Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Πολύ ωραίο combo πραγματικά!!!

Και το αυτοκίνητο και η πίστα.

Εγώ μπήκα μέσα, λίγο πριν ξεκινήσουν τα χρονομετρημένα και κατάφερα μια 10η θέση, η οποία μου ανέβασε την αυτοπεποίθηση και έτσι ξεκίνησα τον αγώνα χαλαρά, χωρίς άγχος.

Μετά από κάποια "σπρωξίματα" που έγιναν στον 1ο γύρο (εδώ θα πώ ότι πρέπει να βελτιώσω την εκκίνηση μου και ίσως και την λειτουργία της CSP v2), κατάφερα να παραμείνω στην 10η θέση έως ότου με πέρασε ο (μάλλον αν θυμάμαι καλά) Billys.

Όλα καλά και μάλιστα πίστευα ότι θα καταφέρω με ψυχραιμία να επανακτήσω την θέση μου, αφου είμασταν 3-4 αυτοκίνητα πολύ κοντά και εγώ θεωρούσα ότι είχα "βρεθεί" με το αυτοκίνητο και την πίστα, ώσπου......έπεσαν τα πάντα όλα..... :angry: :angry: :angry:  βγάζοντας με από τον αγώνα.

Η πλάκα είναι ότι όταν αυτό συνέβει, χάθηκαν από μπροστά μου 2 αυτοκίνητα και εγώ πίστευα ότι "Όχι ρε γαμώτο τι έπαθαν τα παιδιά και τους πέταξε έξω"

Έλα όμως που είχα πεταχτει εγώ έξω :p :p :p

 

Κρατάω το ότι όταν ξανά μπήκα μέσα, κατάφερα να κάνω σταθερά πολύ καλό γυρολόγιο με αποκορύφωμα το 1:45:9χχ το οποίο ούτε που το είχα φανταστεί.

Δεν πειράζει συνεχίζουμε!

 

Πολλά μπράβο στους πρώτους, αλλά και σε όλη την παρέα!!!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια πρωτα απολα σε ολους..Πραγματικα δυνατος αγωνας.
Παλι μπραβο στον Ακη που για ακομα μια φορα επαιζε μονος του....Κανει τα κολπα του στην αρχη με τα αναποδα τιμονια..παλευουμε εμεις οι απο πισω να μη πεσουμε πανω του και εξαφανιζεται :p

Συγχαρητηρια στον Αρη που με την επιμονη του καταφερε και εγινε ταχυτατος στην πιστα.(εβλεπα Rivali)Μπραβο επισης για την σπουδαια κοντρα που ειχατε Γιωργο και Αρη..
Μπραβο στον Κυριακο για την επιλογη του combo.Απο τα πιο καλα μετα την 4C βεβαια :hehe:
Panosdimp , grats που με λιγη προπονηση , επιασες παλι τις πρωτες θεσεις..

Ενα μεγαλο ευχαριστω στα ατομα που σεβαστηκαν την μπλε σημαια και δεν με δυσκολεψαν καθολου.Πιστευω το ιδιο και σε αλλους.
Σταθη ακομα γελαω με την προσπεραση εκτος πιστας :hehe:

Πολυ κους κους μετα τον αγωνα στο teamspeak.Υπεραναλυση φασεων.Καλο να γινονται και αυτα γιατι γινομαστε καλυτεροι!

Νομιζω η σειρα για combo ειναι του Καρζη.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια και μπραβο σε ολους.

 

Για τον Ακη, πλεον εχει καταντησει μονοτονο να ξαναλεμε τα ιδια καθε Κυριακη.

Ο ανθρωπος (που λεει ο λογος τωρα) ακομα και οταν κανει λαθη ειναι συναρπαστικος και προσφερει θεαμα (οσοι δουν το replay θα με καταλαβουν).

 

Ενα ακομα μπραβο και απο μενα για την επιλογη του combo απο τον Κυριακο. :T:

 

Εξαιρετικη και η κουβεντουλα μετα στο ts.

Προσωπικα μου λυθηκαν αρκετες αποριες που ειχα σχετικα με το πως πρεπει να αντιδρω και να συμπεριφερομαι κατα τη διαρκεια ενος αγωνα.

 

@GoMaR, οποιοδηποτε combo θα ειναι παντα καλυτερο απο της 4C :bleh:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι από μένα σ΄ όλους που συμμετείχαν στην εβδομαδιαία απολαυστική εκτόνωση.

