Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Τελικά το σάββατο είμαστε όλο και περισσότεροι. :D

 

Τρομερά δύσκολη η F40, τα χέρια μου πιάστηκαν αλλά είναι αυτοκίνητο με @ρχίδι@!! :crazypilot: :crazypilot: :crazypilot: :crazypilot:

 

attachicon.gifF40_1.23.685.zip

 

challenge-accepted-barney-5619.jpeg

 

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&track=263&car=59

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα έτσι λίγο να δω αν μπορώ να οδηγήσω (έχω 2 σπασμένα πλευρά στο θώρακα γιαυτό απέχω λιγάκι). Πιστεύω πως μπορώ να κάνω ένα χαλαρό αγώνα αν και πιστεύω πως άνετα ρίχνω τουλάχιστον 1 δευτερολεπτο ακόμα αν το πάω κανονικά. Απλά λέω να τρέξω στη τελική έτσι χαλαρά για τη συμμετοχή και να ευχαριστηθώ τη θέα των f40-ruf απο την κάμπριο αμαξάρα μου :) Αν δεν έχουν πρόβλημα και οι υπόλοιποι τότε ναι,θέλω :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

edit : Βασίλη (καλά θυμάμαι με το όνομα?), μήπως να κοίταγες για ένα από αυτά http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/shelby-cobra-competition-1-0.955/

 

Δεν τα έχω δοκιμάσει. Είναι διαφορετικές εκδόσεις του ίδιου mod απλά το ένα από αυτά έγινε official. Παλιά είχα λιώσει με το "Shelby Cobra 427 street car" αλλά δεν τα έχω τρέξει μήνες τώρα.

Τώρα έχει extra τα street car, s1 replica και Competition .

Δοκίμασέ τα και αν είσαι γύρω στο 1:24 πες. (βασικά ίσως τα δοκιμάσω κ εγώ).

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα:

 

Με την F40 κάνω best 1.24.5  και ρολλάρω στο 1:25.8

Με την 458 κάνω best 1.23.8 και ρολλάρω στο 1:24.8

 

Σύμφωνα με το σκεπτικό της ισοτιμίας με ποιο να παίξω;;; :)

(Εάν τα κατεβάσω λίγο μην μου πείτε ότι σας κορόιδεψα... :D )

 

Επίσης φτάνουν οι F40 για όλους;

Έγινε επεξεργασία από thazio
Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο ερώτημα δεν ξέρω , μήπως πρέπει να δηλώσουμε αυτοκίνητα? Ο Γιώργος θα μας πει , συνέχεια το μπερδεύω.

 

Στο 1ο ερώτημα , νομίζω επαφίεται σε εσένα. Προσωπικά είμαι πιο γρήγορος με την F40 και την βρίσκω πιο rewarding ως διαδικασία. Το RUF το δοκίμασες?

 

Πάντως γενικά όπως εξήγησα, το σκεπτικό της 458 ήταν να δωθεί μια ευκαιρία στα παιδιά που είναι λιγότερο εξοικειωμένα με το Assetto ή απλά θεωρούν τα άλλα 2 αυτοκίνητα πολύ δύσκολα, να έχουν έναν ανταγωνιστικό και πιο ενδιαφέρον αγώνα κοντά στους πιο γρήγορους. 

(Το ξανα-γράφω γιατί δέχτηκα μικροεπιθέσεις (ή απλά χαβαλετζίδικα σχόλια που το φράγμα του πληκτρολογίου δεν μου επέτρεψαν να κατανοήσω) για την επιλογή αυτή ενώ μάλιστα παρεξηγήθηκα κιόλας γεγονός που με στεναχώρησε ιδιαίτερα :( . )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ δηλώνω F40   :)  (μόνο και μόνο για το rewarding της υπόθεσης...)

 

Ρε 'σεις το κλίμα εδώ όπως και στα παιδιά του R40 (RBR) είναι άκρως πολιτισμένο και καταρτισμένο. ;)  Μην παρεξηγιέστε...

 

Που να δείτε τι γινόταν στα ενιαία in real life "racing"...  :argue:

Έγινε επεξεργασία από thazio
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά όπως εξήγησα, το σκεπτικό της 458 ήταν να δωθεί μια ευκαιρία στα παιδιά που είναι λιγότερο εξοικειωμένα με το Assetto ή απλά θεωρούν τα άλλα 2 αυτοκίνητα πολύ δύσκολα, να έχουν έναν ανταγωνιστικό και πιο ενδιαφέρον αγώνα κοντά στους πιο γρήγορους. 

 

Δεν είναι κακό το σκεπτικό σου, εμένα τουλάχιστον μου αρέσει.

