Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Καποιοι γνωστοι μας

Ακης, Δημητρης και Στελιος (σιγουρα τρολαρει τον εκφωνητη με το ονομα που χρησιμοποιει :hehe: )...

απο το 20:00 ξεκιναει ο αγωνας.......

 

 

(η μεταδοση παντως ειναι τραγικη, θελουν δουλεια πανω σε αυτο)

 

Μπραβο παιδια..... :T:

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μερικές κάμερες είναι εντυπωσιακές, από μέσα ειδικά , με τον φωτισμό και την σκόνη και τις ρεαλιστικές κινήσεις (πχ στο 55:35), νομίζεις πως είναι αληθινό.

Σπαστικό τα micro-lags , δεν ξερω που οφείλονται.

 

Ο συναγωνισμός ήταν τρομερός, παραλίγο να μην τρέξω από μ@λακία (αλλά τελικά είμαι τυχερός), ο Άκης και ο Στέλιος πολύ καλοί, ο Hany δεν χάνει και εγώ μέτριος μιας κ είχα 0% practice . Αλλά τρομερές μάχες, το ευχαριστήθηκα. Ελπίζω στο επόμενο κάπως καλύτερα (αν κ οι δυνατότητές μου είναι το πολύ μέχρι 15ος, πολύ γρήγοροι οδηγοί στο division 1, μεγαλο σχολείο)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O σχολιασμός μου άρεσε πολύ, αλλά η σύνδεση του streamer έκανε νερά. Γι αυτό υπήρξαν και τα σπασίματα στην εικόνα. Ingame πάντως όλα ήταν πολύ ομαλά!

 

Τώρα για τα του αγώνα.. Χάρηκα που τους έκοψα λίγο το αίμα στο qual :D

Για κάνα λεπτό προς το τέλος είχα την pole μέχρι που μου την έφαγε ο Βόσνιος.

Στον αγώνα έκανα καλή εκκίνηση και βρέθηκα δίπλα του στη στροφή 1, φυσικά χώθηκε στην εσωτερική για να υπερασπιστεί τη θέση του, κάτι που με ανάγκασε να κόψω ώστε να μη γίνουμε ανταλλακτικά. :D

 

zlO0lhZ.jpg

 

Στη συνέχεια του αγώνα ένα λαθάκι μόνο χρειάστηκε  για να με περάσουν τα αγόρια της Madcape σα σταματημένο.

Από κει και πέρα απλά έκανα γύρους μέχρι να τερματίσω.

Ο teammate Στέλιος αν και δέχθηκε χτύπημα κάτω από τη ζώνη στο 1ο γύρο κατάφερε και ανέκαμψε πλήρως. Τελικά κάναμε το 5-6 :)

 

l1UgzkU.jpg

 

89TBoK2.jpg

 

Επόμενος αγώνας την Τετάρτη 10 Ιουνίου στο Donington National.

Μπράβο παιδιά, μπράβο και στον Jim, με κάνετε περήφανο! Καλή συνέχεια! :happy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επόμενος αγώνας την Τετάρτη 10 Ιουνίου στο Donington National.

θα στησουμε κερκιδα εννοειται 

ποπ κορν, μπυριτσα και τρολαρισμα στο chat του καναλιου :hehe:

αντε γερα, παρτε τους τα μυαλα :happy:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κερκιδα στησαμε και χθες..Απλα κακως που δεν δηλωσες παρων ! :p

 

θα στησουμε κερκιδα εννοειται 

ποπ κορν, μπυριτσα και τρολαρισμα στο chat του καναλιου :hehe:

αντε γερα, παρτε τους τα μυαλα :happy:

 

Έπρεπε να "μυρίσει τα νύχια του ο άνθρωπος..."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι! Οποιον ειδα ονλινε του εστειλα το λινκ.
Aπο την αλλη , εμενα μου αρεσε πολυ η μεταδοση και κριμα που δεν υπαρχει η δυνατοτητα replay.Οπως στους αγωνες ποδοσφαιρου π.χ.

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πω πω μετά από τόσο καιρό που τρέχω σε grip από 95% και κάτω, όταν το grip πάει στο 100% , τα πράγματα γίνονται ζόρικα και αστραπιαία. Ο εγκέφαλός μου δεν προλαβαίνει να επεξεργαστεί τα δεδομένα. 

 

Σε πιο χαμηλό grip όλα είναι πιο smooth, έχεις χρόνο για αντίδραση. Στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, το 100% grip μου φαίνεται πιο δύσκολο από το 90% για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Επίσης μου μοιάζει κ εξωπραγματικό λες και παίζω PCars :rolleyes: (και η αλήθεια είναι πως είναι).

