Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Μπραβο Ακη...Πιστευω πως θα σπερνει το combo!
αντε να δουμε αν θα παιξω....
Παναγιωτη  ; Να το κλεισουμε απο τωρα για Σαββατο απογευμα - βραδυ ; Ειτε καφες , φαγητο , η οτι θελετε.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιάμεση παρέμβαση για να μη καθυστερούμε με τα διαδικαστικά, και συνεχίζουμε την κουβέντα για το χθεσινό αγώνα μετά :D

 

 

 

 

 

Ήρθε η ώρα να κάνουμε και έναν αγώνα σε ημι-οβάλ!

Η Aosta είναι γνωστή σε αυτούς που έπαιζαν netKar pro. Ακόμα και να μην την ξέρετε, το layout που επέλεξα είναι αρκετά εύκολο και μαθαίνεται σε μερικούς γύρους. Έχει μήκος 3271m και το μεγαλύτερο μέρος της πίστας είναι οβάλ.

Την επέλεξα γιατί είναι άψογη τόσο από άποψη γραφικών όσο και εδάφους, με πολύ λεπτομερές bump map για να σας γαργαλάει το force feedback :D

Η 458 s3 επιλέχθηκε γιατί έχει πολύ μηχανικό grip και μπορεί να σπάσει τα χρονόμετρα με το default setup. Τουλάχιστον να γλιτώσουμε τον πονοκέφαλο των ρυθμίσεων!

 

 

Αγώνας Κυριακής 21 Ιουνίου 2015

gOYWADP.jpg

 

Αυτοκίνητο: Ferrari 458 S3

Πίστα: Aosta Semi Oval Sport (DOWNLOAD | Official Page)

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει με 95% grip, τελειώνει με 99%)

 

Practice: 1 ώρα

Qualify: 15 λεπτά

Race: 35 λεπτά (οι γύροι θα υπολογιστούν αργότερα)

Αυτα ειναι... αντε να πατησουμε λιγο γκαζακι. Count me in.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ακη...Πιστευω πως θα σπερνει το combo!

αντε να δουμε αν θα παιξω....

Παναγιωτη  ; Να το κλεισουμε απο τωρα για Σαββατο απογευμα - βραδυ ; Ειτε καφες , φαγητο , η οτι θελετε.

Δυστυχώς το πρόγραμμα για το Σ/Κ είναι φουλαρισμένο με υποχρεώσεις αλλά μέχρι τον Αύγουστο θα ξανανέβω πιστεύω και τότε θα βρώ χρόνο για μια συνάντηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@wolves, @GoMaR,

sneak peek αυτού που χάσατε :p

Verde δεν ξέρω αν το κατάλαβες εκείνη την ώρα, αλλά είχες άγιο στη φάση που ξεκινάει στο 0:50 :p

Μου γλίστρησε το αυτοκίνητο στα φρένα επειδή πάτησα άτσαλα εκτός πίστας.. ουφφφφ

 

replay του χθεσινού αγώνα

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

[emoji14]

Verde δεν ξέρω αν το κατάλαβες εκείνη την ώρα, αλλά είχες άγιο στη φάση που ξεκινάει στο 0:50 [emoji14]

Μου γλίστρησε το αυτοκίνητο στα φρένα επειδή πάτησα άτσαλα εκτός πίστας.. ουφφφφ

Δεν το είδα καν εκείνη την στιγμή. Ειχα και τα νεύρα μου με το γκάζι (είδες πόσο νευρικός ήμουν) και είχα μπει εγκεφαλικά σε safe mode [emoji14] Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γαμώτο, ήλπιζα να ήμουν εγώ η αιτία της νευρικότητας  :D

Eγώ πάντως παρ΄ όλο που είχαμε διαφορά  αρκετών δευτερολέπτων ήμουν φοβερά αγχωμένος ,το αριστερό μου μάτι έβλεπε συνεχώς τη δαιμονισμένη μαύρη βουλίτσα που κατάπινε με μανία όποια άμοιρη μαύρη βουλίτσα έβρισκε στο διάβα της,η αλήθεια είναι πως η εικόνα  με προβλημάτισε τόσο που αναρρωτήθηκα αν παίζουμε assetto η pacman .

Mετά την ευθεία του τερματισμού κοιτούσα συνεχώς το πάνω μέρος της οθόνης να δω τι χρόνο θα κάνεις για να προσαρμόσω την ταχύτητά μου άν βέβαια ήταν αυτό δυνατόν έτσι ώστε να με φτάσουν οι γύροι χωρίς να με φτάσεις εσύ.

Ευτυχώς ήσουν πολύ πίσω, στον τελευταίο γύρο ήταν τόσο το άγχος να μην κάνω λάθος και να σιγουρέψω τη νίκη που σε μερικές στροφές μπήκα με τα μίσα χιλιόμετρα απ΄ όσα συνήθως :fie:  .

Το πιθανότερο είναι να απέχω κι εγώ από τον επόμενο αγώνα εκτός και άν επιστρέψω εγκαίρως την Κυριακή.

Όσο για το combo είναι τυπική επιλογή ενός racing maniac :innocent:  που θέλει να νομίζουν οι συνάδελφοί του πως το διάλεξε για να περάσουν ωραία :p :p :p:sarcastic: !

Δεν έβαζες και κανα χαντάκι :crazy:  στη μέση του δρόμου να μοιάζει λίγο με την ελληνική πραγματικότητα? :p:D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο χωρο του assetto corsa και γενικα του racing gaming αγορασα προσφατα την τιμονιερα logitech driving force gt και θα ηθελα την βοηθεια σας πανω σε τι ρυθμισεις θα μπορουσα να τις κανω...!! ευχαριστω..!! Νικος και στο steam Gotheron...!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο χωρο του assetto corsa και γενικα του racing gaming αγορασα προσφατα την τιμονιερα logitech driving force gt και θα ηθελα την βοηθεια σας πανω σε τι ρυθμισεις θα μπορουσα να τις κανω...!! ευχαριστω..!! Νικος και στο steam Gotheron...!!

Καλώς ήρθες Νίκο, για ρυθμίσεις DFGT θα σου πούνε τα παιδιά που την έχουν - αλλιώς ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι νεος στο χωρο του assetto corsa και γενικα του racing gaming αγορασα προσφατα την τιμονιερα logitech driving force gt και θα ηθελα την βοηθεια σας πανω σε τι ρυθμισεις θα μπορουσα να τις κανω...!! ευχαριστω..!! Νικος και στο steam Gotheron...!!

 

Εγώ χρησιμοποιώ 90% ffb στον profiler (όλα τα άλλα 0) και 75% ingame (και όλα τα άλλα 0).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.