Στην πραγματικότητα βέβαια κανείς δεν θα διαλέξει κάποιο αυτοκίνητο εάν δεν πιστεύει ότι μπορεί να νικήσει με αυτό (χάριν της ισότητας) - να το αφήσει δηλ. στην τύχη!

Όλοι θέλουν να νικήσουν (ακόμα και ο ποιο αργός).

Το αν θα πετύχει το εγχείρημα, θα δείξει τη μέρα του αγώνα? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα πως μπορεις να κανεις γραφεις γυρους με την 458 οταν την τρωει το κωλαρακι της για drift? δηλαδη οσο και να θελω να πατησω με γραμμες παντα βλεπω ποσο προθυμη ειναι να κουνηθει και απλα δεν συγκρατιεμαι 

το θεμα δεν νομιζω οτι εχει να κανει με το ποσο καλα ξερεις το ac η οχι στην συγκεκριμενη περιπτωση αλλα το ποσο θες να γραψεις χρονους με η χωρις ΤC(αλλα στην τελικη μετραει το να εχεις ενα χαμογελο )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω να εκπροσωπηθεί η ομάδα της ruf μιας και η αφεντιά μου δεν δύναται να παραστεί την Πέμπτη, ο Θοδωρής ήταν πολύ γρήγορος με τη ruf ελπίζω να τρέξει, το ίδιο ελπίζω και για τον Άκη που αν δεν κάνω λάθος είχε δηλώσει συμμετοχή με το μαύρο πρόβατο (ruf) .

To λέω γιατί όπως ανέφερε και ο Πάνος 2171 θα προσφέρει αρκετό θέαμα και απολαυστικά replays.

Μη ξεχάσετε να σώσετε τα replays να πάρουμε και μεις οι απ΄ όξω μια γεύση.

 

                                             Keep calm and may the force of thelab be with you !

Link to comment
Share on other sites

edit : Βασίλη (καλά θυμάμαι με το όνομα?), μήπως να κοίταγες για ένα από αυτά http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/shelby-cobra-competition-1-0.955/

 

Δεν τα έχω δοκιμάσει. Είναι διαφορετικές εκδόσεις του ίδιου mod απλά το ένα από αυτά έγινε official. Παλιά είχα λιώσει με το "Shelby Cobra 427 street car" αλλά δεν τα έχω τρέξει μήνες τώρα.

Τώρα έχει extra τα street car, s1 replica και Competition .

Δοκίμασέ τα και αν είσαι γύρω στο 1:24 πες. (βασικά ίσως τα δοκιμάσω κ εγώ).

Λοιπόν τρελό άκυρο. Θα έρθω στα λόγια του Κυριάκου. Καλά τα mod αλλά σαν τα official αυτοκίνητα της Kunos δεν είναι για κανένα λόγο.

Παρόλο που το συγκεκριμένο ξεκίνησε από mod, στα χέρια του Αριστοτέλη απογειώθηκε.

Δοκίμασα κ τα 3 αυτοκίνητα και δεν έχουν καμία σχέση. Η έκδοση της Kunos είναι μακράν καλύτερο οδηγικά.

Άσε που ήμουν κ πιο αργός.

Κρίμα Πάνο που δεν θα είσαι πάλι.

Αααα κ το 1:23 έσπασε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για τον practice server έχω βάλει από έξι F40/458/RUF σύνολο 18, πόσα pit boxes έχει η πίστα; Εάν πάει πχ μέχρι 20 μπορούμε να βάλουμε 8 F40/8 458 και 4 RUF μιάς και απ'οτι φαίνεται θα υπάρχουν λιγότεροι με Ruf ή να προσαρμόσουμε ανάλογα την κατανομή.

 

Μπορούμε να βάλουμε μέχρι 24 και για να είναι σε pickup mode θα πρέπει να οριστούν στο setup του server αλλίως θα πρέπει να οριστεί ο server σε booking mode που θα υπάρχει πρόβλημα καθώς ο καθένας μπαίνει διαφορετική ώρα και νομίζω ότι μετά το τέλος του booking ο sεrver κλειδώνει για όσους έχουν προλάβει να κλείσουν θέση, πχ εγώ έχω να πάω την μικρή στο γιατρό την Πέμπτη και δεν ξέρω τι ώρα θα καταφέρω να επιστρέψω για να προλάβω το booking.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε μεγάλη συμμετοχή θα έλεγα να παραμείνουν οι Πέμπτες αλλά την τελευταία φορά ήμασταν 4 άτομα.. Οπότε μια ψηφοφορία για νέα μέρα δε θα ήταν άσχημη..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.