Στον Άκη μπράβο για την φοβερή ικανότητα που διαθέτει να εκμεταλεύεται και την τελευταία ικμάδα γκρίπ που υπάρχει διαθέσιμη στην πίστα ,είτε οδηγεί ήρεμα είτε πάει με τις πάντες διατηρεί στο ελάχιστο το ανεκμετάλευτο γκρίπ που υπάρχει στην πίστα σε αντίθεση με τους περισσότερους από μας  :p  ,υπήρχαν στροφές που είχε 20 ίσως και παραπάνω χιλιόμετρα παραπάνω από μένα :wall: .

Με λίγα λόγια έβγαλες από τη μύγα ξύγκι που λέει ο σοφός λαός .

Ιάσονα μπράβο ρε απέδειξες ότι είσαι και παραμένεις σταθερή αξία ,κοίτα να ζορίζετε λίγο τον Ακη εσύ και ο Καρζής για να μην μας φύγει και πάρει μεταγραφή για την εθνική κόσμου.

Αρη χάρηκα ιδιαίτερα που πήγες περίφημα , σου φτιάχνω ένα φτωχό είναι η αλήθεια βιντεάκι αλλά με πιέζει ο λογιστής να φτιάξω τα βιβλία μου, ήθελα να σου αφιερώσω ένα πιό καλλιτεχνικό αλλά άλλη φορά.

Wolvesako αν κρίνω από τους χρόνους σου βελτιώνεσαι με καλό ρυθμό ,διακρίνω έναν έρωτα μεγάλοοο?

Λυπήθηκα για τον teammate μου γιατί αυτή τη φορά θα μπορούσε να πάρει την τέταρτη θέση ίσως και την τρίτη με την αμέλεια που με διακατέχει  αφού δεν το έλεγξα πριν ξεκινήσω και μού μεινε το τιμόνι στα χέρια πάνω στην προσπαθειά μου να φτάσω τον Ιάσονα ,άσε που δεν υπήρχε ελπίδα αλλά να μην προσπαθήσω;

Προσπαθώντας να το ξανατοποθετήσω στη θέση του το χτύπησα με μίσος πράγμα που προξένησε εύλογες απορίες στον vita του τύπου τι κάνεις εκεί πέρα ρε περίμενε να τελειώσει ο αγώνας και το σπας μετά :wall:

Εχω να προτείνω λοιπόν μεγαλύτερη αυτοσυγκράτηση στην αρχή του αγώνα ,αν είσαι γρήγορος θα φανεί μετά να όπως έκανε ο δικός μας ο Ακης και ο ξένος Στέλιος που ξεκίνησαν από το τέλος και μας ξεφτίλισαν ξανά και ξανά γ@μώ το κέρ@τό μου! :p :p :D

https://www.youtube.com/watch?v=8OKP0PNx1uM

Yποδειγματική συμπεριφορά και από τους δύο προσέξτε πως δίνουν χώρο ο ένας στον άλλο!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια και απο μενα.Η συζητηση και τα κους κους μετα τους αγωνες εχει βοηθηση παρα πολυ ολους μας,η βελτιωση στις συμπεριφορες μας ειναι αρκετα μεγαλη,αγωνιστικα συμβαν παντα θα υπαρχουν αλλα με την συζητηση θα βελτιωνομαστε περισσοτερο,ωστε οι αγωνες στο greek-gatherings να ειναι ενα απολαυστικο σαββατοκυριακο για ολους(οχι οτι δεν ειναι τωρα)

Για μενα δεν εχει κατσει ενας αγωνας οπως θα ηθελα διαφορα ατυχη γεγονοτα με επηρεαζουν αρνητικα ισως επειδη ο ερμης ειναι αναδρομος η το αντιθετο,τουλαχιστον αυτα τα damage δεν τα βαζουμε off?(πλακα κανω) :D

οσο για τον ακη ημουν νιος και γερασα  :hehe: .

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=mRtfPK7iPDk

Αναμένεται μέχρι το Σεπτέμβρη να παιχτεί στους κινηματογράφους όλης της χώρας. :p θα καθυστερήσουμε γιατί τον άμοιρο τον cameraman τον έφαγε ο Αρης ,πέρασε από πάνω του χωρίς να τον δει όπως θα παρατηρήσατε!