 

Μας επισκέφτηκαν και εξωγήινοι , με τους χρόνους να πέφτουν. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα να πάμε με 94% grip στα qualify και ακόμα πιο κρίμα να τελειώσει ο αγώνας με 100% grip πραγματικά...

Από 91% και άνω το grip είναι ΑΡΙΣΤΟ

Anyway όπως θέλετε..

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λαθος να ξεκινας με 90% γκριπ και να τελειωνουν τα quals με 94-95%.. μεσα σε 15λεπτα.
στα 8-10 λεπτα αν βγεις ,ηδη οι αλλοι εχουν ανεβασει 2-3% το γκριπ και εχεις ΜΕΓΑΛΟ πλεονεκτημα.
Απο την αλλη αν εισαι "μαγκας" και μπορεις να κανεις hot lap με μονο μια δοκιμη καλως,αλλα τι γινεται οταν μπροστα σου δε σου αφηνει το περιθωριο ενας η ειναι πιο αργος ;
Ειχα γυρο εξοδου , (2λεπτα) + χοτλαπ (~1.50) + αλλη μια προσπαθεια που με εκλεισε ενας συνολο 4λεπτα.Αφου πηγα πιτ και ηθελα να ξανα βγω ειχα 2 λεπτα και εννοειται δεν προλαβαινα..Σε αυτα λοιπον τα 5-6 λεπτα  το γκριπ δε ξερω και εγω ποσο ανεβηκε.Φανηκε στο τελος που ολοι καναν 1+1.5 δευτερολεπτο κατω.Δεν εχει λογικη τοσο γρηγορα.

Επισης ποσο παει ενας σερβερ ; Να τσονταρουμε ολοι ,να εχουμε εναν δευτερο μονιμα κλειδωμενο.Δε γινεται αλλο αυτη η κατασταση με τους ξενους.Πραγματικα.Ειχα 2 μερες να παιξω και μπαινω να ριξω κανα γυρο και 3/4 αγωνες με χτυπαγαν.
Δεν ευχαριστιεσαι ρε πουστη μου ετσι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ίσως θέλει μεγαλύτερο lap gain. Από την άλλη αυξάνει το σασπένς και μ αρέσει. Αλλά  όντως ανεβαίνει γρήγορα.

 

Οι ξένοι για μένα είναι καλοδεχούμενοι. Κάνεις practice σε συνθήκες αγώνα με άτομα που δεν τα ξέρεις, οπότε βελτιώνεσαι.

 

Αν δείτε μ@λάκες, κρατήστε το όνομά τους κ report εδώ για ban.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επισης ποσο παει ενας σερβερ ; Να τσονταρουμε ολοι ,να εχουμε εναν δευτερο μονιμα κλειδωμενο.Δε γινεται αλλο αυτη η κατασταση με τους ξενους.Πραγματικα.Ειχα 2 μερες να παιξω και μπαινω να ριξω κανα γυρο και 3/4 αγωνες με χτυπαγαν.

Δεν ευχαριστιεσαι ρε πουστη μου ετσι.

Οι ξένοι για μένα είναι καλοδεχούμενοι. Κάνεις practice σε συνθήκες αγώνα με άτομα που δεν τα ξέρεις, οπότε βελτιώνεσαι.

 

Αν δείτε μ@λάκες, κρατήστε το όνομά τους κ report εδώ για ban.

Πολυ αργει αυτη η ιστορια.

Θα μου εχουν χαλασει ηδη την διαθεση αρκετα μεχρι να γινει αυτο. Οπως και γινεται δηλαδη.

Νομιζω η καλυτερη λυση θα ηταν περισσοτεροι ενεργοι admin, ωστε να γινεται επι τοπου αυτο.

Τωρα μεχρι να μιλησεις με Ακη ή Γιωργο εχει πεταξει το πουλακι.

Πιο αυστηρο και σταθερο αντμινιλικι  να ειστε σιγουροι οτι θα αυξησει και τη μονιμη σοβαρη πελατεια απο ξενους.

Αν για καποιο λογο δεν μπορει να γινει αυτο στον τωρινο σερβερ, ας συζητησουμε και την ενοικιαση καινουργιου. Εγω ειμαι μεσα...

Επισης οπως εχω ξαναπροτεινει ειμαι μεσα και για ενοικιαση ts server. Aυτο ειδικα δεν ειναι τιποτα αν συνεισφερουν ολοι οσοι ειμαστε εδω.

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για τώρα καλά είναι αφού δεν τρέχουν πάντα αρκετοί ώστε να ανέβει οπότε καλύτερα πολύ παρά καθόλου.

Στον αγώνα πρέπει να έχει πολύ πιο αργό lapgain

Δεν πρέπει τελευταίο γύρο να έχουμε πάνω από 97-98% κατ εμε..

Αποφασίστε και πείτε και στον geova..

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.