέλλον γιατί απ΄ ότι είδα όταν τρέχαμε για λίγο μαζί είσαι και ευγενής φύση.

 

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

 

Δυσκολεύομαι λίγο με την διαχείριση των ελαστικών, αλλά με τον καιρό ελπίζω να διορθώσω αυτό το πρόβλημα.

Γενικά όμως είναι ικανοποιημένος με τον ρυθμό που είχα και κυρίως επειδή είδα την καρό σημαία, στην πρώτη μου συμμετοχή.

 

Να σου πω την αλήθεια Παναγιώτη απογοητεύτηκα λίγο με την εξέλιξη του αγώνα χθες, γιατί η 2η θέση κρίθηκε, πρώτον από το τεχνικό σου λάθος και δεύτερον από τα οδηγικά λάθη των vita και Άρη, με αποτέλεσμα να μην δώσουμε πραγματική μάχη μέσα στην πίστα.

Μάχη που πιθανότατα θα έχανα λόγω της απειρίας μου να γυρίζω με έναν σταθερό ρυθμό και της κακής διαχείρισης των ελαστικών.

Έγινε επεξεργασία από stergioswrc
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τον καθαρό και ενδιαφέρον αγώνα.

Άκη, δεν περίμενα να τον πας τόσο καλά τον "Γκοτζίλα" - ωραίος όπως πάντα!

Στέργιο - καταπληκτικός - προχώρα σε θέλει όλη η χώρα, τίποτα δεν είναι τυχαίο, τερμάτισες εκεί όπου άξιζες. Όλοι κρινόμαστε σ' αυτό το παιχνίδι από το πόσα λάθη θα κάνουμε!

Πάνο και Δημήτρη (ομαδάρα) άτυχοι για αστείους λόγους - δεν πειράζει εμάς (με τον Vita) μας βόλεψε - λείψανε οι γάτες και χορέψαν τα ποντίκια

Παναγιώτη (Vita) άξιος και δυνατός αντίπαλος!

Στάθη - κρίμα, έπρεπε να με αφήσεις να περάσω αφού είχες μπλε σημαία και θα αποφεύγαμε την καταστροφή! Δεν πειράζει, μαθαίνουμε (και οι δύο).

Οι υπόλοιποι μπράβο για την προσπάθειά σας, μην το βάζετε κάτω! :happy:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι νέο μέλος. Θα ήθελα αν υπάρχουν ανοικτές θέσεις να πάρω κι εγώ μέρος στα Κυριακάτικα events. Κυρίως παίζω R3E, αλλά στις εκπτώσεις στο steam αγόρασα το AC και θέλω να του κάνω λίγη απόσβεση :) . Είμαι μέτριος ως προς τους χρόνους, αλλά προσπαθώ να έχω consistency και να αποφεύγω τις συγκρούσεις.

 

Χαιρετισμούς, 

 

Γιάννης

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι νέο μέλος. Θα ήθελα αν υπάρχουν ανοικτές θέσεις να πάρω κι εγώ μέρος στα Κυριακάτικα events. Κυρίως παίζω R3E, αλλά στις εκπτώσεις στο steam αγόρασα το AC και θέλω να του κάνω λίγη απόσβεση :) . Είμαι μέτριος ως προς τους χρόνους, αλλά προσπαθώ να έχω consistency και να αποφεύγω τις συγκρούσεις.

 

Χαιρετισμούς, 

 

Γιάννης

Καλώς ήρθες Γιάννη! Χαρά μας που θα προστεθείς στην παρέα μας.

Το επίπεδό σου δεν παίζει ρόλο, θα βρεις οπωσδήποτε ισάξιους αντιπάλους σου (είμαστε πολλοί - και εγώ μέτριος είμαι) για να σου κρατήσουν το ενδιαφέρον σου.

Οι Κυριακάτικοι αγώνες μας είναι ιδανικοί για να γίνεις καλύτερος οδηγός και ο καλύτερος τρόπος να κάνεις απόσβεση στην επένδυσή σου! Όλοι εδώ σεβόμαστε ο ένας τον άλλο γι' αυτό και δώσε μεγάλη σημασία στους κανόνες με τους οποίους τρέχουμε.

Θα τα πούμε στην Monza του 66 την Κυριακή (με δύσκολο combo ξεκινάς)!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυο οπτικες απο το τρακάρισμα του στάθη με τον αριστείδη,εγω ειμαι το nissan που περνάει οριακά:

 

Δοκιμασα ήδη αρκετά το νεο combο,θαχουμε τρακαρισματα νομιζω,ειδικά στην τριτη τεταρτη στροφή,ειναι πολυ ευκολο να ακουμπήσεις μπαριέρες.

 

Βρηκα ενα ωραιο setup απο racedepartment,το αλλαξα ελαχιστα,το παραθετω εδω να το δοκιμάσετε,δινει δικαιωμα να πατησεις και παραπανω γκαζι και φρενο.

Lbb1.rar

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυο οπτικες απο το τρακάρισμα του στάθη με τον αριστείδη,εγω ειμαι το nissan που περνάει οριακά:

 

Δοκιμασα ήδη αρκετά το νεο combο,θαχουμε τρακαρισματα νομιζω,ειδικά στην τριτη τεταρτη στροφή,ειναι πολυ ευκολο να ακουμπήσεις μπαριέρες.

 

Βρηκα ενα ωραιο setup απο racedepartment,το αλλαξα ελαχιστα,το παραθετω εδω να το δοκιμάσετε,δινει δικαιωμα να πατησεις και παραπανω γκαζι και φρενο.

 

Παρ' ολίγο από τη βιασύνη (νεύρα) μου να σε πάρω στο λαιμό μου, ευτυχώς που φώναξες και φρέναρα! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Γιάννη! Χαρά μας που θα προστεθείς στην παρέα μας.

Το επίπεδό σου δεν παίζει ρόλο, θα βρεις οπωσδήποτε ισάξιους αντιπάλους σου (είμαστε πολλοί - και εγώ μέτριος είμαι) για να σου κρατήσουν το ενδιαφέρον σου.

Οι Κυριακάτικοι αγώνες μας είναι ιδανικοί για να γίνεις καλύτερος οδηγός και ο καλύτερος τρόπος να κάνεις απόσβεση στην επένδυσή σου! Όλοι εδώ σεβόμαστε ο ένας τον άλλο γι' αυτό και δώσε μεγάλη σημασία στους κανόνες με τους οποίους τρέχουμε.

Θα τα πούμε στην Monza του 66 την Κυριακή (με δύσκολο combo ξεκινάς)!

 

Ευχαριστώ Άρη! Όντως δύσκολο combo, θα προσπαθήσω να κάνω λίγο practice αλλά τα open wheelers δεν είναι το φόρτε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.