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είναι ολοφάνερο ότι το γενικό επίπεδο ανεβαίνει σε κάθε event! Πιο γρήγοροι γύροι, πιο καθαρές μάχες :)

Αυτός ο αγώνας για μένα ήταν γεμάτος μικρολαθάκια, αποτέλεσμα της πίεσης που ένιωθα πίσω μου. Πραγματικά δεν ξέρω τι θα είχε γίνει εάν κάναμε 2-3 γύρους ακόμα. Saved by the bell!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους! Το κλίμα και το επίπεδο που επικρατεί είναι φανταστικό απλά. Είναι εξαιρετικά σημαντικό να παίζεις και να ξέρεις ότι αυτός πίσω σου θα σε προσέξει όσο το δυνατόν περισσότερο. Μεγιστοποιεί την διασκέδαση. Αγωνιστικά συμβάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν αλλά αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι.

Στο επόμενο ραντεβού θα συμμετάσχω (χθες δούλευα). Αφού έχω διατηρήσει τα δικαιώματα για το επόμενο combo δεν θα μπορούσα να βάλω τίποτα λιγότερο από αυτό! :p

Θα επανέλθω σε λίγο με settings.

Teaser: teaser.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολλά like για την φωτο. Στο επόμενο θα είμαι σίγουρα. Από την μια στεναχωρήθηκα που το έχασα χθες, από την άλλη χάρηκα που βλέπω το επίπεδο να ανεβαίνει ( και ακόμα περισσότερο που κατέβηκα χθες για πρώτη φορά το φαράγγι της Σαμαριάς, απλά εκστασιασμένος από την καλλιτεχνική δύναμη της φύσης ) .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους! Το κλίμα και το επίπεδο που επικρατεί είναι φανταστικό απλά. Είναι εξαιρετικά σημαντικό να παίζεις και να ξέρεις ότι αυτός πίσω σου θα σε προσέξει όσο το δυνατόν περισσότερο. Μεγιστοποιεί την διασκέδαση. Αγωνιστικά συμβάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν αλλά αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι.

Στο επόμενο ραντεβού θα συμμετάσχω (χθες δούλευα). Αφού έχω διατηρήσει τα δικαιώματα για το επόμενο combo δεν θα μπορούσα να βάλω τίποτα λιγότερο από αυτό! :p

Θα επανέλθω σε λίγο με settings.

Teaser: teaser.jpg

Ferrari458@Mugello????

Link to comment
Share on other sites

FERRARI 599XX EVO @ L'autodromo del Mugello

 

Practice: 30:00

Qualify: 15:00

Race: 2x15 laps

Penalties: On

Tyre Blankets: On

Standing start

 

Κατάσταση πίστας: Old (ξεκινάει 90%, Session Transfer 100%)

Το Lapgain δεν ξέρω πόσο πρέπει να μπει. Το ιδανικό θα είναι να τελειώσει ο αγώνας με 97-98% grip.

Καλό κάψιμο! :D :D :D

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Α δεν ήμουν χθες και δεν ξέρω τι ειπώθηκε. Αν δεν γίνεται 2 races, κάντε τον πρώτο αγώνα 20laps

Green track θεωρείται το 95% +-2%.

90% στο AC = OLD. Δε διαφωνώ με κάτι, απλά κάνω μια διευκρίνιση για όσους θέλουν να κάνουν offline practice :)

Επειδή όταν επιλέγω Green στο hotlap ξεκινάει από 90% νόμιζα ότι είναι το ίδιο. Fixed ;) Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Stathis1@kyr..,  Επιτελους ειδα το replay..ρε σεις δεν ειδα καπου να σας κλεινω..ακομα και να το εκανα , φυσικα το εκανα αθελα μου..απο κει και περα δειτε και σεις κ πειτε μου σε ποιο λεπτο πιστευετε οτι σας εκλεισα να το δουμε..δεν ξερω μπορει να κανω κ λαθος.. :)

 

 

Παντως και στις ευθειες κ στις στροφες μου φαινεται οτι εδινα χωρο τι να πω δεν ξερω..ειδικα τις στροφες τις επαιρνα πολυ προσεκτικα για αυτον ακριβως τον λογο..

Οσο για τις αποτομες κινησεις φταιει το 360 pad..απλα παιζει ρολο το αυτοκινητο κατα το ποσο "ατσουμπαλες" η οχι κινησεις θα γινουν.. :)

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.