Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δεν υπάρχει περιορισμός. Μπορούν πχ όλοι να πάρουν το ΒMW M3 GT2 αν θέλουν.

 

 

Sorry, δεν το ήξερα.

Έβλεπα δίπλα σε κάθε αυτοκίνητο την ένδειξη πχ 3/3, 5/5, και νόμιζα ότι οι αιτήσεις συμμετοχής δεν πρέπει να υπερβαίνουν τον συγκεκριμένο μέγιστο αριθμό.  

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε γιατί ζητάς συγγνώμη???

 

Απλά ο Άκης έβαλε τυχαία μια κατανομή αυτοκινήτων για να δοκιμάζουμε. . Αύριο στον αγώνα θα βάλει στις ρυθμίσεις , ακριβώς ότι του στείλουμε ως προτίμηση.

Η πίστα πχ αν έχει 24 slots, θα βάλει τόσα όσα πούμε + κάποια που θα περισσέψουν μιας κ ποτέ ως τώρα δεν υπερβήκαμε τις μέγιστες θέσεις.

Στους αγώνες με ίδιο τύπο αυτοκινήτου δλδ ενιαίο, το βήμα του να δηλώνουμε αυτοκίνητο δεν είναι φυσικά απαραίτητο .

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα μια προσωρινή λύση για τις αποσυνδέσεις. Ενεργοποιήσα στο router μια επιλογή (σήμερα έμαθα τί είναι ), που λέει SRA δλδ seamless rate adaptation, όπου το router συγχρονίζει με απόλυτη προτεραιότητα την σταθερότητα, οπότε συγχρόνισα στην εξωπραγματική για τα δεδομένα Ουγκάν...εεε Ελλάδας ήθελα να πω, 1625Kbps αλλά με SNR Margin 26dB, είναι σταθερή σαν βράχος δλδ μηδέν αποσυνδέσεις.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@stergioswrc , alien-ίζεις λίγο ή μου φαίνεται? :p

 

Εγ'ω σας τα έλεγα......

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Που να τον δείτε στα χώματα τι κάνει :p :p :p :p :p :p :p

 

Μπράβο Στέργιε!!

Φαντάσου να τρέξεις και με καμιά τιμονιέρα της προκοπής.......

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ή κόβεις ή δεν κόβεις, το άλλο είναι σα να λες "ολίγον έγγυος" :D

Σκόπευα να μην αρχίσω τα off tracks και αν το έκανα θα άφηνα γκάζι για να αντισταθμιστεί το πλεονέκτημα.

Πάντως δεν έχω πρόβλημα να πάμε all out (εφόσον το συμφωνήσουμε) αν και θα δούμε αστείες γραμμές με τόσο χαλαρά όρια :D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως θα συμφωνήσουμε είμαστε όλοι φιλότιμα παιδιά, τουλάχιστον θα προσπαθήσουμε ?έχεις το λόγο μου ?.

Αλλά κι αυτή η πίστα ρε παιδί μου είναι σαν τις σειρήνες στη μυθολογία σε καλεί να παρασπονδίσεις ,πρέπει να καταβάλεις υπεράνθρωπες προσπάθειες να αντισταθείς.

Οκ αύριο θα γίνω superman. ?

Link to comment
Share on other sites

Αν με ρωτάγατε θα έλεγα να αλλάξει η πίστα. Στο παραπέντε όμως, απλά ας τηρήσουμε τις άσπρες γραμμές. Απόλυτα εφικτό. Με Θοδωρή χθες είχαμε αγώνες στον προφυλακτήρα και πάντα εντός. Αν κάποιος κόψει λίγο , ας αφήσει λίγο γκάζι. Αν περάσει κάποιον έτσι, ας δώσει πίσω την θέση. Τέλος να πω προσοχή στα πέναλτι. Στο πρώτο S μπορεί να το τσιμπήσεις. 6 δευτερόλεπτα. Πολυ εύκολα, στο τέλος της μεγάλης ευθείας, απλά τσουλάς για την παρατεταμένη δεξιά με το ελάχιστο δυνατό κόστος.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκεί θα το πάθουμε οι περισσότεροι χθες έκατσα με το vita μέχρι αργά προσπαθώντας να μάθουμε να πηγαίνουμε με τις δύο ρόδες πάντα στην πίστα, οι φορές που δεν το καταφέραμε ήταν τραγικά πολλές ?,πάντως βελτιωθήκαμε αρκετά .

Είναι που θες να πας γρήγορα και παρασυρεσαι λες λίγο να τσιμπίσω πανω στο κερμπ και τελικά βρίσκεσαι έξω από αυτό ?

Χρειάζεται μεγάλη εγκράτεια κι εμείς οι ελληνες κάθε άλλο παρά εγκρατείς είμαστε.

Έχω κι ενα πρόβλημα με το ποντεσιόμετρο του γκαζιού τελευταία πολλές φορές δεν πιάνει το 100% μια λύση προχειρη που βρήκα γιατί βαριέμαι να κάθομαι να λύνω εστω και το κάλυμμα από την πεταλιέρα ήταν να το πάω στο 92% από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού στα controls αυτά για όποιον έχει παρόμοιο πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι ενα πρόβλημα με το ποντεσιόμετρο του γκαζιού τελευταία πολλές φορές δεν πιάνει το 100% μια λύση προχειρη που βρήκα γιατί βαριέμαι να κάθομαι να λύνω εστω και το κάλυμμα από την πεταλιέρα ήταν να το πάω στο 92% από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού στα controls αυτά για όποιον έχει παρόμοιο πρόβλημα.

Welcome to the club. Η λύση είναι των 30' http://www.thelab.gr/topic/136622-simracing-gear-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%AD%CE%B6%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CF%87%CF%89%CF%89%CF%89/page-15#entry2157712

Σιγά σιγά θα πρέπει να κατεβάζεις συνεχώς το ποσοστό. (εκτός κ αν το λες ως δικαιολογία για σήμερα :p :p :p , αν κ με τέτοιο ρυθμό που έχεις, δύσκολα σε σταματάει ακόμα κ αυτό)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν! Mέχρι στιγμής έχουμε:

 

GT3

Billys Z4

Stathis Z4

Gotheron MP4

Orgios MP4

wolves MP4

Akis GTR

Poloman GTR

Thodoris.GR GTR

djkostas SLS

fatalara SLS

 

GT2

Aris M3

Liakjim M3

Panosdimp M3

Rapidfast M3

Stergioswrc M3

uodvrhw M3

 

Airfatha P4/5

 

Για αλλαγές-προσθήκες στείλτε pm μέχρι τις 20:00!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα εκπλαγείς με το πόσο καλά παίζει το AC με ένα xbox 360 gamepad. (στο οποίο θα καταφύγω και εγώ λείαν συντόμως για το υπόλοιπο του καλοκαιριού λόγω μικρής/ προσωρινής μετακόμισης).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν! Mέχρι στιγμής έχουμε:

 

GT3

Billys Z4

Stathis Z4

Gotheron MP4

Orgios MP4

wolves MP4

Poloman GTR

Thodoris.GR GTR

 

GT2

Akis 458

Aris M3

Liakjim M3

Panosdimp M3

Rapidfast M3

Stergioswrc M3

uodvrhw GT2

 

Airfatha P4/5

 

Για αλλαγές-προσθήκες στείλτε pm μέχρι τις 20:00!

 

WAT ούτε μια SLS?

Θα προσπαθήσω να μπω κι εγώ, να εκπροσωπήσω την ομάδα!!!  :tomato:  :tomato:  :tomato:  :tomato:  :tomato:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.