Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ναι το 458 μου ψιλοδιαλύθυκε όταν ο stathis έπεσε επάνω μου καθώς του έριχνα γύρο, βασικά μου έκανε εντύπωση που δεν με έπιασες. Οι τελευταίοι 5 γύροι μου έγιναν με το τιμόνι να είναι μονίμως 15 μοίρες δεξιά κάτι που παρεπιμπτόντως δεν το είχα δεί ποτέ με το G25 στο AC παρα μόνο στο iRacing.

 

Αυτό συμβαίνει στάνταρ (πάντα) με τη Fanatec μου όταν στραβώνω τη ρόδα από στούκο και κιτρινίζει (πορτοκαλί) το ψαλίδι ή τέλος πάντων ότι απεικονίζεται εκεί... Θες να πεις ότι με τις άλλες τιμονιέρες δεν συμβαίνει αυτό? :yikes:

 

Πολύ ωραίο φαίνεται το combo του Αρη διαλιέχτε ώρα και βούρ όλοι μέσα αύριο για μαζική προπόνηση θα χει και συγκρουόμενα . Δώστε μου dtm και πάρτε μου την ψυχή.

 

Σ΄αυτή την πίστα που ήταν πολύ κοντά οι μπαριέρες τα δένδρα και τα πεζοδρόμια ,μόνο περίπτερα δεν είχε, το παθα τουλάχιστον 6 φορές σε μισή ώρα με g27 esc :D .

 

Να 'σε καλά ρε Πάνο, γέλασα με την ψυχή μου :D:upside::laughing::sarcastic::T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και κιτρινίζει (πορτοκαλί) το ψαλίδι ή τέλος πάντων ότι απεικονίζεται εκεί...

 

Αυτο (λευκο εικονακι αριστερα στην οθονη) ξαφνικα σταματησα να το βλεπω/εμφανιζει, τι πατατα εχω κανει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να χουν τέτοια προβλήματα τα παιδιά άλλωστε όσο περισσότεροι thelabistes τόσο καλύτερα.

 

Αυτο (λευκο εικονακι αριστερα στην οθονη) ξαφνικα σταματησα να το βλεπω/εμφανιζει, τι πατατα εχω κανει;

Aν εννοείς το αυτοκινητάκι εμφανίζεται μόνο όταν συμβαίνει κάτι μετά εξαφανίζεται για να κάνει την επανεμφάνισή του αν πάθεις κάπου ζημιά. Αν η ζημιά είναι μεγάλη ψαλίδια και τέτοια μένει μόνιμα.Οταν επιστρέφεις στα πιτς υποτίθεται επισκευάζεται οπότε πάλι εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς το αυτοκινητάκι εμφανίζεται μόνο όταν συμβαίνει κάτι μετά εξαφανίζεται για να κάνει την επανεμφάνισή του αν πάθεις κάπου ζημιά. Αν η ζημιά είναι μεγάλη ψαλίδια και τέτοια μένει μόνιμα.Οταν επιστρέφεις στα πιτς υποτίθεται επισκευάζεται οπότε πάλι εξαφανίζεται.

 

Ειχε χαθει τελειως, μου απαντησε ο @liakjim, καποια στιγμη πρεπει να πατησα το συγκεκριμενο shortkey....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια επειδή θα ναι δύσκολο να αλλάζουμε τις πίστες  στον δικό μας σέρβερ ας είναι και μία η πίστα και επαναλαμβάνουμε τους αγώνες όπως κάνουμε κατά την προετοιμασία . Ας είναι και πρόβα generale για το πρωτάθλημα που ετοιμάζουν τα παιδιά να δούμε αν θα πάει το abarthaki .

Τι λέτε για imola - abarth το τριήμερο και αν αρέσει ας μείνει και για Πέμπτη .

Υπάρχει και ο άλλος σέρβερ που παρέχει ο thazio μπορεί να γίνει κι εκεί για να μην διαταραχτεί το πρόγραμμα του thelab.

 

Πάνο, δώσε για σήμερα χωροχρονικές συντεταγμένες.

 

edit : αστο άκυρο , δήλωσα εδώ http://www.racedepartment.com/threads/mazda-787b-monza-mini-enduru-sat-21st-feb-2015.101146/ (μπήκε κ ο Άκης , μισό να βρω τα κυάλια μου...)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία χθες το απόγευμα. Σε κάποια φάση είδα 9 άτομα μέσα!! Περισσότερα κ από τις Πέμπτες χεχε.

Μπήκε κ ο Κώστας κ έδειξε την κλάση του. Κ με καλό ping!!!

 

Η πίστα μου άρεσε πολύ, δεν την είχα ξανατρέξει. Κάποιο την λένε arcade αλλά δεν ισχύει. Η μηχανή του Assetto και οι στροφές που έχει με τα απανωτά S την κάνει πολύ τεχνική. Και το BMW της πάει πολύ.

 

Κρίμα που έπρεπε να φύγω για τον αγώνα του RD , όπου:

δυστυχώς ρεζιλεύτηκα... :rolleyes: Από την μία η Monza που την έχω τρέξει ελάχιστα, ίσως λιγότερο από κάθε άλλη πίστα κ από την άλλη το τέρας το 787 , το οποίο είναι απλά υπέροχο αλλά κ εκπληκτικά απαιτητικό ενώ δεν το είχα τρέξει καθόλου. Η πόρωση πάντως στα ύψη. Δυστυχώς ήμουν απελπιστικά αργός ή είχα συνδεθεί με άλλο πλανητικό σύστημα... :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο που είχα, πραγματικά, διαλέξει αρχικά για το combo ήταν το BMW M3 E30 DTM και είχα γράψει λάθος: BMW M3 E30 Group A DTM γι' αυτό και ο Γιώργος έβαλε σωστά το BMW M3 E30 Group A (μεγάλο μπέρδεμα έ!).

Το DTM είναι ποιο γρήγορο, αλλά αν νομίζετε ότι έτσι θα έχουμε ποιο "κοντινό" αγώνα ας μείνει το standard μοντέλο (BMW M3 E30 Group A).

 

Επειδή βλέπω ότι οι χρόνοι πέφτουν γοργά θα ορίσουμε αργότερα (και αφού αποφασίσουμε ποιο αμάξι θα μείνει) πόσους γύρους θα κάνουμε στον αγώνα για να συμπληρώσουμε 20 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Δικό σου combo, εσύ αποφασίζεις για το αμάξι.

Υπάρχει κ η άλλη επιλογή. Αφήνεις κ τα 2 κ ο Άκης παίρνει το πιο αργό. :slap::hehe:

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχε φαση χθες..δυνατο combo , την πιστα ειχα να την τρεξω απο εποχες gt2..κριμα που δεν θα μπορεσω να μπω την Πεμπτη λογω του ματς.  :(

 

Ειμαι σιγουρος οτι θα γινουν πολυ καλοι αγωνες! ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.